Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fiesta (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=99)
-   -   [Fiesta 2001-2008] Zbyt szybkie kierunkowskazy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=257640)

min5 26-01-2017 19:38

Zbyt szybkie kierunkowskazy
 
Cześć!

Zwracam się do was z pytaniem czy może mieliście styczność z usterką zbyt szybko migających kierunkowskazów w Fieście MK6, 2007, 1.25 Benz, 5D (FL), pomimo poprawnie działających świateł awaryjnych.

Co zostało zrobione?
1. Żarówki i oprawki są w porządku.
2. Zamieniałem miejscami przekaźniki za schowkiem.
3. Samochód był u elektryka, który nie znalazł nic podejrzanego.
4. Wymieniłem GEM - znalazłem informację, że jest tam przerywacz.
Bez rezultatu, jakieś pomysły?

slawomirro 26-01-2017 23:46

Odp: Zbyt szybkie kierunkowskazy
 
Cytat:

Napisał min5 (Post 2736338)
Cześć!

Zwracam się do was z pytaniem czy może mieliście styczność z usterką zbyt szybko migających kierunkowskazów

Nie bardzo rozumiem problemu. Szybko miga światło kierunku i Ci się to nie podoba. Czy z punktu widzenia BRD to źle? Na SKP nie chcą przepuścić?

Marek 27-01-2017 05:57

Odp: Zbyt szybkie kierunkowskazy
 
Sławek jak Ci światła będą słabo świeciły w nocy ale świeciły to też problemu nie będziesz rozumiał?

Ma kolega problem ze zbyt szybko mrugającym kierunkiem. Czego tu nie rozumieć?

Zanim wszedłem w temat obstawiałem słabą masę ale skoro było u elektryka...

Cytat:

Napisał slawomirro (Post 2736582)
Na SKP nie chcą przepuścić?

Wyobraź Sobie,że nie każdy liczy na przepuszczenie w SKP tylko zwyczajnie chce mieć sprawne auto :)

slawomirro 27-01-2017 07:32

Odp: Zbyt szybkie kierunkowskazy
 
Cytat:

Napisał Marek (Post 2736611)
Sławek jak Ci światła będą słabo świeciły w nocy ale świeciły to też problemu nie będziesz rozumiał?

To nie to samo.

Cytat:


Ma kolega problem ze zbyt szybko mrugającym kierunkiem. Czego tu nie rozumieć?

Nie rozumiem, bo chciałbym wiedzieć jak to ocenia że mu migaja za szybko.

Cytat:



Wyobraź Sobie,że nie każdy liczy na przepuszczenie w SKP tylko zwyczajnie chce mieć sprawne auto :)

A wiesz, że zachowujesz się niegrzecznie?

arturek 27-01-2017 07:52

Odp: Zbyt szybkie kierunkowskazy
 
Cytat:

Napisał slawomirro (Post 2736582)
Nie bardzo rozumiem problemu. Szybko miga światło kierunku i Ci się to nie podoba. Czy z punktu widzenia BRD to źle? Na SKP nie chcą przepuścić?

Witam

Kolega chce naprawić, bo jest to nie normalny objaw - proste

Rozumiem z pytania, że kierunkowskazy mrugają, tak jak w sytuacji gdy jedna z żarówek jest spalona

Jest to objaw nienormalny i należałoby znaleźć usterkę

Jak ktoś poetycko powiedział "syfa się nie pudruje tylko leczy" => dlatego kolega chce usunąc usterkę, a pytania o SKP są nie na temat
Autor wątku zachował się jak użytkownik auta który dba o stan techniczny samochodu i to zasługuje na pochwałę, a nie krytykę

Cytat:

Napisał min5 (Post 2736338)
Cześć!

Zwracam się do was z pytaniem czy może mieliście styczność z usterką zbyt szybko migających kierunkowskazów w Fieście MK6, 2007, 1.25 Benz, 5D (FL), pomimo poprawnie działających świateł awaryjnych.
[...]

Jedyne co mi przychodzi do głowy, to zrobić następujące testy (przy pomocy drugiej osoby)
a) włączamy pozycyjne, a następnie kierunkowskazy i patrzymy jak zachowują się światła
b) włączamy stopy, a następnie kierunkowskazy i patrzymy jak zachowują się światła
c) włączamy stopy + pozycyjne, a następnie kierunkowskazy i patrzymy jak zachowują się światła

pozdrawiam
Arturek

min5 27-01-2017 09:24

Odp: Zbyt szybkie kierunkowskazy
 
Kierunkowskazy migają z prędkością jak po przepaleniu żarówki, natomiast awaryjne z normalną.

Przegląd przeszedł, mimo tego chcę to naprawić. Po prostu mnie wkurza.

slawomirro 27-01-2017 09:46

Odp: Zbyt szybkie kierunkowskazy
 
Cytat:

Napisał min5 (Post 2736699)
Kierunkowskazy migają z prędkością jak po przepaleniu żarówki, natomiast awaryjne z normalną.

Przegląd przeszedł, mimo tego chcę to naprawić. Po prostu mnie wkurza.

No i oto chodziło. Miałem własne podejrzenie, że jest nieprawidłowa żarówka wsadzona i szyna can zwyczajnie jej nie widzi, dlatego miga szybciej jakby żarówki nie było. Bo rozumiem, że komputer na desce rozdzielczej nie wyświetla żadnego błędu, żółta kontrolka też się nie pali?

Jednak jak awaryjne działają poprawnie, to może przekaźnik siadł?

min5 27-01-2017 10:23

Odp: Zbyt szybkie kierunkowskazy
 
Po OBD2 nie dostaje błędów. Kontrolki też się nie palą.
Filmik z testu diagnostycznego:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

mariusz gorzów 27-01-2017 13:56

Odp: Zbyt szybkie kierunkowskazy
 
Kolego, a czy czasem w którejś lampie, nie masz wsadzonej żarówki ledowej?? Też może być taki sam objaw.

madamsz 27-01-2017 14:31

Odp: Zbyt szybkie kierunkowskazy
 
Cytat:

Napisał mariusz gorzów (Post 2736911)
Kolego, a czy czasem w którejś lampie, nie masz wsadzonej żarówki ledowej?? Też może być taki sam objaw.

Tak jak kolega pisze sprawdź żarówki, łącznie z wymaganą mocą w danym kloszu.

Mariusz

PS. przychodzi mi do głowy jeszcze uszkodzony przełącznik kierunków,ale trzeba by sprawdzić po schemacie jak to jest sterowane. W jakimś Fiacie, miałem kiedyś usterkę w przekaźniku sterowania, czasami był kierunek za szybko, a czasami go nie było.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:13.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.