Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   strefa|śląska (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=127)
-   -   Serwis - Śląsk. Gdzie polecacie? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=266251)

cytus 26-08-2018 11:20

Odp: Serwis - Śląsk. Gdzie polecacie?
 
Zgadzam się.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

mondeo70235 26-08-2018 17:19

Odp: Serwis - Śląsk. Gdzie polecacie?
 
Polecam CITY CAR oddział Katowice ul.73go Pułku Piechoty 1 Miła i fachowa obsługa serwisuje tam Fordy pierw Mondeo MK3 potem Mondeo MK4 a teraz Mondeo MK5
SERWIS GODNY POLECENIA

Diktus 26-08-2018 17:19

Odp: Serwis - Śląsk. Gdzie polecacie?
 
Potrafię coś zrobić ale tarcze to bezpieczeństwo i wolę żeby to zrobili profesjonalisci.

slawek-kali 07-09-2018 10:48

Odp: Serwis - Śląsk. Gdzie polecacie?
 
reklama bardzo brzydka :D Kuga 2016 z 2.5t? hahahah

Speedo 07-09-2018 10:51

Odp: Serwis - Śląsk. Gdzie polecacie?
 
Cytat:

Napisał szymeksitasz (Post 3027501)
Imię: Szymon

Cytat:

Napisał szymeksitasz (Post 3027501)
zawiozłam wraz z mężem

g:DD

elbarto 07-09-2018 11:47

Odp: Serwis - Śląsk. Gdzie polecacie?
 
podjechałem do amgt ford w zabrzu. wstępne wrażenia bardzo dobre, wiedzą co robią. będę się raczej umawiał na wymianę. mają sciągacz do cukierków, robią na aucie.
jedyne mam obawy że dość droga robocizna, ale szczegóły podam jak będę się umawiał.

jag66 27-09-2018 07:39

Odp: Serwis - Śląsk. Gdzie polecacie?
 
Cytat:

Napisał toma1891 (Post 2825915)
Witam ,osobiście polecam PZ serwis Mikołów i serwis Chorzów 3 maja aktualnie w Chorzowie serwisuje wszystkie Fordy

A ja nie polecam serwisu na 3 maja w Chorzowie. Fakt, było to kilkanaście lat temu, może się coś zmieniło ale sądząc po opiniach w necie to raczej nie.
Pojechałem do nich z Focusem i miałem kilka drobnych rzeczy do naprawienia, dwie z nich zrobiłem sam przed wizytą w warsztacie. Na rachunku dopisane te pozycje które sam zrobiłem więc mówię szefowi, że jak mógł mi dopisać robociznę i części które ja sam robiłem. On: aaaa to następnym razem panu odejmę od rachunku. Ja: chyba pan żartuje, następnym razem to ja tu już na pewno nie przyjadę!
Focusa serwisowałem w Mart Auto w Katowicach, tanio nie jest i facet na siłę wciska swoje części (nie lubi jak się przywozi części samemu) ale jak na razie wszystko naprawił mi bez zarzutu.

P Piotr 27-09-2018 18:05

Odp: Serwis - Śląsk. Gdzie polecacie?
 
Do serwisu z Chorzowa na 3 maja trafiłem po raz drugi z polecenia kolegi z forum , miałem problem z filtrem Dpf ,po naprawie i stracie czasu! w serwisach ,które zaproponowały czyszczenie chemią ,płukanie itp usterka powracała .
W warsztacie zleciłem regeneracje dpf, wymianę opon,geometrie,przegląd olejowy wymianę klocków hamulcowych
Usługa wykonana profesjonalnie i na czas .Mechanicy bardzo uprzejmi i kompetentni,udzielają wszelkich informacji.Skorzystałem i będę na przyszłość nadal korzystał. Ceny adekwatne do jakości.
polecam warsztat

elbarto 19-10-2018 08:09

Odp: Serwis - Śląsk. Gdzie polecacie?
 
