Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fiesta (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=99)
-   -   [Fiesta 2001-2008] Osłona pod silnik - czy ktoś montował do benzyny? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=194558)

welyk 30-11-2013 21:40

Osłona pod silnik - czy ktoś montował do benzyny?
 
Witam,
chciałem fieście założyć na zimę osłonę pod silnik - coby się nie brudził i solił...
Na allegro używanych oryginałów nie widzę - są jedynie zamienniki takie jak ten:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Zajrzałem dziś pod samochód i nie bardzo widzę miejsca mocowania na samochodzie odpowiadające uchwytom na tej osłonie :/
Czy ktoś z Was montował taką osłonę do benzyniaka? Gdzie mocować szczególnie z przodu auta - trzeba wiercić otwory w zderzaku czy jak?

Montowałem taką osłonę do focusa - od diesla używany oryginał pasował idealnie, czytam też ze do MK7 jest podobnie ale w MK6 widzę mały problem :/
Czy ktoś może się podzielić doświadczeniami w tej sprawie?

the_cure 30-11-2013 23:22

Odp: Osłona pod silnik - czy ktoś montował do benzyny?
 
z tego co wiem to MK6 nie miało osłony. w mojej fiescie (kupiłem przy 18tys) takowej nie było. nie ma jej zresztą do czego zamocować

marko52 01-12-2013 08:26

Odp: Osłona pod silnik - czy ktoś montował do benzyny?
 
Ja osłaniam zimą kartonem chłodnice,tak robią moi koledzy zawodowi kierowcy,ponoć jest cieplej w autku-to tak na marginesie.

kael82 01-12-2013 17:37

Odp: Osłona pod silnik - czy ktoś montował do benzyny?
 
Cytat:

Napisał marko52 (Post 2116837)
Ja osłaniam zimą kartonem chłodnice,tak robią moi koledzy zawodowi kierowcy,ponoć jest cieplej w autku

A co ma jedno z drugim wspólnego :027: :?:. Raczej nic :wink:.

Sam orientowałem się w temacie zamontowania osłony pod silnik, ale do Fusiona z 2002 roku. Okazało się, że do benzyny ciężko będzie, bo po prostu nie ma jej do czego przykręcić i producent nie przewidział jej montażu argumentując to względami lepszego chłodzenia silnika. Gdzieś podane były linki do rosyjskich stron, gdzie ktoś montował jakąś osłonę metalową, jednak to już była nieco grubsza rzeźba. Być może w Fieście jest podobnie. Może najlepiej byłoby spróbować zapytać w ASO jak to z tymi osłonami jest:?:.

merkaba12 08-02-2015 13:04

Odp: Osłona pod silnik - czy ktoś montował do benzyny?
 
właśnie znalazłem osłonę do fiesty mk7 czy pasowała by do fiesty mk6
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

BS Ford 29-11-2018 17:54

Osłona pod silnik
 
Witam

Wcześniej na forum był o tym wątek ale postanowiłem odświeżyć,

Ford Fiesta mk6 po lifcie 2008

Z poprzedniego wątku dowiedziałem się że oryginalnie nie było osłon pod silnik :-/
Po przeszukaniu internetu od a do z znalazłem parę takich osłon (ktoś ma ktoś montował ? Pytanie czy psuje od mk7 od 2008 roku czy też od któregoś innego modelu Forda ?

wojtekn 30-11-2018 10:45

Odp: Osłona pod silnik - czy ktoś montował do benzyny?
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] nie zakładamy nowych tematów tylko dopisujemy się do już istniejących jeśli sprawa lub problem był opisywany. ;)
Dlatego cie połączyłem.

slawomirro 30-11-2018 18:05

Odp: Osłona pod silnik - czy ktoś montował do benzyny?
 
1 załącznik(i)
Skoro temat jest odświeżony (tylko dlaczego jest podwieszony w spisie?!)
po latach dopiszę i moje uwagi.
Chciałem bardzo zamontować osłonę silnika.
Fabrycznej nigdy nie było do Fiesty 2001-2008 ani do Fusiona 2001-2011.
Znalazłem ponad rok temu jedną firmę pod Warszawą, która zajmuje się tuningiem aut na potrzeby sportu i poruszania się w terenie. Osłony fabrycznie rzeczywiście nie ma do czego przyczepić.
Całość wymaga rzeźby i jak mówili, im to zajmuje z malowaniem osłony łącznie 48h i kosztuje 2500zł.

Jak dla mnie zupełnie mija się to z celem, zwłaszcza, że taka osłona w Fieście nie ma do czego być przyczepiona z przodu,chyba że do pasa przedniego, ale to wymaga przeróbek mocowań zderzaka i samego pasu przedniego.
Ogólnie firma proponowała mi wspawanie szyn i w ten element zawieszenia i montaż osłony przykręcanej wieloma śrubami. A przy zderzaku jedynie z lekkim zagięciem do góry.
Tak, czy inaczej to już tylko zabawa, jak ktoś się nudzi z Fiestą, proszę bardzo. Dodam jeszcze że płyta waży 50kg.

Wersji plastikowej się nie montuje, raz bo jej nie ma, a zrobienie pod wymiar to jakiś absurdalny koszt (nie u nich). Z innego auta przerobienie jest możliwe, ale nie u nich i ani ja ani oni nie wiedzą kto by to robił. No i pozostaje kwestia mocowania plastiku, co również wymaga przyspawania jakiś elementów nośnych.

dziaadek 16-11-2019 10:51

Odp: Osłona pod silnik - czy ktoś montował do benzyny?
 
Mam fiestę mk 7 i montowałem osłonę pod silnik. Kupiłem zamiennik ze spinkami żaden problem,montaż trwał 15 min

bluewolfik 19-11-2019 19:00

Odp: Osłona pod silnik - czy ktoś montował do benzyny?
 
A ja właśnie też dolną osłonę dzisiaj odebrałem. Pytanie, będziesz kolego przyklejał na niej jakieś wygłuszenie, tak jak w oryginale?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:11.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.