Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Listwa boczna przedniej szyby - montaż / demontaż (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=291184)

lukast 20-01-2019 22:55

Listwa boczna przedniej szyby - montaż / demontaż
 
1 załącznik(i)
Witam,

Mam pytanie - czy ktoś wie lub posiada instrukcję jak zdemontować i zamontować listwę ozdobną boczną szyby czołowej ? Chodzi o tę listwę:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

I drugie pytanie przy okazji - czy gdzieś poza ASO dostanę takie piankowe elementy spod maski (takie przy zawiasach jak na załączonym zdjęciu ?
Te u mnie są popękane / zmurszałe i chciałbym je wymienić.

Zbyniu123 21-01-2019 01:08

Odp: Listwa boczna przedniej szyby - montaż / demontaż
 
Listwy sa klejone a po pianki jedz na szrot

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Saucerhead 21-01-2019 05:00

Odp: Listwa boczna przedniej szyby - montaż / demontaż
 
Listwy nie są klejone - przynajmniej strona zewnętrzna. Są one montowane na zatrzaski. Niestety praktycznie jednorazowe. Przy demontażu trzeba uważać żeby nie zniszczyć strony na samochodzie (ta chyba jest klejona) - jest ona mocniejsza ale da się. Odczepianie najlepiej zacząć od góry (tak mi się wydaje). Koszt nowej listwy to jakieś 180 zl.
Pianek sam szukam bo przy wymianie szyby wywalili mi w warsztacie.

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

lukast 21-01-2019 08:20

Odp: Listwa boczna przedniej szyby - montaż / demontaż
 
To wynik meczu 1:1 - klejone vs na zaczepy. Potrzebna bedzie dogrywka :)
A na powaznie, musze wiedziec jak te listwe wymienic bez narobienia wiekszych strat, bo mam lekko peknietą na dole.


Cytat:

Napisał Saucerhead (Post 3083373)
Listwy nie są klejone - przynajmniej strona zewnętrzna. Są one montowane na zatrzaski. Niestety praktycznie jednorazowe. Przy demontażu trzeba uważać żeby nie zniszczyć strony na samochodzie (ta chyba jest klejona) - jest ona mocniejsza ale da się. Odczepianie najlepiej zacząć od góry (tak mi się wydaje). Koszt nowej listwy to jakieś 180 zl.
Pianek sam szukam bo przy wymianie szyby wywalili mi w warsztacie.

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka


Saucerhead 21-01-2019 08:42

Odp: Listwa boczna przedniej szyby - montaż / demontaż
 
Zobacz na stronie angielskiej zdjęcia części
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Jak powiększysz to widać na dolnym kawałku otwory. Właśnie te miejsca zatrzaskują się i przy demontażu łamią się cienkie spody. Tylko na końcach listwy jest inny zaczep. Przez jakiś czas jeździłem z połamanymi niektórymi zaczepami ale w końcu przy większej prędkości jedna listwa mi odleciała w niebyt. Wymieniałem te listwy u siebie.

rockefelek 21-01-2019 09:04

Odp: Listwa boczna przedniej szyby - montaż / demontaż
 
Ja miałem wyjmowaną podczas wymiany szyby. Niestety lewa strona poszła jako pierwsza do demontażu i zostały wyłamane zaczepy z druga było łatwiej (człowiek uczy się na błędach )
listwę montujemy od góry w relingi wchodzi taki zatrzask potem w dolnej części jest wpust ok 1,5 cm należy go najpierw poluzować z zacisku i od góry zatrzaskiwać - dobrze robić w temp ok 20 stopni (ważne żeby plastik nie był zmrożony bo popęka) .
ja ta uszkodzona wstawiłem na taśmę piankowa 2-stronną i trzyma przy prędkościach 160 km/h nie zgubiłem jej.

lukast 21-01-2019 10:35

Odp: Listwa boczna przedniej szyby - montaż / demontaż
 
Cytat:

Napisał Saucerhead (Post 3083426)
Zobacz na stronie angielskiej zdjęcia części
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Jak powiększysz to widać na dolnym kawałku otwory. Właśnie te miejsca zatrzaskują się i przy demontażu łamią się cienkie spody. Tylko na końcach listwy jest inny zaczep. Przez jakiś czas jeździłem z połamanymi niektórymi zaczepami ale w końcu przy większej prędkości jedna listwa mi odleciała w niebyt. Wymieniałem te listwy u siebie.

Hmm - u mnie mam na samym dole listwy ułamany taki "dzyndzel" który powinien wchodzić w otwór na podszybiu - myślałem by wymienić całą listwę.
Co masz na myśli pisząc że łamią się cienkie spody ? Chodzi o spody zdejmowanej listwy czy też elementy na aucie do których listwa jest przyczepiona ?

U mnie ta listwa odstaje na dole, więc myślałem by od spodu ją zacząć demontować, ale nie wiem w którą stronę ciągnąć (do góry czy w bok ?) i gdzie co podważać by nie uszkodzić auta.