jestem po pracach w amgt ford w zabrzu.
- bardzo miła, konkretna obsługa. niema problemów z przywiezieniem swoich części - dostałem tuleje od kolegi. doradzą, powiedzą co i jak.
- wrażenie jest pozytywne: wiedzą o czym mówią, wiedzą co robią, jakie są problemy itp. [byłem wcześniej na sprawdzeniu co będzie do roboty].

co do cen robocizny:
- cukierki wymieniają na aucie. cena: 230 zł / strona. [ale podobno zależy od ilości problemów jakie napotykają przy wymianie]
- wymiana wahaczy poprzecznych dolnych - 180 zl za dwie strony- doliczyli mi 100 zł za prace utrudnione / cieńcie wahaczy poprzecznych
- wymiana paska micro, sprawdzenie rolek, przesmarowanie napinacza - 90 zł
części:
wahacze poprzeczne po 80 zl / szt
pasek micro 80 zl [chyba gates].

tak jak pisałem: co do części nie mam zastrzeżeń, wydaje mi się że ceny są przyzwoite, można przywieść swoje. co do cen robocizny, to chyba nie jest specjalnie tanio.
np wymiana 2 szt wahacza poprzecznego, wydaje się nieco drogo, tym bardziej że doliczyli ich cieńcie.
za wymianę cukierków na aucie też nie liczą mało, np w takim mart auto zaoszczędził bym akurat na całą geometrię niemal.

tak że jestem zadowolony z obsługi, wydaje się że z jakości wykonanych prac również.
co do cen oceńcie sami. ja zachwycony nie jestem. ale auto zrobione czyste itp,. więc już nie ma co marudzić. następnym razem będę mocniej negocjował :P

problem jest taki że do mart auto mam jednak kawałek i logistycznie miał bym problem to ogarnąć. a w gliwicach i bezpośredniej okolicy [tak by pozostawienie auta i odebranie go nie wymagało brania urlopu itp] niema nikogo sensownego kto by się jakoś szczególnie znał na fordach i np znał ich problemy i ich rozwiązania.

MARO75MK2 21-08-2019 11:54

Odp: Serwis - Śląsk. Gdzie polecacie?
 
Cytat:

Napisał slawek-kali (Post 3022250)
a nie robi tego kazdy warsztat? tarcze i klocki mozna samemu wymienic, jak sie ma troche wiedzy, narzedzia i czas.

nawet sa filmiki na YT jak to zrobić samemu dla mniej wtajemniczonych.

Stanlej58 13-05-2020 19:40

Odp: Serwis - Śląsk. Gdzie polecacie?
 
Polecam serwis Ford Sławek w Katowicach. Montowałem tam Tempomat Aktywny. Pełna kompetencja i miła obsługa.

mondeo70235 14-05-2020 08:21

Odp: Serwis - Śląsk. Gdzie polecacie?
 
kolego jak flota w twej firmie jezdzi fordami do CITY CAR GLIWICE to bliżej masz do CITY CAR KATOWICE oddział gliwic w katowicach 73 goPułku Piechoty 1

Bump: Koledzy w Bytomiu przy Ul. STRZELCÓW BYTOMSKICH za Auchman w kierunku T.G. Otwiera się nowy Salon Forda

Misieksmig 14-05-2020 16:59

Odp: Serwis - Śląsk. Gdzie polecacie?
 
No cóż odkąd zamknięto G.K.G. Car to w Bytomiu ASO Forda brak.

Siroth 19-07-2020 20:27

Odp: Serwis - Śląsk. Gdzie polecacie?
 
Witajcie, znacie jeszcze jakieś serwisy w rejonie Rudy Śląskiej, które nie liczą sobie dużo? Aktualnie jestem klientem Ford Sławek, ale ceny niestety mają dosyć spore.
Jak jesteście klientami Ford Sławek, możecie liczyć na jakieś rabaty/upusty?

kopson 19-07-2020 20:33

Odp: Serwis - Śląsk. Gdzie polecacie?
 
