Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [mk2]odpowietrzenie sprzegla hydraulicznego? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=54866)

mengel 11-11-2008 08:21

[mk2]odpowietrzenie sprzegla hydraulicznego?
 
Witam ..jak pisalem wczesniej niby sie udalo,i sprzeglo dziala i biegi wchodza ale jednak to samo stalo sie co wczesniej ,po uzupełnieniu plynu..dalej ciezko wchodza biegi a tak naprawde to wchodza nawet bez wciskania sprzegla?!a jak wcisne to nie wchodza- o co chodzi?Aby dojechac do mechanika bede musial wylaczac silnik na swiatlach,wrzucac bieg bez wciskania sprzegla i odpalic..moze jest taka mozliwosc aby je odpowietrzyc?ale jest ono hydrauliczne wiec jest to mozliwe?moze ktos wczesniej mial podobny problem?.

jakob61 11-11-2008 10:12

Re: [mk2]odpowietrzenie sprzegla hydraulicznego?
 
Witam ... sprzęgło hydrauliczne oczywiście można odpowietrzać ! robi się to podobnie jak przy odpowietrzaniu hamulców ,odpowietrznik znajduje sie przy skrzyni .Być może trzeba wybudować filtr powietrza by mieć lepsze dojście .

mengel 11-11-2008 12:37

Re: [mk2]odpowietrzenie sprzegla hydraulicznego?
 
zrobilem to (odpowietrzylem) i wlasnie jestem po przejazdzce po tej operacj.. biegi wchodza ale jak podpompuje na biegu pare razy sprzeglem to wchodza bez zarzutu..ale tak nie powinno byc przeciez..moze to pompka pod pedalem sprzegla nawala i nie daje odpowiedniego cisnienia?podjade do mechanika moze cos poradzi,chyba ze cos poradzisz innego?Pozdro i dzieki za pomoc

motorek26 11-11-2008 15:07

Re: [mk2]odpowietrzenie sprzegla hydraulicznego?
 
jeżeli pompka walnie to płyn bedzie wydostawał ci sie do środka auta podnieś dywanik i sprawdź czy nie masz tam mokro jeżeli tak to masz odpowiedx na pytanie jeżeli nie to spróbuj jeszcze odpowietrzyc muszą być koniecznie 2 osoby i pilnuj płynu żeby ci nie brakło

mengel 11-11-2008 15:40

Re: [mk2]odpowietrzenie sprzegla hydraulicznego?
 
dzieki za info..wlasnie z tesciem robilismy to we dwojke no nic nie cieknie pod dywanikiem,ale dziwne to wszystko,bo teraz wrzuce np.na 3

(po odpaleniu) bo jakos wchodzi po wcisnieciu sprzegla i powoli puszczam sprzeglo nie dodajac gazu samochod rusza,ale staram sie tak jakby podpompowac i 1-2 razy tak zrobie,daje na luz,wciskam sprzeglo,1 bieg i..jade!!pozniej biegi zmieniam normalnie..wchodza bez problemu. pojezdzilem troche i biegi wchodza..tylko przy ruszaniu na poczatku takie sa objawy jak pisalem..na swiatlach tez normalnie 1-nka wchodzi i rusza normalnie...o co tu chodzi?zprawdze dopiero w czw.moze ktos cos poradzi jeszcze?Pozdrawiam!!dzeiki za pomoc

szymon2006 11-11-2008 18:50

Re: [mk2]odpowietrzenie sprzegla hydraulicznego?
 
miałem taki sam problem miesiac temu. okazalo sie ze przewód miedzy pompka a skrzynia biegów sie rozszczelnil i uciekał plyn przy kazdym nacisnieciu sprzegła. co powodowalo ze spadało cisnienie i nie wchodziły biegi. zobacz pod maska czy masz gdzies mokro, u mnie wyciekalo prawie przy samej pompce. zeby wyciagnac przewod musisz zdemontowac obudowe filtu powietrza

mengel 11-11-2008 21:14

Re: [mk2]odpowietrzenie sprzegla hydraulicznego?
 
ok super
1-sprawdze jutro lub pojutrze,to pewnie na samym dole jest?da rade tam dojsc?zakleic to czy wymienic?

szymon2006 12-11-2008 16:17

Re: [mk2]odpowietrzenie sprzegla hydraulicznego?
 
ten przewód idzie na skrzyni biegów żeby go zdemontować wystarczy wyciągnąć obudowę filtra powietrza.
http://www.fothost.pl/thumb/08/46/thumb_b85ebf01.jpg
http://www.fothost.pl/thumb/08/46/thumb_0a3a12a8.jpg
na foto zaznaczyłem łączenia przewodu:
1. łączenie przewodu z pompka usytuowane głęboko za serwem słaby dostęp tylko od góry tak jak strzałka. ( u mnie ciekło w tym miejscu)
2. łączenie ze skrzynia biegów zaraz obok odpowietrznika.
u mnie ciekło na łączeniu końcówki z przewodem obie rzeczy metalowe wiec znajomy zaspawał mi to miedzią i narazie trzyma

mengel 12-11-2008 19:41

Re: [mk2]odpowietrzenie sprzegla hydraulicznego?
 
Witam!dziekuje za zdjecia pomoc sie przydala!!tylko ze nie cieknie raczej tam gdzie opisales..jutro jade do mechanikow od forda i maja zerknac....O dziwo biegi chodza git!nie ma teraz problemow po odpowietrzeniu.moze byl stary plyn?a tak podejrzewam bo jak go kupilem i zamias olynu chlodniczego mialem wode ..wiec moze tu tez ktos przede mna chcial zaoszczedzic..teraz odpowietrzylem i git..ale dziekuje .napisze co i jak.Wielkie Dzieki!

mengel 13-11-2008 10:57

Re: [mk2]odpowietrzenie sprzegla hydraulicznego?
 
witam..niestety,sprzegło mam do wymiany.... :fcp25 :fcp25 .dziekuje wszytkim za pomoc! jak w pon.zrobią to dam znac jak sie jezdzi...raczej sie musi dotrzec jakis czas.prawda to?Pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:42.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.