Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Transit i Tourneo Connect (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=182)
-   -   [Tourneo Connect 2013-2022] wrażenia po zakupie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=241668)

miksell 29-03-2016 21:38

wrażenia po zakupie
 
Od jakiegoś czasu stałem się użytkownikiem Grand Tourneo 1.6.

Wcześniej jeździłem samochodami dostawczymi/busami, mam za sobą Transita, Berlingo, Kangoo, Fiorino, Partnera. Tourneo w wersji Grand jest największe (oprócz transita).

Ogólnie PLUSY:
1. w środku auto wygląda jak typowa osobówka (focus)
2. bardzo dużo miejsca dla kierowcy/pasażerów itp
3. w wersji titanium dostałem w gratisie bagażnik dachowy, siatkę do zabezpieczenia zakupów
4. samochód bardzo dobrze wybiera nierówności
5. bardzo dobry układ kierowniczy
6. pawlacz w bagażniku i półka nad kierowcą
7. samochód przyzwoicie wyciszony, można rozmawiać przez BT przy prędkościach autostradowych
8. bardzo dobra dwusprzęgłowa automatyczna skrzynia biegów
9. panoramiczny dach (nie wiem po co to komu, ale fajnie wygląda)
10. nie czuć prędkości, spokojnie można jechać po autostradzie 140km/h

Ogólnie MINUSY:
1. brak rolety bagażnika za siedzeniami pasażerów. Wersja Grand jest przewidziana na 3 rzędy siedzeń, w momencie zakupu wersji 5 osobowej, nie dostajemy żadnej rolety bagażnika. Jest to problem bo nie ma możliwości schowania jakiegokolwiek bagażu tak by nie był widoczny. (do pawlacza i na półkę nie zmieści się torba z laptopem)
2. nawigacja (koszt ok 5000zł) Działa wolno. System wybierania głosowego nie jest idealny, mam wrażenie że pierwszy lepszy tablet z androidem lepiej by działał jako nawigacja (np z google maps) i rozpoznawaniem mowy.
3. nie ma schowka/półki na smartfona
4. trochę plastikowo, ale plastiki są dobrej jakości.
5. brak regulacji tylnych foteli
6. w wersji 5 osobowej podłoga bagażnika po złożeniu siedzeń nie jest płaska a siedzeń nie da się zdemontować
7. mało mocy. auto nie jest demonem przyspieszenia

Generalnie samochód godny polecenia. W bogatszej wersji może śmiało konkurować jako alternatywa dla minivanów albo SUVów (pod warunkiem jeżdżenia po asfalcie). Za pełną opcję auta wielkości mondeo nie kupimy nic sensowniejszego (pod warunkiem, że ten typ auta nas nie przeraża).
Pamiętajmy, że to auto powstało z dostawczaka i moim zdaniem wśród konkurencji jest najlepsze. (jeździłem Kangoo I i II, Berlingo/Partner I i II). Ogólnie jeśli ktoś chce tym jeździć na co dzień to polecam kupić full opcję w automacie (ok 96 tyś zł). Wersja podstawowa (67 tyś zł) jest bezsensu moim zdaniem.

SPALANIE:
- Trasa oszczędnie - 5,5l/100km
- Miasto - 8l/100kk
- Spalanie od nowości 6,4 km/100km
Jak macie jakieś pytania to chętnie odpowiem.

Lza 30-03-2016 00:25

Odp: wrażenia po zakupie
 
Dzięki za tego rzeczowego posta. Puki co nowe connecty są bardzo mało u nas popularne, ale może będzie nas coraz więcej. Mam nadzieję, że nie znikniesz z forum i będziemy mogli się wymieniać doświadczeniami. Ja na razie jeszcze czekam... Zamówiony 29 styczeń, odbiór 29 czerwiec, też Grand, PS titanium, tylko silnik 1.5. i hak. Nawi nie zamawiałem, uznałem że 5000zł za tableta to jednak przesada. (Widzę, że to nie był błąd..) Mam w obecnym smochodzie tableta 10'' kupionego za 300zł i jako nawigacja spisuje się wyśmienicie - nic nie zacina, chodzi płynnie. A i dziecko pogra w gry, obejrzy film no i normalnie można internet przeglądać i korzystać z wszystkiego co daje android.. Z drugiej strony taki tablet - choć najtańszy - kusi złodziei. Zamontowany na stałe jednak tak nie kusi.. no nic jeszcze zobaczymy, może pomyślę o jakimś radiu z tabletem i androidem, w miejsce obecnego.

Bardzo mnie ucieszyłeś spalaniem, nastawiałem się na minimum 7l.
mam takie pytanka:

1. Rocznik 2016 i silnik 1.6? Jak to się stało? W zasadzie od wakacji 2015 w ofercie tylko silniki 1.5 i euro 6?
2. Ile czekałeś na odbiór auta?

Po zakupie chciałbym w jakiś sposób wykombinować coś do oddzielenia bagażnika od reszty samochodu - coś w rodzaju kratki, ale nie stalowej tylko jakiejś takiej plastikowej/sznurkowej. Teraz mam coś takiego w astrze II combi i to jest bardzo przydatne jak się wozi sporo rzeczy pod sufit. (przy hamowaniu nic nie leci na łeb pasażerom z tyłu). W każdej chwili można zdemontować i zwinąć w rulon. Nie kojarzysz, czy coś takiego da się jakoś zamontować to connecta?

Może dodasz kilka fotek?

miksell 30-03-2016 09:07

Odp: wrażenia po zakupie
 
Mój ford był kupiony do floty firmowej, czas oczekiwania ok 3mc.
Mam wersję titanium w automacie 1,6 - 120KM.