Polecam MartAuto w Katowicach na Siemianowickiej.
Wpisz sobie w googla i poczytaj opinie i przejrzyj ich stronę www.
Ford Sławek wiem, że niestety jest dość drogi. Chłopaki tam się cenią, prawie tak jak w pełnym ASO.

Amo85 20-07-2020 14:01

Odp: Serwis - Śląsk. Gdzie polecacie?
 
Cytat:

Napisał Siroth (Post 3267654)
Witajcie, znacie jeszcze jakieś serwisy w rejonie Rudy Śląskiej,

W Rudzie Fidelis car albo Bf Garage oba nie grzeszą wystrojem serwisu (chyba nie o to chodzi) ale znają sie na fordach i nie tylko. Ja korzystałem z obu warsztatów i polecam - ceny dogodne.

Siroth 20-07-2020 15:35

Odp: Serwis - Śląsk. Gdzie polecacie?
 
Cytat:

Napisał kopson (Post 3267655)
Polecam MartAuto w Katowicach na Siemianowickiej.
Wpisz sobie w googla i poczytaj opinie i przejrzyj ich stronę www.
Ford Sławek wiem, że niestety jest dość drogi. Chłopaki tam się cenią, prawie tak jak w pełnym ASO.

Coś na ten temat wiem. Dlatego szukam jakichś alternatyw. Mam dwóch lokalnych mechaników na osiedlu, miałem z nimi styczność, ale raczej nigdy więcej tam nie zawitam ;)

Thrashmaniac 20-07-2020 18:03

Odp: Serwis - Śląsk. Gdzie polecacie?
 
Szukam kogoś lub jakiegoś serwisu w okolicy Rybnika, Knurowa, Żor, gdzie jest możliwość lekkiego podniesienia obrotów na biegu jałowym poprzez program.

patryniu96 21-07-2020 11:21

Odp: Serwis - Śląsk. Gdzie polecacie?
 
Poleca ktoś jakiś sprawdzony serwis w okolicach Raciborza? Mam do zrobienia rozrząd w Focusie MK2 1.6 TI-VCT i chciałbym mieć pewność, że zostanie to wykonane zgodnie ze sztuką.

Tomi1000 23-07-2020 22:57

Odp: Serwis - Śląsk. Gdzie polecacie?
 
Cytat:

Napisał patryniu96 (Post 3268085)
Poleca ktoś jakiś sprawdzony serwis w okolicach Raciborza?

Naprzeciw SRC.
Możesz podjechać i pogadać. Ja polecam.

zbigniew6391 24-07-2020 19:38

Odp: Serwis - Śląsk. Gdzie polecacie?
 
Witam

Mam problem z zegarami w Mondeo 2.0 , 2009 r. benzyna , gasną , pojawiają się czerwone paski.

Czy może ktoś polecić jakąś osobę / firmę która się tym zajmuje.

Jakiegoś elektronika / elektryka>

Interesuje mnie rejon Śląska ( tychy , katowice , pszczyna , bielsko - biała)

Ewentualnie rejon Oświęcimia

tessa 27-07-2020 18:45

Odp: Serwis - Śląsk. Gdzie polecacie?
 
