Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Dziwne działanie ABS podczas hamowania po wymianie sprężyn (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=296758)

Przemooo30 01-06-2019 21:07

Dziwne działanie ABS podczas hamowania po wymianie sprężyn
 
Auto to st220 z 2002r
Mechanik wymienił sprężyny, a do tego simering skrzyni manualnej i olej. Odebrałem auto i przy hamowaniu jest takie dziwne pulsacyjne łapanie hamulca czy też załączanie ABS, ale nie wiem nie znam sie. Oddałem auto, złożył jeszcze raz hamulce i nic to nie dało. Mówi że chyba coś z ABS i musi sprawdzić na komputerze bo on nic nie wymyśli.
Wioskowy mechanik, niema własnego kompa i pojedzie gdzies sprawdzic co jest grane. A Wy jak myślicie, co mogło się stać? Mam fordscana i Elma, ale chyba sam się nie będę pchał, niech teraz sam kombinuje. Co w takich przypadkach robiliście, kiedy oddaliście auto a nie wróciło sprawne ?
W sumie 2 tygodnie wcześniej ten sam mechanik wstawiał mi nowe hamulce, większe tarcze klocki i zaciski od Focusa st i po tym zabiegu i teraz jak go oddawałem znów na wymianę sprężyn to nie działało wyłączenie kontroli trakcji (albo to ABS, nie wiem) chodzi o tą ikonkę auta z dwiema ślaczkami charakteryzującej poślizg. Ale auto hamowało normalnie, więc olał sprawe, teraz nie hamuje i przy malej prędkości załącza się pompa, podobno przy większej już nie.

Juzek 02-06-2019 16:34

Odp: Dziwne działanie ABS podczas hamowania po wymianie sprężyn
 
Nie pozostaje Ci nic innego jak odczytanie błędów

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

darmodziej 02-06-2019 19:07

Odp: Dziwne działanie ABS podczas hamowania po wymianie sprężyn
 
Podejrzewam, że któryś czujnik ABS nie łączy.

Przemooo30 04-06-2019 17:47

Odp: Dziwne działanie ABS podczas hamowania po wymianie sprężyn
 
Facet powiedział że od łożyska taki element jakby pierścień się ułamał a czujnik pobiera z niego sygnał. Wymienił łożysko, nie wiem na jakie -lol. Ja skasowałem błąd Absu, pokazało że problemem mogło byc łożysko właśnie. Ale zona dziś była dalej autem i po pierwsze pisk jest duży (dociera się łożysko, czy może jest stare?), I po drugie ABS się załączał z dużej prędkości chyba, żona opisywała to jako duże drgania kierownica, więc chyba ABS coś szwankuje nadal. Zastanawiam się czy sam nie wymienić na nowe łożyska SKF.
No i zaraz sprawdzę czy znów błąd abs wywalilo.

darmodziej 04-06-2019 19:17

Odp: Dziwne działanie ABS podczas hamowania po wymianie sprężyn
 
Cytat:

Napisał Przemooo30 (Post 3139100)
pisk jest duży (dociera się łożysko

Łożysko się nie ma prawa docierać. Może coś źle złożył i ociera. Trzeba by to usłyszeć.

Przemooo30 04-06-2019 20:39

Odp: Dziwne działanie ABS podczas hamowania po wymianie sprężyn
 
Błędu ABS już nie ma, przed wymianą łożyska był c1233 Igo skasowałem. Łożysko słychać że piszczy i stuka, tak szybko cyk cyk cyk, zależy jak szybko się jedzie, jak wolno to z mniejszą częstotliwością, a przy 110-120 km/h są drgania kierownicy. Zaś żona miało załączenie 2x chyba ABS przy hamowaniu na wycieczce około 200km, ja przed chwilą testowałem na kilkanaście km i nie było tego.
Co sądzicie? Powiedział ze lozysko 100zl kosztowało ale nie wie jakiej firmy i tylko tyle ode mnie wziął, a mi się wydaje że na szarocie coś znalazł i założył i jeszcze wyszedł na plus.
Dużo roboty przy lozysku? Dochodzę do wniosku że najlepiej to zrobić samemu.
Podobno po założeniu sprężyn, trzeba zrobić geometrię, to prawda? Może dlatego teleport kierownica?

A jeszcze tak btw
Jak wspomniałem błędu ABS już nie ma, ale mam błędy typu: lampa wyładowcza dużej intensywności w z lewej i z prawej strony, potrzebujecie kodów błędu? Co to może oznaczać?

Juzek 05-06-2019 07:55

Odp: Dziwne działanie ABS podczas hamowania po wymianie sprężyn
 
W mk3 są dwa rodzaje łożysk kół przednich: dla aut z ABS i dla aut bez ABS. Może zamontował to dla auta bez ABS :-)

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Przemooo30 05-06-2019 20:29

Odp: Dziwne działanie ABS podczas hamowania po wymianie sprężyn
 
Więc Pan mechanik oznajmił dziś że jest poprawione i już jest pikobelo. Otóż jest tak pikobelo że jak hamuje powyżej 100 km/h jest bicie na kierownicy. Pytanie, tarcze się uszkodziły w wyniku jakiegoś jego wcześniejszego niedopatrzenia? Tarcze i klocki mają raptem 2 tygodnie i nie było tego przed naprawami mechanika.
Jeśli nie tarcze to co to może jeszcze być?
Dokrecilem koła ręcznie bo były niedokręcone za dobrze, mam stożkowe śruby. Może takich nie widział. Ja pitolę, mam dość...

karloss 05-06-2019 20:40

Odp: Dziwne działanie ABS podczas hamowania po wymianie sprężyn
 
Jak mechanik brudas i założył tarcze na brudne powierzchnie piast to tak może być jak piszesz.

Przemooo30 06-06-2019 11:54

Odp: Dziwne działanie ABS podczas hamowania po wymianie sprężyn
 
Spróbuję sam ponownie zamontować. Powiedzcie czy można spróbować jedna tarcze wymienić czy znów dwie od razu?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.