Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ogólnie o motoryzacji (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=122)
-   -   Wymiana świec żarowych w dogrzewaczu PTC silnika TDDI/TDCi (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=76327)

Piotr44 12-08-2009 13:41

Wymiana świec żarowych w dogrzewaczu PTC silnika TDDI/TDCi
 
Koledzy - czy ktoś wie gdzie można kupić świece żarowe (symbol AET 11721080 -13,5V) podgrzewające ciecz chłodzącą? ASO sprzedaje wyłącznie kompletny dogrzewacz PTC, świece nie występują jako część zamienna, a u mnie wszystkie są przepalone .

Dodane przez karex:
Link do fotorelacji z wymiany świec: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Andi 18-08-2009 18:38

Odp: Wymiana świec żarowych w dogrzewaczu PTC silnika TDDI
 
Witam. Również jestem zainteresowany tym tematem - u mnie padły 2 z 3 świec. Tylko nie wiem czy mam takie same świece (silnik TDCI). Dowiedziałem się że najlepiej jest wyciągnąć jedną i ją pomierzyć, może wtedy uda się coś dobrać.

dikileiden 18-08-2009 19:35

Odp: Wymiana świec żarowych w dogrzewaczu PTC silnika TDDI
 
jak wpadliście na to że macie padnięte te świece w dogrzewaczu,jakie były objawy?

Andi 18-08-2009 19:47

Odp: Wymiana świec żarowych w dogrzewaczu PTC silnika TDDI
 
Cytat:

Napisał dikileiden (Post 1227039)
jak wpadliście na to że macie padnięte te świece w dogrzewaczu,jakie były objawy?

Ja sprawdziłem z ciekawości - nie zaobserwowałem żadnych objawów. A sprawdziłem podłączając kabel plusowy.

Andi 24-08-2009 17:16

Odp: Wymiana świec żarowych w dogrzewaczu PTC silnika TDDI
 
Czy ktoś wie jakie świece przychodzą w podgrzewaczu w tdci? Takie same jak w tddi, czy inne?

Andi 26-08-2009 18:44

Odp: Wymiana świec żarowych w dogrzewaczu PTC silnika TDDI
 
Dla czytających posty nadmieniam, że temat nie dotyczy instalacji webasto. Z dokupieniem świec do eletrycznego podgrzewacza cieczy chłodzącej jest naprawdę duży problem. Kompletny na necie najtaniej jest za 350 zł, a świece przecież wyszłyby dużo taniej. Przepalenie tych świec będzie na pewno skutkować dłuższym nagrzewaniem się silnika.

Cytat:

W niektórych krajach pojazdy są wyposażone w elektryczną nagrzewnicę wspomagającą, aby zwiększyć wydajność ogrzewania w wysoko wydajnych silnikach Diesel.

Nagrzewnica wspomagająca jest włączana przez moduł sterowania zespołem napędowym (PCM), gdy temperatura powietrza wlotowego wynosi około 0°C.

Układ chłodzenia jest ogrzewany przez trzy świece żarowe, włączane przez moduł PCM, kiedy silnik pracuje.

WSKAZÓWKA: Nie wymieniaj świec żarowych pojedynczo, aby nie spowodować wycieku płynu chłodzącego.

Świece żarowe są umieszczone razem w oddzielnej obudowie w obwodzie płynu chłodzącego.

Wydajność ogrzewania świec żarowych wynosi 750 W.

SrebnaStrzała 26-08-2009 18:53

Odp: Wymiana świec żarowych w dogrzewaczu PTC silnika TDDI
 
Koledzy ten system był montowany seryjnie w Mk3 ?

Pepik1 26-08-2009 20:10

Odp: Wymiana świec żarowych w dogrzewaczu PTC silnika TDDI
 
Z tego co się orientuję to tak.
A swoją drogą to sprawdzę u siebie czy nie mam padniętych tych świec.
Ma ktoś pomysła jak je wymienić aby nie wylać płynu?

SrebnaStrzała 26-08-2009 20:19

Odp: Wymiana świec żarowych w dogrzewaczu PTC silnika TDDI
 
Może ktoś napisac gdzie dokładnie tego szukać?

dikileiden 26-08-2009 20:42

Odp: Wymiana świec żarowych w dogrzewaczu PTC silnika TDDI
 
no właśnie gdzie ten podgrzewacz???


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.