Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Terkotanie po wymianie dwumasy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=303865)

robak1977 08-12-2019 19:30

Terkotanie po wymianie dwumasy
 
Witam.
Jestem po wymianie całego sprzęgła z kołem dwumasowym w moim S-max 1.6 TDCI z 2011 r. i pojawił się niepokojący dźwięk gdy silnik chodzi na luzie tzn. słychać takie terkotanie jak by coś się kręciło i coś ocierało. Ten dźwięk ustaje jak wcisnę sprzęgło.
Co to może być ? ktoś ma pomysł bo mechanik który zmieniał koło mówi że to skrzynia tylko że wcześniej tego nie było.

lucas4891 08-12-2019 21:36

Odp: Terkotanie po wymianie dwumasy 1.6 TDCI
 
Heh, objawy troche jakby starego lozyska dociskowego. Dobrze znasz tego mechanika?
Zastanawiam sie czy czasem u Ciebie nie ma juz sprzegla typu SAC. Do tego trzeba miec specjalne narzedzie

malaki 09-12-2019 08:08

Odp: Terkotanie po wymianie dwumasy 1.6 TDCI
 
Zakładając ze ze sprzęgłem wszystko oki i został wymieniony cały komplet to wskazanie jest na skrzynie.
Sprzegło samonastawcze o ile takie tam jest ,jak jest nowe to nie potrzebuje specjalnego narzędzia bo jest ustawione w pozycji ,,luźnej"

robak1977 09-12-2019 08:15

Odp: Terkotanie po wymianie dwumasy 1.6 TDCI
 
Cytat:

Napisał lucas4891 (Post 3201324)
Heh, objawy troche jakby starego lozyska dociskowego. Dobrze znasz tego mechanika?
Zastanawiam sie czy czasem u Ciebie nie ma juz sprzegla typu SAC. Do tego trzeba miec specjalne narzedzie

Takiego sprzęgła nie mam bo oddał mi mechanik wszystkie stare części tzn koło, tarcze , docisk wysprzęglik.

Gural bagienny 11-12-2019 07:38

Odp: Terkotanie po wymianie dwumasy 1.6 TDCI
 
Szkoda ale wygląda że mechanik spartolił robotę pewnie zakładał bez klucza i skrzywił docisk. lub tarcze wkładając skrzynie u mnie było to samo silne wibracje na pedale sprzęgła do tego nieodtuscili dwumasy ani docisku przed montażem niby prosta sprawa a ja zapłaciłem dwa razy a miało się ułożyć

malaki 11-12-2019 11:36

Odp: Terkotanie po wymianie dwumasy 1.6 TDCI
 
Tak z ciekawości to bez jakiego klucza zakładał ze mógł zniszczyć docisk a tym bardziej tarczę?
Odtłuścić wiadomo ze powinno się ,ale to nie skutkuje tyrkotaniem,tak czy inaczej nie wiem jak mechanik mógł to ***WYMODEROWANO***

robak1977 11-12-2019 15:45

Odp: Terkotanie po wymianie dwumasy 1.6 TDCI
 
Te terkotanie to tak jakby się coś kręciło i lekko tarło. Jak dodaje gazu na postoju to się wzmaga, przestaje po wciśnięciu sprzegła. Innych objawów brak, pedały sprzęgła normalnie.

slawek-kali 11-12-2019 15:56

Odp: Terkotanie po wymianie dwumasy 1.6 TDCI
 
nie rozbierzesz to sie nie dowiesz..

eclipse 12-12-2019 07:10

Odp: Terkotanie po wymianie dwumasy 1.6 TDCI
 
Cytat:

Napisał robak1977 (Post 3202141)
Te terkotanie to tak jakby się coś kręciło i lekko tarło. Jak dodaje gazu na postoju to się wzmaga, przestaje po wciśnięciu sprzegła. pedały sprzęgła normalnie.

Więc skrzynia nie ma nic wspólnego bo jest rozłączona . wina montażu sprzęgła .

malaki 12-12-2019 08:02

Odp: Terkotanie po wymianie dwumasy 1.6 TDCI
 
Jak to?
Kolega robak1977 pisze ze jak wciśnie sprzegło to przestaje,więc wtedy skrzynia zostaje rozłączona.
Tak się zastanawiam co bym musiał zrobić aby żle zamontować sprzegło i nic mi do głowy nie przychodzi.Chyba ze niedokręcone śruby.
Tak czy inaczej ja obstawiam skrzynię


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.