Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2008-2011] podłączenie rejestratora jazdy (kamerki) (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=191591)

Antej 03-12-2019 14:26

Odp: podłączenie rejestratora jazdy (kamerki)
 
Zasilacza nie wkłada się do lampki
lutuję dwa przewody i zakańczam czym potrzeba, kostką, gniazdem zapalniczki, przetwornica na 5V

hindus 03-12-2019 14:28

Odp: podłączenie rejestratora jazdy (kamerki)
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - i gdzie byłaby ta przetwornica u Ciebie? W którym miejscu?

roberto369 03-12-2019 14:32

Odp: podłączenie rejestratora jazdy (kamerki)
 
Podlinkujesz ten wynalazek na Allegro lub innym sklepie?

Antej 03-12-2019 14:34

Odp: podłączenie rejestratora jazdy (kamerki)
 
w podsufitce za lampką

te lampki, które montowałem, wysyłałem działają.

hindus 03-12-2019 14:35

Odp: podłączenie rejestratora jazdy (kamerki)
 
Szukaj pod hasłem "bypass bezpiecznik". Pamiętaj, że rozmiar mini.
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - mam tak u siebie i od 1.5 roku działa bez zarzutów. Ale rozumiem, że wciskanie ładowarki pod podsufitkę za lampką jest jedyną słuszną drogą i nie bardzo wiem co robię.
Cytat:

Napisał Antej (Post 3199599)
te lampki, które montowałem, wysyłałem działają.

Nikt nie wątpi w Twój profesjonalizm. Po prostu dopuść możliwość, że istnieją alternatywne rozwiązania. Dla mnie bypass był prostszy.

Antej 03-12-2019 14:39

Odp: podłączenie rejestratora jazdy (kamerki)
 
Cytat:

Napisał hindus (Post 3199600)
jest jedyną słuszną drogą...

najmniej grzebania,
najmniej ciągnięcia przewodów,
najmniej zagadek, co do czego podłączyć,
brak problemu masy,
tryb parkingowy 30minut

sam sobie oceń co jest lepsze

Cytat:

Napisał hindus (Post 3199600)
Dla mnie bypass był prostszy.

Ludzie mają problem z oceną który bezpiecznik jest "po zapłonie", a o czytaniu schematu bezpieczników to nawet nie marzą.
Poza tematem:
Sam mam na bypassie zasilanie transmitera i dodatkowe oświetlenie w schowku, do tego kilka rozwiązań ze zdalnym pilotem i przełączniki z regulowanym minimalnym progiem napięcia w układzie.

Jak się chce to można zrobić w ten sposób automatyczne szyby z pilota mimo korbek z tyłu.

lookash2nd 08-01-2020 16:13

Odp: podłączenie rejestratora jazdy (kamerki)
 
Witam. Pod który bezpiecznik wpiąc bypass, żeby bylo tak jak z lampki w podsufitce po 30 minutach odcięcie? cmax 2005.

cezarg1410 16-02-2020 12:01

Odp: podłączenie rejestratora jazdy (kamerki)
 
Ja poszedłem za radą kolegi Antej i z pomocą jego rad wpiąłem się do lampki.
Użyłem do tego zasilacza, który kiedyś kupiłem do rejestratora Viofo - ma on dodatkowo odcięcie zasilania poniżej 11,8V i bezpiecznik na przewodzie +.

Polecam rozwiązanie - zero problemów z ciągnięciem kabli i efekt końcowy bardzo fajny.

ogonek1989 16-02-2020 14:23

Odp: podłączenie rejestratora jazdy (kamerki)
 
Ja mam Focusa MK2 po lifcie i temat rozwiązałem w ten sposób. A mianowicie z wiazki ktora idzie do GEM, znalazłem „+” po zapłonie, dokupiłem sobie gniazdko zapalniczkowe z bezpiecznikiem. I podłączyłem kamerkę której kabel jest schowany za schowkiem, nastepnie idzie w słupku, kolejno w podsufitce i wychodzi za lusterkiem. Wszystko jest tak ugrane ze kamerka jest prawie nie widoczna bo idealnie schowana za lusterkiem.

Outqer 16-09-2020 12:12

Sposób na ciągłe napięcie zapalniczki
 
Cześć,

O ile widziałem sporo postów odnośnie zapytań czy napięcie 24/7 w zapalniczce to prawidłowe zachowanie, o tyle nie widziałem zbytnio postów odnośnie tego jak sobie z tym radzić.

Czy istnieje możliwość aby zmienić zachowanie gniazda zapalniczki i wyłączać*ją po wyłączeniu zapłonu? Nie wiem, wgranie jakiegos programu czy temu podobne rzeczy?
A jeżeli nie to w jaki sposób sobie z tym radzicie?

Problem pojawił sie (dość standardowo w sumie) przy kupnie wideorejestratora. Bardzo bym nie chciał dzwonić po sąsiadach w momencie jak po paru dniach okaże się*ze zapomniałem wypiąć ładowarkę i auto nie odpali.

Wolałbym uniknąć opcji wlutowywania się gdzieś w schowku do bezpiecznika.

Pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.