Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Sprzęt Audio/CB/GPS (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=98)
-   -   [Focus 2004-2008] Radio Ford 6000 cd - brak dzwięku w głośnikach (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=133322)

birches 17-06-2011 14:49

Radio Ford 6000 cd - brak dzwięku w głośnikach
 
Witam,

mam pytanie, kupiłem niedawno samochód. Po rozkodowaniu radia (Ford 6000 CD) czterocyfrowym kodem, wizualnie na wyświetlaczu wszystko dobrze wygląda - szuka i znajduje stacje radiowe, odczytuje i odtwarza płyty CD. Jest tylko jeden problem nic nie słychać w głośnikach, gdy przykręcę na max (30) to wtedy w bocznych głośnikach słychać bardzo bardzo cicho to co w danej chwili gra radio. Co może być pryczyną takiej sytuacji?

arturek 20-06-2011 11:56

Odp: Radio Ford 6000 cd - brak dzwięku w głośnikach
 
A nie masz wciśniete MUTE albo przycisk od rozmowy telefonicznej (on wycisza radio)
Zrób autotest radia (nie pamiętam które dwa klawisze trzeba jednocześnie przycisnąć)
Jest jeszcze jedna możliwość = uszkodzenie radia => na allegro ktoś się ogłaszał, że naprawia elektronikę w tych radiach (był link na forum)
pozdrawiam
Arturek

agabobas1 09-09-2011 10:20

Odp: Radio Ford 6000 cd - brak dzwięku w głośnikach
 
witam mam ten sam problem nie resetowałem radia bo nie mam kodu co było powodem że ci nie działało udało się naprawić i w jakich kosztach

fabi 04-10-2011 15:22

Odp: Radio Ford 6000 cd - brak dzwięku w głośnikach
 
Problem ciszy w głośnikach występuje w radiach 6000 CD z gałką na środku. Powodem występowania tej usterki są problemy z napięciem zasilania radia. Np. kręcenie rozrusznikiem na słabym akumulatorze, odpalanie z prostownika z rozruchem, problemy z ładowaniem.

Jeśli wciśnie się na radiu 3 i 6 na raz, wtedy radio wykonuje test audio, wysyłany jest jednostajny dźwięk po kolei do każdego z kanałów. Jeśli ten test przejedzie radio poprawnie to wina leży po stronie procesora radia. Wymagane jest programowanie radia. Serwisy Forda wysyłają w takim przypadku radio do Holandii w celu przywrócenia poprawnej funkcjonalności radia.
Ja naprawiam takie radia. Opracowałem sposób naprawy. Koszt 100 zł (+koszty przesyłki jeśli naprawa wysyłkowa). Mam wystawioną akcję na allegro a także jest ogłoszenie w serwisie oferia.pl.

maridym27 14-01-2016 09:04

Odp: Radio Ford 6000 cd - brak dzwięku w głośnikach
 
witam. Ja wysyłałem do autoserwis-mar-car.pl koszt 140 zł brutto z fakturą plus wysyłka.
pozdrawiam

weuek 14-01-2016 09:09

Odp: Radio Ford 6000 cd - brak dzwięku w głośnikach
 
To jajowate 6000CD nie jest warte 140+wysyłka. Swoje sprawne sprzedałem za 80 zł.

pankrakus 14-01-2016 11:21

Odp: Radio Ford 6000 cd - brak dzwięku w głośnikach
 
Witam

Jeśli chodzi o cenę, to zależy kiedy transakcja miała miejsce
Kiedyś te radia były droższe (ok 300zł )

Obecnie, na Allegro, owalne radio 6000 kosztuje 120zł - 150zł

Są tańsze ale z usterkami albo z wytartymi klawiszami

pozdrawiam
pankrakus

weuek 14-01-2016 22:16

Odp: Radio Ford 6000 cd - brak dzwięku w głośnikach
 
Teraz tu na forum jest takie wystawione za 100.

Julek-FST 18-12-2019 07:57

Odp: Radio Ford 6000 cd - brak dzwięku w głośnikach
 
Cytat:

Napisał fabi (Post 1716912)
Jeśli wciśnie się na radiu 3 i 6 na raz, wtedy radio wykonuje test audio, wysyłany jest jednostajny dźwięk po kolei do każdego z kanałów. Jeśli ten test przejedzie radio poprawnie to wina leży po stronie procesora radia.

Mam wielką prośbę o pomoc, bo straciłem już pomysły co dalej. Pacjent to mondeo mkIV. Po montażu instalacji LPG radio umarło - objawy jak najbardziej typowe, czyli włącza się, ale nie ma żadnego dźwięku. Nie ma też dźwięku przy teście - wciśnięciu przycisków 3 i 6. Wyświetlacz pokazuje test kolejnych kanałów ale dźwięków brak. Wyciągnąłem radio, wymieniłem na drugie - bez reakcji. Wstawiłem trzecie radio, no bo może oba są upalone - dokładnie to samo. Wszystkie bezpieczniki przejrzane, w kufrze, pod maską, pod schowkiem. Co jeszcze mogło się spalić? jakiś zewnętrzny wzmacniacz? gaziarze jedyne co, to odłączali akumulator...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.