Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Sprzęt Audio/CB/GPS (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=98)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Wymiana Sony CD1 na CD6 (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=154722)

RicoSky 29-03-2012 11:55

Wymiana Sony CD1 na CD6
 
Witam,
w swoim Mondeo MK4 2008 mam radio Sony (bez zmieniarki CD). Chciałbym je wymienić na identyczne, ale ze zmieniarką na 6 CD.

Czy mocowanie, złącza itp. itd. są w obydwu modelach identyczne?
Tzn. czy po prostu mogę wyjąć stare radio i włożyć na to miejsce nowe, nic nie modyfikując?

RicoSky 30-03-2012 09:31

Odp: Wymiana Sony CD1 na CD6
 
Nie dostałem żadnej pewnej odpowiedzi, ale wygląda, że bez problemu uda się wykonać taką przekładkę. Zamówiłem to radio. Mam je otrzymać do poniedziałku. Jeśli wykonam przekładkę - dam Wam znać. Może komuś takie info się przyda.

szyru 30-03-2012 20:01

Odp: Wymiana Sony CD1 na CD6
 
Są identyczne.

arturek 01-04-2012 11:40

Odp: Wymiana Sony CD1 na CD6
 
Witam

1) Na początek polecam użycie funkcji SZUKAJ i poczytanie na forum

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

bo nie jest tak różowo jak się kolegom wydaje

2) Na aukcjach internetowych w opisach, podają błędnie "radio do Focusa, Mondeo" co NIE jest prawdą - patrz powyższy link

3) Jeśli mamy szczęście to kupimy radio od mondeo (oznaczenie GDDS) i będzie OK
Jeśli jesteśmy pechowcami, to kupimy radio od Focus (oznaczenie KW2000) i będzie "wtopa"

4) Nie wiem czy w przypadku radii, ma znaczenie data produkcji ALE w 08.2008 wprowadzono zmiany w elektryce mondeo => przed i po tej dacie, np są inne moduły bluetooth
Gdy w moim aucie wymieniałem radio 6000, na Sony to sprawdzałem oznaczenie (GDDS) i dodatkowo kupiłem radio zgodne wg daty

5) Nie wiem jak jest ze schematem kostki
Na stronie "Studio 24" jest schemat kostki radia, zgodny z mondeo mk3
Ja mam mondeo po 80.2008 i schemat się nie zgadza z tym co mam w aucie
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
6) Natomiast nie ma konieczności podpinania auta do komputera - jeśli mamy odpowiednie radio, to wpinamy i działa

pozdrawiam
Arturek

RicoSky 03-04-2012 17:11

Odp: Wymiana Sony CD1 na CD6
 
Arturek - dzięki za wyczerpujące info!

Ja widocznie miałem szczęście, bo u mnie odpaliło bez najmniejszych problemów.
Po rozebraniu konsoli środkowej, należy odkręcić 4 śrubki i radio wychodzi. Następnie wypięcie wiązki głównej i anteny. Potem wpięcie tych kabli do nowego radia i zamontowanie go.

System odpalił od strzału i Converse natychmiast zobaczył zmieniarkę i zaczął ją obsługiwać.

Dodatkowe info - kupione przeze radio pochodziło z rozbiórki i sprzedawca nie miał do niego PIN-code. Pojechałem do autoryzowanej stacji Forda (dzwoniłem do dwóch i było to samo) i za 100 PLN + VAT panowie w ciągu kilku minut podali mi kod do radia, po czym spisali moje pełne dane, na wypadek, gdyby radio pochodziło z kradzieży.

Wszystko gra i buczy!

Mruczus007 17-10-2013 15:35

Odp: Wymiana Sony CD1 na CD6
 
Witam,

Otóż chciałem się dowiedzieć, czy radio Sony (6CD): Part no 8S7T-18C939-ME, Model CD3XX-CD6-ISLAND-GGDS, Sony Item Number CDX-FC34XME będzie działało w Mondeo z pierwszej połowy 2008 r. bez instalacji antenowej do DAB?

Dodatkowo interesuje mnie, czy instalacja elektryczna do ww. radia w ww. samochodzie będzie wymagała jakiś przeróbek, przejściówek itp. (podobno po 08.2008 r. zaszły jakieś zmiany w instalacji elektrycznej Mondeo – czy dotyczyły one tylko modułu BT/VC, tak jak jest to napisane kilka postów wyżej, czy również „kostka” ma inaczej podłączone kabelki)?

Obecnie w samochodzie jest zamontowane fabtycznie radio Sony (1CD): Part no 7S7T-18C939-AF, Model CD3XX-CDI-ISLAND-GGDS, Sony Item Number CDX-FS34XAF.

Z góry dziękuje za wszelkie informacje w powyższym temacie.

arturek 17-10-2013 16:17

Odp: Wymiana Sony CD1 na CD6
 
Witam

Mogę powiedzieć tylko odnośnie DAB - bez dodatkowej anteny, radio analogowe działa

W mondeo 2009 wymieniałem radio Ford 6000, na radio Sony MP3 + 6CD + DAB
i u mnie radio działa.
Na podpinaniu DAB mi nie zależy, bo do tej pory to nie działało w Polsce => jak uruchomią to będę się zastanawiał nad podłączeniem złącza DAB

pozdrawiam
Arturek

Tomasz P 16-07-2019 01:03

Odp: Wymiana Sony CD1 na CD6
 
Czy posiadacie rozpiske pinow kostki do radia po zmianach?

peteypee 16-07-2019 14:25

Odp: Wymiana Sony CD1 na CD6
 
Po jakich zmianach? Masz na myśli zmianę modulu "mono-stereo"? Piny kostki radia sa takie same. Radio z DAB zdaje sie ma dodatkowe zlacze. Będziesz podpinal modul?

filip1481 21-09-2019 12:44

Odp: Wymiana Sony CD1 na CD6
 
Witam wszystkich. Posiadam Forda Tourneo z 2009 roku wymieniłem radio 6000CD na Sony 6CD MP3 z 2007 roku i wszystko było ok po za tym że nie mogłem połączyć sie z telefonem poprzez bluetooth , ale z tym sobie poradziłem wymieniając moduł bluetooth na starszy z 7 z przodu. Wszystko działa ale nie słyszę rozmówcy i z tym problemem nie potrafię sobie poradzić. Czy ktoś miał taki problem i może podzielić się swoją wiedzą ?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:45.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.