Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fusion (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=100)
-   -   [Fusion] Duratec 1,4 prawidlowe otwarcie przepustnicy na jalowym (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=304883)

wiktor277 10-01-2020 10:42

Duratec 1,4 prawidlowe otwarcie przepustnicy na jalowym
 
Witam

Posiadam Forda fusion z silnikiem 1.4 duratec 80 km. ostatnio mialem problem z zasycaniem lewego powietrza przez pekniety waz odmy. waz wymienilem i niby wszystko jest ok ale sonda lambda na jalowym pokazuje ze mieszanka jest troche za bogata. (nin napiecie to ok 0.3. tzn oscyluje normalnie ale w gornym przedziale. W trakcie jazdy oscyluje normalnie 0.1 -0.9 v. Obroty na jalowym trzyma idealnie 750 +-5rpm. Ltft na jalowych +7-8% czyli jakby na granicy normy po dodaniu gazy spada. Otwarcie przepustnicy na jalowym przy wylaczonych swiatlach, wentylacji itp. 5%-5.5 %. Cisnienie w kolektorze dolotowym ok 4.4psi. I tu moje pytanie jesli ktos ma taki silnik czy moglby napisac jaki procent ma otwarcia przepustnicy na jalowym przy 750 rpm i wylaczonych odbiornikach pradu i cisnienie w kolektorze dolotowym. Bo zastanawiam sie czy moze jeszcze mam jakas nieszczelnosc w dolocie czy moze lambga jest juz stara i zle pokacuje. Jak mialem pekniety wezyk odmy to otwarcie przepustnicy bylo 1% po wymianie wzroslo do 5% ale wciaz wydaje mi sie to za malo.. Niestety w necie nie mozna znalezc info jakie powinny byc w miare prawidlowe wartosci. Jesli ktos ma taki sprawny silnik nawet w fiescie czy focusie i ma mozliwisc odczytania parametrow prosze o pomoc.

slawomirro 11-01-2020 18:52

Odp: Duratec 1,4 prawidlowe otwarcie przepustnicy na jalowym
 
1 załącznik(i)
Cytat:

Napisał wiktor277 (Post 3211346)
Jak mialem pekniety wezyk odmy to otwarcie przepustnicy bylo 1% po wymianie wzroslo do 5% ale wciaz wydaje mi sie to za malo.. Niestety w necie nie mozna znalezc info jakie powinny byc w miare prawidlowe wartosci. Jesli ktos ma taki sprawny silnik nawet w fiescie czy focusie i ma mozliwisc odczytania parametrow prosze o pomoc.

A jak to odczytać? Forscan dla mojego 1.6 100KM generuje tylko takie dane:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

wiktor277 12-01-2020 10:52

Odp: Duratec 1,4 prawidlowe otwarcie przepustnicy na jalowym
 
Mam Forcsan na android. Nazwa parametru to chyba TP.OBDII pokazuje w %. Mozna tez odczytac w Torque. Dzieki za wstawke cisnienie w kolektorze mam podobne to chyba szczelny.

slawomirro 19-01-2020 12:20

Odp: Duratec 1,4 prawidlowe otwarcie przepustnicy na jalowym
 
1 załącznik(i)
Cytat:

Napisał wiktor277 (Post 3212009)
Mam Forcsan na android. Nazwa parametru to chyba TP.OBDII pokazuje w %. Mozna tez odczytac w Torque. Dzieki za wstawke cisnienie w kolektorze mam podobne to chyba szczelny.


Dopiero teraz miałem okazję z laptopem zejść do auta, oto pełne wyniki:


[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

wiktor277 23-01-2020 08:02

Odp: Duratec 1,4 prawidlowe otwarcie przepustnicy na jalowym
 
Dzieki wyglada na to ze mam podobnie. Pozdr.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:52.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.