TABLET:
Ostatnio oglądałem całkowicie gołą wersję która miała jakieś proste radio a w miejscu wyświetlacza centralnego był schowek. Przy takim rozwiązaniu zamontowanie tabletu na stale wydaje się być dziecinnie proste. Trzeba tylko dobrać odpowiedni tablet.

Wiem o jaką siatkę chodzi, miałem coś takiego w Audi. Ford tego nie przewiduje. Generalnie największą wada jest brak oddzielenia przestrzeni bagażnika. Będę coś kombinować by zrobić jakieś zabudowanie tej przestrzeni. Myślałem o płycie ze styroduru, dociętej na wymiar i oklejonej jakimś materiałem pod kolor.

CIEKAWOSTKA:
W USA to auto nazywa się transit connect i seryjnie ma nawiewy na 2 i 3 rząd siedzeń ;-)

Lza 30-03-2016 09:28

Odp: wrażenia po zakupie
 
I pewnie silnik coś koło 2,5-3 litrów.. :-)

Odnośnie siatki, kiedyś wyguglałem coś [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]. Niby jest to oryginalny fordowski produkt.. (?) Jest podany nawet nr części forda: DT11-K46046-AA. Z rajci tego, że na razie nie mam samochodu nie drążyłem tematu. Zastanawia mnie czy da się to jakoś łatwo zamontować? Myślisz, że są tam jakieś fabryczne uchwyty czy też otwory montażowe pod tapicerką/plastikami?

Cytat:

Napisał miksell (Post 2566787)
Ostatnio oglądałem całkowicie gołą wersję która miała jakieś proste radio a w miejscu wyświetlacza centralnego był schowek. Przy takim rozwiązaniu zamontowanie tabletu na stale wydaje się być dziecinnie proste.

To chyba była jakiaś wybitnie flotowa wersja. Nie widziałem takiego na żywca. Z tych ulotek które oglądałem, najbardziej proste tourneo miało jakieś tam podtsawowe radio (bez cd, ale z mp3)

Bodek_ZG 30-03-2016 12:47

Odp: wrażenia po zakupie
 
Mam Grand Tourneo 1.6 2015 Titanium, skrzynia manualna.
Zgadzam się ze wszystkimi plusami co do minusów to nie mogę się wypowiedzieć na temat nawigacji bo jej nie mam ale potwierdzam dwa spore minusy to składanie tylnej kanapy i brak w wersji 5 osobowej jakiejś rolety zasłaniającej bagażnik z resztą minusów się zgadzam.
Spalanie trasa 6,5 - 7/100, miasto 8,5/100
Jak szukałem auta we wrześniu i oglądałem wersje podstawowe to na pewno te wersie nie miały klimy ale radio było.

Abund 17-05-2016 20:33

Odp: wrażenia po zakupie
 
Ja przesiadłem się do Grand Tourneo 1.5 120KM z Galaxy rocznik 2004 1.9TDI 115KM , jak dla mnie ten samochód to takie "nowe stare galaxy" mam w nim wszystko to co w galaxiaku a nawet więcej :)
Minusy względem galaxy:
- Pierwszy bieg, słaby i krótki. Mam stromy i długi wyjazd z garażu, galaxy bezproblemowo wyjeżdżał bez gazu a tourneo nie ma na to szans.
- Fatalnie umieszczone oświetlenie wnętrza i brak lampki przy lusterku (ciekawe czy w miejsce tej zaślepki wejdzie lampa od focusa)
- Mniejsze schowki w drzwiach
- Mało miejsca pomiędzy fotelami, wolałbym szczerze mówiąc podłokietniki w fotelach. W galaxy przy dźwigni ręcznego wchodziły mi dwie butelki coli :)

Krzysiek

Lza 17-05-2016 20:49

Odp: wrażenia po zakupie
 
Mnie się akurat oświetlenie wnętrza podoba - kwestia gustu, natomiast też zastanawia mnie o co chodzi z tą zaślepką w konsoli podsufitowej - mam wersję titanium, więc max wypas - a mam zaślepkę. Czyli chyba nie ma tam już nic co mogło by być montowane w jakiejkolwiek wersji. (Chyba że się mylę, a może odwrotnie jest tam montowana jakaś lampka w uboższych wersjach?).
Zastanawia mnie jeszcze brak anteny, czy nawet miejsca na jej montaż - pomimo tego radio odbiera bardzo dobrze. Antena musi być jakoś inaczej zaimplementowana. Jak? Co ciekawe na zdjęciach w folderze i na zdjęciach w necie samochody te mają klasyczną antenę z przodu nad szybą.

Nadal nie rozwiązana jest sprawa siatki grodziowej. W salonie nie mają pojęcia o takowym akcesorium. Niemniej w instrukcji obsługi jest jak byk.

Abund 17-05-2016 21:26

Odp: wrażenia po zakupie
 
Antena jest namalowana na prawej tylnej szybie :)

Lza 17-05-2016 21:33

Odp: wrażenia po zakupie
 
Acha, możliwe. hehe. A co w takim razie jest na tylnej lewej szybie?

jaceks 20-05-2016 14:41

Odp: wrażenia po zakupie
 
Może antena gps?
Mam na salonie Trenda, ma klasyczną antene na dachu.
Co do porównania z galaxy: Gal ma szerzej rozstawione fotele i tyle, stąd szerszy tunel.
W connectie titanium może być podłokietnik w środkowym tunelu.
Nie ma jeszcze w akcesoriach siatki grodziowej za drugim rzędem siedzeń :(
Tam samo Grand nie ma półki zasłaniającej bagażnik (pewnie mogłaby się złamać pod za dużym obciążeniem)
Z ciekawostek: Grand Turneo Connect jest tej samej szerokości co Galaxy. Natomiast jest 3 cm krótszy. Ponadto 200kg lżejszy.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.