Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] falujace obroty na biegu wstecznym... (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=91099)

massiwo 07-02-2010 19:36

falujace obroty na biegu wstecznym...
 
hej

dziwna sprawa, generalnie jeżeli odpalam zimne autko, to obroty mi faluja miedzy 800, a 1100, jednkaze nie zawsza, badz tez przez kilka sekund, albo po porstu po chwili sprawa sie normuje, takze tym sie nie przejmuje, ale dzisiaj zauwazylem dziwna rzecz... autko nagrzane, trasa ok 200km... wbijam sprzeglo i ustawiam galke na wstecznym i co widze!? faluja wskazowka jak nigdy dotad, ponizej filmik... caly czas wbite sprzeglo i wrzucony wsteczny to na poczatku filmiku i na koncu, w srodku, wbite sprzeglo i pozycja galki na luzie oraz na jedynce i wszystko ok

oczywiscie jak puszczam sprzeglo to na wstecznym raczej nic sie nie dzieje, bynajmniej nie przyuwazylem, ale jezeli jest wcisniete sprzeglo to sami widzicie, co wiecej cos nie halo wtedy z akumulatorem, po prostu cala elektryka jakby siadala, podswietlanie deski rozdzielczej oraz swiatla mijania rowniez zaczynaja falowac razem ze wskazowka obrotomierza... jakies porady!?

ponizej link do filmiku
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

pawulons 07-02-2010 20:01

Odp: falujace obroty na biegu wstecznym...
 
Jak dla mnie to te obroty za szybko falują! Niestety nie piszesz czy to tylko faluje wskazówka obrotomierza czy razem z nią silnik (nie słychać tego na filmie). Jeśli tylko wskazówka to jest to coś w elektryce tym bardziej, że piszesz że wszystko zaczyna falować. Na mój gust może być jakieś zwarcie w włączniku świateł wstecznych, samych lampach albo gdzieś po drodze. Może też być problem z regulatorem napięcia albo wiele innych przyczyn i tu tylko dobry elektryk pomoże. Jeśli razem ze wskazówką falują obroty silnika no to inna sprawa i tu sorry ale nie pomogę. Pozdrawiam. Głosuj na [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

massiwo 07-02-2010 21:48

Odp: falujace obroty na biegu wstecznym...
 
czyli co nasluchiwac silnik? z silnikiem raczej ok, bo jak fizyczynie cofam, to robi to plynie, silnik nie faluje, a z wstecznym byl klopot, tzn raz zapalaja swiatla wstecznego, a raz nie, chociaz ost jest raczej si i pala...

eng 08-02-2010 07:18

Odp: falujace obroty na biegu wstecznym...
 
Jeżeli wsteczny raz zapala światła a raz nie to prawdopodobnie czujnik biegu wstecznego kończy swój żywot. Sprawdź czy podczas wrzucania biegu wstecznego jak dociśniesz go do końca to czy wtedy działa poprawnie wsteczny. Ja miałem właśnie tak, że gdy go wrzuciłem to nie załączały się światła wstecznego. Z kolei jak się pchnęło lewarek do końca to wtedy się zapalały. I okazało się, że czujnik biegu wstecznego się posypał. Koszt w ASO tego czujnika to ok 40-50 zł.

Pozdrawiam

massiwo 08-02-2010 12:44

Odp: falujace obroty na biegu wstecznym...
 
eng, dobrze wszystko sie zgadza jezeli chodzi o swiatla wstecznego i czujnik, o tym czytalem...

ale glowny watek to falujace obroty na wbitym wstecznym... co tutaj nie trybi, jeszcze ktos ma jakies pomysly oprocz pawulonsa?

katarinka24 08-02-2010 14:29

Odp: falujace obroty na biegu wstecznym...
 
a co jak razem z silnikem falują obroty

massiwo 08-02-2010 19:16

Odp: falujace obroty na biegu wstecznym...
 
Cytat:

Napisał katarinka24 (Post 1357070)
a co jak razem z silnikem falują obroty

tzn, ze czas juz sprzedac auto ;d

pawulons 09-02-2010 18:12

Odp: falujace obroty na biegu wstecznym...
 
Cytat:

Napisał katarinka24 (Post 1357070)
a co jak razem z silnikem falują obroty

to jest niemożlwe - albo faluje silnik albo obroty - nigdy razem :D

leon 72 09-02-2010 19:07

Odp: falujace obroty na biegu wstecznym...
 
Cytat:

Napisał pawulons (Post 1358202)
to jest niemożlwe - albo faluje silnik albo obroty - nigdy razem :D

Zaraz ale czegos nie rozumiem, jak to, przeciez silnik to jego obroty, wiec w jaki sposob albo silnik albo obroty ???
chyba raczej albo silnik albo wskazowka od obrotomierza. pozdrawiam.

pawulons 12-02-2010 12:21

Odp: falujace obroty na biegu wstecznym...
 
Cytat:

Napisał leon 72 (Post 1358246)
chyba raczej albo silnik albo wskazowka od obrotomierza. pozdrawiam.

no dokładnie kolego - troszkę sobie zażartowałem.
chodziło o to czy wraz z tym jak faluje wskazówka obrotomierza falują obroty silnika - bo z filmiku nie można tego było odczytać jednoznacznie


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:38.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.