Cytat:

Napisał rockefelek (Post 3083432)
Niestety lewa strona poszła jako pierwsza do demontażu i zostały wyłamane zaczepy z druga było łatwiej (człowiek uczy się na błędach )

Tutaj to samo pytanie - które zaczepy masz na myśli ? Na listwie czy na aucie (mocowanie). Jelsi na listwie to pół biedy bo i tak planuję kupić nową więc ta stara może popękać

Zbyniu123 21-01-2019 10:46

Odp: Listwa boczna przedniej szyby - montaż / demontaż
 
Jak ja zdejmowalem te listwy to byly na klej tak samo jak podszybie, moze juz byly urwane

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Saucerhead 21-01-2019 11:23

Odp: Listwa boczna przedniej szyby - montaż / demontaż
 
Cytat:

Napisał lukast (Post 3083474)
Hmm - u mnie mam na samym dole listwy ułamany taki "dzyndzel" który powinien wchodzić w otwór na podszybiu - myślałem by wymienić całą listwę.
Co masz na myśli pisząc że łamią się cienkie spody ? Chodzi o spody zdejmowanej listwy czy też elementy na aucie do których listwa jest przyczepiona ?

U mnie ta listwa odstaje na dole, więc myślałem by od spodu ją zacząć demontować, ale nie wiem w którą stronę ciągnąć (do góry czy w bok ?) i gdzie co podważać by nie uszkodzić auta.

Na dole powinny być 2 główne zaczepy - 1: kołek który wchodzi w karoserię, 2: wsuwany prostokącik - wchodzi w pasujący element (rodzaj prowadnicy) przytwierdzony do karoserii. Jeśli masz urwane oba to możesz zacząć demontaż od dołu, w przeciwnym razie ja bym zaczął od góry. Na górze jest kołek wchodzący w karoserię lub kawałek plastiku od listw dachowych (nie pamiętam dokładnie).

Niestety nie mogę znaleźć nigdzie dobrych zdjęć.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - w tej aukcji na 2 zdjęciu widać, że 4 zaczep od góry jest ułamany, a na 3 zdjęciu dolne zaczepy (nie jestem pewien czy nie brakuje właśnie elementu ślizgu czy to wpina się w ten element)
Jak zamówisz listwy to na nowych będzie widać te zaczepy. Pamiętaj, że listwa prawa i lewa ma inne numery.

Jeśli chodzi o zaczepy to powinny łamać się te w wymienianej listwie bo tam jest cienki plastik. Listwę z tego co pamiętam, należy ciągnąć w górę, bo zaczep na karoserii jest chyba dwustronny (listwa wchodzi w rowek z zaczepów) - jak poświecisz pod odgiętą listwę to powinno być widać.
Tak jak pisał rockefelk, lepiej to robić w ciepłym garażu jak się nagrzeją plastiki lub zaczekać do znacznie cieplejszych dni.
Co do klejenia listw w poście Zbyniu123 to wydaje mi się, że ktoś wcześniej zdejmował te listwy i dlatego były przyklejone. Chyba nie ma sposobu, żeby je zdjąć i nie połamać części zaczepów. Taki jednorazowy element - w teorii zdejmuje się tylko przy wymianie szyby.

qsto 24-07-2019 14:58

Odp: Listwa boczna przedniej szyby - montaż / demontaż
 
Cytat:

Napisał Saucerhead (Post 3083508)
Na dole powinny być 2 główne zaczepy - 1: kołek który wchodzi w karoserię, 2: wsuwany prostokącik - wchodzi w pasujący element (rodzaj prowadnicy) przytwierdzony do karoserii. Jeśli masz urwane oba to możesz zacząć demontaż od dołu, w przeciwnym razie ja bym zaczął od góry. Na górze jest kołek wchodzący w karoserię lub kawałek plastiku od listw dachowych (nie pamiętam dokładnie).

Niestety nie mogę znaleźć nigdzie dobrych zdjęć.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - w tej aukcji na 2 zdjęciu widać, że 4 zaczep od góry jest ułamany, a na 3 zdjęciu dolne zaczepy (nie jestem pewien czy nie brakuje właśnie elementu ślizgu czy to wpina się w ten element)
Jak zamówisz listwy to na nowych będzie widać te zaczepy. Pamiętaj, że listwa prawa i lewa ma inne numery.

Jeśli chodzi o zaczepy to powinny łamać się te w wymienianej listwie bo tam jest cienki plastik. Listwę z tego co pamiętam, należy ciągnąć w górę, bo zaczep na karoserii jest chyba dwustronny (listwa wchodzi w rowek z zaczepów) - jak poświecisz pod odgiętą listwę to powinno być widać.
Tak jak pisał rockefelk, lepiej to robić w ciepłym garażu jak się nagrzeją plastiki lub zaczekać do znacznie cieplejszych dni.
Co do klejenia listw w poście Zbyniu123 to wydaje mi się, że ktoś wcześniej zdejmował te listwy i dlatego były przyklejone. Chyba nie ma sposobu, żeby je zdjąć i nie połamać części zaczepów. Taki jednorazowy element - w teorii zdejmuje się tylko przy wymianie szyby.

Hej,
Dzięki za wytłumaczenie, teraz skumałem o co chodzi. Też mam problem, u mnie listwa odleciała na autostradzie, najpierw wibrowała a potem puch..

Jest sporo ofert kupna, ale boję się trochę kupić zamiennik co radzicie pany?

takie coś:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
lub:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Te z allegro pokazują, że ułamane ale niby nie wpływa to na nic. Zastanawia mnie to. Braliśmy oryginały?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:59.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.