Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Komunikat usterka silnika 2,0TDCi (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=173307)

TOMEK MK4 09-01-2013 22:39

Komunikat usterka silnika 2,0TDCi
 
WITAM
Mam MK4 2.0 TDCI 2008r. wyświetla się komunikat USTERKA SILNIKA. Podczas przyspieszania około 3000-3500 obr/min wskakuje usterka, po zgaszeniu i uruchomienu znika i ponownie się pojawia przy przyspieszaniu. Diagnostyka wskazała błąd P010F - przepływomierz. wymieniłem na używany z innego mk4 i nic to nie pomogło.
PROSZĘ O PODPOWIEDZ CO Z TYM ZROBIĆ, MOŻE KTOŚ MIAŁ COŚ TAKIEGO???

TOMAS 09-01-2013 22:41

Odp: Komunikat usterka silnika
 
A błędy wykasowałeś po podmianie??

TOMEK MK4 09-01-2013 22:48

Odp: Komunikat usterka silnika
 
oczywiscie

kopydleusz 10-01-2013 00:43

Odp: Komunikat usterka silnika
 
Może gdzieś masz pęknięty jakiś wężyk?
Podobny problem miał ktoś tu: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Tu za to ktoś napisał, że po wymianie filtra powietrza jest ok: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Tak na prawdę to podejrzewam nie uszkodzony czujnik, ale dolot powietrza (wiem, jest długi). No chyba, że Ci zwierzak kabel od przepływki zeżarł.

FM18tdci 10-01-2013 12:38

Odp: Komunikat usterka silnika
 
Co prawda nie w Mondeo ale w passacie miałem taki problem, że check engine sugerował na komputerze uszkodzony przepływomierz (niewłaściwa dawka). Po podłączeniu innego działo się to samo. W rezultacie okazało się (przez przypadek), że uszkodzony jest inny element pęknięty zaworek którym zasysało lewe powietrze. Nazywało się to w oryginale (z ETKI) "vacuum pump". Możliwe zatem, że jak piszą koledzy powyżej to nie przepływomierz jest uszkodzony a inne elementy tego układu.

TOMEK MK4 10-01-2013 21:35

Odp: Komunikat usterka silnika
 
ok dzięki, poszukam "dziury w całym" chociaż jest tego troche do przeszukania

lejek 14-01-2013 21:46

Odp: Komunikat usterka silnika
 
tez mi się to zdarzyło zobaczyć taki komunikat- w 2miesięcznym Mondeo z przebiegiem ok 10tys km. pękła rura metalowo-gumowa doprowadzająca podgrzane powietrze do silnika.
koszt samej rury niewielki, ale stało się to na autostradzie w Niemczech- holowanie, nocleg w hotelu, auto zastępcze. Na szczęście wszystko pokryła gwarancja Forda.

januszps 09-03-2013 17:24

Odp: Komunikat usterka silnika
 
Witam,

żeby nie tworzyć nowego tematu o kolejnym temacie dotyczącym komunikatu "usterka silnika" podpinam się pod ten.
Szukałem przez pewien czas i nie znalazłem, ale jeśli było to przepraszam za zaśmiecanie. Większość tematów jakie przejrzałem dotyczyła DPF'a i włączonej kontrolki silnika. U mnie DPF raczej nie może być problemem (ze względu na przebiegi dzienne/miesięczne i roczne) a ponadto nie świeci się kontrolka silnika a komunikat każdorazowo znika po restarcie silnika.

Mam MK4 2.0 TDCI Titanium 2008r z 130 kkm zakupiony rok temu (w sty) z przebiegiem 78 kkm (oryginalnym - potwierdzonym). Po tym jak go zakupiłem tak ze 3 x wyświetlił mi się komunikat USTERKA SILNIKA i zapaliła pomarańczowa kontrolka ESP (od układu antypoślizgowego) a auto straciło mocy. Jeden raz przytrafiło mi się to na A4 czyli w trakcie jazdy w trasie. Pomogło wyłączenie oraz włączenie silnika. Przy tym auto na co dzień leciutko pracowało nierówno, tak jakby delikatnie szarpało a na 2-ce przy zmianie biegów potrafiło czasami zgasnąć. Nie były to objawy bardzo uciążliwe. Po jakimś czasie autko zaczęło bezproblemowo jeździć, działać płynnie i bezawaryjnie, tak że porzuciłem sprawę. Przejeździłem rok i jak odstawiłem autko z powodu choroby na 5 dni (początek lutego, było lekko mroźno i śnieżnie) znowu powróciły objawy lekko szarpiącej pracy silnika aż w końcu pojawił się komunikat o usterce i pomarańczowa kontrolka ESP (zygzaki). To co zauważyłem to komunikat tym razem zaczął się pojawiać po hamowaniu i/lub redukcji (przede wszystkim), ale jest to dość ciężkie do zanotowania, tym bardziej że zdarza się to akcydentalnie.

Czy ktoś z Was wie co to może być?

pozdr.
janusz

TOMAS 09-03-2013 18:44

Odp: Komunikat usterka silnika
 
Nie masz wiązki przetartej przy przednim kole?? Kolega JVC tak miał w 1.8 tdci że auto słabło a sprawcą była przetarta wiązka

RafałB 09-03-2013 19:45

Odp: Komunikat usterka silnika
 
Może być wiązka przetarta jak pisze Kolega powyżej od czujki ABSu...miałem podobnie.Bez ASO ani rusz,oni odczytają przy którym to kole jest...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:32.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.