Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fusion (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=100)
-   -   [Fusion] Wymiana szczęk hamulcowych a brak ABS (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=259802)

Ryjek23 04-03-2017 18:42

Wymiana szczęk hamulcowych a brak ABS
 
Witam.

Przeprowadziłem dziś wymianę szczęk hamulcowych na tylnej osi.
Nie wykręcałem czujnika ABS (śruba była obrobiona i nie do ruszenia) a po złożeniu wszystkiego w całość hamulce działają bez problemu jednakże świeci się kontrolka ABS. Podczas poślizgu na asfalcie ABS nie włącza się. Czy ktoś wie jaka przyczyna może być takiej usterki?

maciek1979 15-03-2017 07:57

Odp: Wymiana szczęk hamulcowych a brak ABS
 
Jakiś czas temu również wymieniałem szczęki hamulcowe z tyłu. Podczas ściągania bębna nieznacznie pogiąłem pierścień (krążek) ABS. Zamontowałem go jednak, gdyż wgniecenie krążka wydawało mi się nie istotne. Jednak ABS przestał działać.
Od znajomego mechanika dowiedziałem się, że nawet takie nieznaczne uszkodzenie tylko jednego z pierścieni (są dwa, z lewej i z prawej) spowoduje, że ABS nie będzie działał. Muszą być dwa krążki na obu osiach. Rzeczywiście - nie działało, kontrolka ABS świeciła się. Po zamontowaniu nowego krążka ABS wszystko wróciło do normy. Sprawdź może ten krążek u siebie.

michalpodroznik 15-03-2017 18:32

Odp: Wymiana szczęk hamulcowych a brak ABS
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] :

Sprawdź też napięcie akumulatora. Elektroniczny sterownik ma zabezpieczenie powodujące samoczynne wyłączenie urządzenia ABS w razie jego uszkodzenia (na przykład przygniecenia, przytarcia lub przerwania przewodu) lub przy zbyt niskim napięciu akumulatora (napięcie aku poniżej 10V). W takim przypadku świeci się lampka kontrolna ABS w zespole wskaźników. Działa wtedy zwykły układ hamulcowy i samochód zachowuje się podczas hamowania tak, jakby nie nie był wyposażony w ABS.

Uwaga: jeśli podczas jazady świeci się kontrolka ABS, w razie silnego hamowania mogą być blokowane koła tylne, ponieważ nie działa urządzenie rozdzielające siłę hamowania.

Co do tego, co napisał @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] , to potwierdzam. Mój mechanik mówił dokładnie to samo. Ważna jest też czystość pierścieni ABS.

Antej 16-03-2017 09:29

Odp: Wymiana szczęk hamulcowych a brak ABS
 
Znasz Fusiona który zapaliby na aku 10V ??
Ja nie znam takie co na 11V zapali.

michalpodroznik 16-03-2017 09:56

Odp: Wymiana szczęk hamulcowych a brak ABS
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Pytanie było o przyczyny, a nie o to czy znam/ nie znam fusiona, który będzie kręcił przy napięciu 10V na aku. To chyba jasne?

Antej 16-03-2017 19:19

Odp: Wymiana szczęk hamulcowych a brak ABS
 
Czyli takie pisanie po próżnym, bo aku zawsze winne. Do tego bzdurna teoria o 10V.
Obalona przeze mnie, ale ty dalej mędrkujesz.
Porada typu "format c dobry ma wszystko".

Krótko mówiąc, nie zgadzam się z sugerowaniem że aku ma 10V i to jest powód zapalenia kontrolki ABS.
Takie aku nie zagada w aucie.

michalpodroznik 17-03-2017 08:18

Odp: Wymiana szczęk hamulcowych a brak ABS
 
To jest wiedza inżynierska, a nie kogoś, kto przez chwilę użytkuje auto i wydaje mu się, że ma dużą wiedzę.

Chcesz polemizować z konstruktorem pracującym w fordzie? Inna sprawa, że rozrusznik nie zagada przy takim napięciu, ale info o słabym napięciu na aku to moze być trop i do tego dobry. Więc kolego nie filozofujmy o jakichś formatach, bo robi się groteskowo.

P.S. Info o niskim napięciu na aku i braku działania ABS to wiedza pochodząca z niemieckiej książki o fusionie. Rozumiem, że jesteś mądrzejszy od konstruktora? Gratuluję samozachwytu.

Ryjek23 17-03-2017 13:30

Odp: Wymiana szczęk hamulcowych a brak ABS
 
Panowie dziękuję za tropy. Byłem w salonie forda i powiedziano mi, że walnięty jest czujnik. (koszt 600zl gdyż podobno sprzedawany jest w komplecie).
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] mógłbyś mi podpowiedzieć gdzie znajdę sterownik o którym mówisz? Zanim zdecyduje się na wymianę czujnika to spróbuje sprawdzić sterownik.

michalpodroznik 17-03-2017 13:35

Odp: Wymiana szczęk hamulcowych a brak ABS
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

To może alledrogo? Jest tego sporo i to taniej:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]




Co do sterownika to zasięgnę języka i dam znać wieczorem.

Bump: @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

michalpodroznik 17-03-2017 17:09

Odp: Wymiana szczęk hamulcowych a brak ABS
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

O sterowniku dowiedziałem się niewiele. Generalnie sprawdzenie następuje poprzez podłączenie pod komputer z oprogramowaniem do fordów. W mojej książce natomiast niewiele jest na ten temat. Mechanicy nie chcą zdradzać pewnych tajników swojej pracy...

Zatem odpuść sobie sprawdzanie na własną rękę, lepiej układ ABS oddać w doświadczone ręce. Albo ASO, albo dobry mechanik nieautoryzowany, który ma kumatego elektromechanika i diagnostykę komputerową. Powodzenia. Dobrze, że się wyjaśniło, co było przyczyną awarii układu.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:51.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.