Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] jaki wybrać silnik (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=99896)

peterdro 09-05-2010 18:32

jaki wybrać silnik
 
zamierzam kupić mk4 w wersji titanium .Wczoraj odbyłem jazde próbną i jestem pod wrażeniem wszystkiego w tym aucie,wczesniej jeżdziłem WV passatem , mazda6, Honda Acord . Dodatkowo jest tańsze od konkurencji i lepiej wyposażone. moje pytanie dotyczy śilnika co bedzie lepsze 1.8 czy 2.0 . z tego co czytałem to 2.0 ma filtr cząstek stałych i że trzeba tam jakiegoś płynu dolewac a w 1.8 tego filtra nie ma. nie wiem taż jak bedzie z awaryjnością tych dwóch silników. osobiście wolał bym 2.0 ze względu na lepsze osiągi. proszę o porade

ernestpierwszy 09-05-2010 18:39

Odp: jaki wybrać silnik
 
Cytat:

Napisał peterdro (Post 1432549)
...z tego co czytałem to 2.0 ma filtr cząstek stałych...

Przecież 2.0 turbo nie ma DPF-a. :p

TOMAS 09-05-2010 20:21

Odp: jaki wybrać silnik
 
w 2.0TDCi nie dolewasz żadnego płynu do DPFa skąd taka wiadomość?????????

donpedro60 09-05-2010 21:15

Odp: jaki wybrać silnik
 
Bierz 2.0 TDCI
Nie wiem skad wytrzasnales ten plyn do DPF-a.

groblin 09-05-2010 21:34

Odp: jaki wybrać silnik
 
Pewnie coś czytał ale nie do końca.
2L tylko, nawet można sie zastanowić nad tym mocniejszym.

Alecki 09-05-2010 21:44

Odp: jaki wybrać silnik
 
Cytat:

Napisał peterdro (Post 1432549)
zamierzam kupić mk4 w wersji titanium .Wczoraj odbyłem jazde próbną i jestem pod wrażeniem wszystkiego w tym aucie,wczesniej jeżdziłem WV passatem , mazda6, Honda Acord . Dodatkowo jest tańsze od konkurencji i lepiej wyposażone. moje pytanie dotyczy śilnika co bedzie lepsze 1.8 czy 2.0 . z tego co czytałem to 2.0 ma filtr cząstek stałych i że trzeba tam jakiegoś płynu dolewac a w 1.8 tego filtra nie ma. nie wiem taż jak bedzie z awaryjnością tych dwóch silników. osobiście wolał bym 2.0 ze względu na lepsze osiągi. proszę o porade

A będziesz głównie jeździł w mieście, czy po trasie? Jakie dystanse będziesz zwykle pokonywał?

Pozdrawiajka,
Alek

peterdro 09-05-2010 22:28

Odp: jaki wybrać silnik
 
do pracy mam dosyc blisko jakies 10km ale 2-3 razy do roku jezdze z angli do polski i tam pewnie przydał by sie ten mocniejszy motor.

Strzeszku 09-05-2010 22:46

Odp: jaki wybrać silnik
 
Cytat:

Napisał peterdro (Post 1432813)
do pracy mam dosyc blisko jakies 10km ale 2-3 razy do roku jezdze z angli do polski i tam pewnie przydał by sie ten mocniejszy motor.

Na takie przebiegi radzę wziąć 1,8. Niby kultura pracy gorsza, moc mniejsza ale jednak nie ma dpf. Poczytaj w innym wątku jak narzekają koledzy użytkujący auto głównie w mieście.
Co do dłuższych wyjazdów, to większy motor przydaje się*wyłącznie w Polsce, gdzie co chwilę trzeba wyprzedzać tiry. Na autostradę auto jest wystarczająco dynamiczne.

TOMAS 09-05-2010 22:50

Odp: jaki wybrać silnik
 
Bez przesady, ja mam dpf i latam wiecej po mieści niż po trasie (srednio mi wychodzi ok52 kilometrów na dzień). A nie miałem problemów z dpfem, jedynie raz na jakis czas lecę na autostradę i tam przez 20 kilometrów odpowiednio o niego dbam :)

Alecki 10-05-2010 08:45

Odp: jaki wybrać silnik
 
Cytat:

Napisał peterdro (Post 1432813)
do pracy mam dosyc blisko jakies 10km ale 2-3 razy do roku jezdze z angli do polski i tam pewnie przydał by sie ten mocniejszy motor.

Te 10 km dziennie to jest po mieście, czy na trasie?
A ile km robisz rocznie?

Pozdrawiajka,
Alek


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.