Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Escape - Kuga USA] Opony runflat a standardowe. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=332942)

hitmann8 15-01-2023 13:02

Opony runflat a standardowe.
 
Witam,
Ostatnio strzeliła w moim Escape MK2 jedna z opon wiec chcąc nie chcąc jestem zmuszony do zakupu nowych. Fabrycznie założone są opony Continental contiprocontact - run flat. I teraz, chciałbym zakupić komplet standardowych ale czytam w internecie bardzo różne opinie - jedni twierdzą, że nie ma problemu, drudzy, że absolutnie nie wolno i będą się działy straszne rzeczy przy wysokich prędkościach bo zawieszenie jest dostosowane do run flatów. Może ktoś ma już w tym temacie doświadczenie, jak to jest konkretnie w tym modelu? Z góry dziękuje za odpowiedź.

kichu93 16-01-2023 11:44

Odp: Opony runflat a standardowe.
 
Standardowych czyli jakich ? Ja mam 235/45R19 na lato Michelin Pilot S a na zimę Bridgestone Blizzak LM005 i przy obu kompletach jechałem 170km/h i nic nie zaobserwowałem. Może ewentualnie by trzeba poprawić w forscanie obwód opony żeby prędkości nie przekłamywał

grande1970 16-01-2023 16:35

Odp: Opony runflat a standardowe.
 
Będzie lepszy komfort na zwykłych bo runflat jest twardy przez wzmocnione boki - mam porównanie. Nic innego nie będzie się działo.

krzysztofSJZ 16-01-2023 18:46

Odp: Opony runflat a standardowe.
 
Cytat:

Napisał hitmann8 (Post 3440036)
będą się działy straszne rzeczy przy wysokich prędkościach bo zawieszenie jest dostosowane do run flatów.

, to znaczy jakie te zawieszenie jest ,,specjalnie,, zastosowane?? moja Kuga posiada opony letnie Michelin jeszcze fabrycznie zakładane i to żaden run flat, zimówki też kupiłem Michelin razem z felgami oczywiście używane w stanie wręcz idealnym , koła zdejmowane przy mnie z Kugi mk2 lift też fabrycznie założone lub w salonie bo nie wnikam na jakich oponach auto zjechało z taśmy, 235/55/17 tak jak w dokumentach wpisane, oczywiście nawet w niemieckim dowodzie rejestracyjnym nie zauważyłem wpisu że ,,run flat,, obowiązkowy, 140 u nas max dozwolone to jakaś kosmiczna prędkość? a ponoć taka w Polsce obowiązuje, a co do zawieszenia to tam chyba z 70-80% jest klamorów z focusa mk3, no to super specjalne :619:g:DD:619: więc po co przepłacać? no ale każdy decyduje wedle wypchanego portfela, a i na tym rozmiarze opon przynajmniej jakiś komfort jest :diabelek: i było by całkiem komfortowy żeby nie ,,świst,, w lewym uchu, ale FORD chyba tak już ma

Bump:
Cytat:

Napisał kichu93 (Post 3440212)
Może ewentualnie by trzeba poprawić w forscanie obwód opony żeby prędkości nie przekłamywał

przecież ten rozmiar masz dopuszczalny 235/45R19

kichu93 17-01-2023 05:32

Odp: Opony runflat a standardowe.
 
Cytat:

Napisał krzysztofSJZ (Post 3440269)
Bump: przecież ten rozmiar masz dopuszczalny 235/45R19

Mój escape przyjechał na 245/40R19 i taki był raczej fabrycznie założony bo obwód mam w forscanie dla takiego rozmiaru. Opony były już łyse i z roku produkcji co auto

krzysztofSJZ 17-01-2023 12:27

Odp: Opony runflat a standardowe.
 
Cytat:

Napisał kichu93 (Post 3440327)
Mój escape przyjechał na 245/40R19

trochę dziwne ale w kalkulatorach PL nie ma Escape, jedynie fordy EU, ale jak tak mówisz to chyba fakt, z tym ża np. Ja bym się zastanowił nad oponami bo skoro były łyse to może ktoś wrzucił na sztukę, znam gościa który kupił mondeo MK4 na felgach 13'' polscy moto-biznesmeni nie mają skrupułów :619:

tomaszjan31 17-01-2023 12:51

Odp: Opony runflat a standardowe.
 
[quote=krzysztofSJZ;3440382]znam gościa który kupił mondeo MK4 na felgach 13'' polscy moto-biznesmeni nie mają skrupułów[/quote

Już teraz poszedłeś... Na 13
Jeśli to prawda, a nie wierze, to albo kupujący musiałby być niepełnosprawny intelektualnie, albo niewidomy.
A tak na poważnie. Zastanów sie co przekazujesz za pierdoły i przeczytaj jeszcze raz co naklikałeś. Jak te felgi założysz na piasty, rozstaw śrub itd. O nawet przyłożeniu nie wspomnę, bo tarcze z zaciskiem będą blokowały o wnętrze felgi


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.