Odradzam CityCar w Gliwicach.
Kasują negatywne opinie na Google, co niby jest niemozliwe, a jednak!
Podejście w pigułce: niekompetencja, arogancja, skasować klienta a, w razie problemu, radź sobie sam i nie zawracaj nam głowy.
Ford Smax ecoboost 1,6; w 2017 awaria silnika i wymiana w City Car Gliwice na nowy: koszt 24tys - oczywiście "nie mają pojęcia jaka mogła być przyczyna prawdopodobnego pożaru w komorze IV-Przy wymianie silnika na nowy, serwis odmówił wydania uszkodzonego silnika, tłumacząc, że taka jest polityka firmy.
Czerwiec 2020 kolejna awaria silnika na zatłoczonej autostradzie. Przypadkowo dowiadujemy się, że nasz vin podlegał akcji serwisowej od początku 2018r. związanej z awariami silników oraz ich pożarami z uwagi na wadliwy układ chłodzenia. Ani Ford Polska ani CityCar Gliwice nigdy nie skontaktowali się z nami w tej sprawie.
10 dni temu kontaktuję się z CityCar z oczekiwaniem naprawy silnika, zwrotu kosztów naprawy poprzedniego i zapewnienia samochodu zastępczego. Kierownik działu serwisowego zapewnia mnie, że to mi się należy, ale mam napisać mail informacyjny do Ford Polska i do nich, on zresztą już wysłał do nich maila . Mija kilka dni i zero kontaktu z ich strony. City Car nie widzi żadnej odpowiedzialności po swojej stronie, że naraził nas i nasze dzieci na utratę życia lub zdrowia nie informując o wadliwym układzie chłodzenia, bo cyt. " w dniu kiedy była awaria - lipiec 2017- nasz vin nie wyświetlał się do akcji serwisowej". Jako fachowcy w autoryzowanym serwisie nie wiedzieli NIC, KOMPLETNIE NIC o problemie z silnikami ecoboost 1,6, mimo, że w marcu 2017 magazyny branżowe pisały o szeroko zakrojonej planowanej akcji serwisowej. Może powinni zamknąć działalność skoro zatrudniają tak niekompetentnych mechaników? Pan dyrektor CityCar tłumaczy, że są oddzielną jednostką finansową od Ford Polska i , ogólne rzecz biorąc, mamy spadać - tak można by podsumować bardzo aroganckie podejście tej osoby. Czekają na odpowiedź z Ford Polska, ale przypadków takich jak ja jest tysiące, więc muszę czekać na swoją kolejką załatwienia sprawy. To, że mieszkamy w małej , fatalnie skomunikowanej miejscowości, obecnie bez samochodu, z małymi dziećmi to nasz problem - samochodu zastępczego nie dostaniemy. Oczekiwanie, że pomogą klientowi, od którego skasowali 24 tys. zł wypuszczając go na drogę z fabrycznie wadliwym układem chłodzenia i skontaktują się z Ford Polska sami, to dla nich zbyt wygórowane oczekiwanie, przecież ich sprawa nie dotyczy!
Mało tego - wskutek bardzo nieprzyjemnej rozmowy kierownik serwisu wysłał do nas maila z info, że awaria w 2017r była spowodowana nie pożarem w IV komorze, ale uszkodzoną świecą, która nie wiedzieć czemu się złamała. Mało, że CityCar zostawia nas z problemem, a dyrektor jest wprost oburzony, czego od niego chcemy, to teraz jeszcze budują nową rzeczywistość, żeby utrudnić nam dochodzenia naszych roszczeń. Zero dbałości klienta, odcinanie się od firmy FORD, kiedy pojawiają się problemy, pomimo, że są ich autoryzowanym serwisem. Ich zadanie to skasować klienta a potem niech spada na drzewo.

Wolny od wirusów. [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

patryniu96 29-07-2020 11:37

Odp: Serwis - Śląsk. Gdzie polecacie?
 
Cytat:

Napisał Tomi1000 (Post 3268784)
Naprzeciw SRC.
Możesz podjechać i pogadać. Ja polecam.

Dzięki za odpowiedź, mówisz o tym Luk&Luk auto serwis czy jest tam jakiś inny?

Tomi1000 29-07-2020 21:44

Odp: Serwis - Śląsk. Gdzie polecacie?
 
Luk robi BMW.
Na lewo jest warsztat o którym piszę.

marlon7676 14-05-2021 17:26

Odp: Serwis - Śląsk. Gdzie polecacie?
 
5 załącznik(i)
Panowie mogę z czystym sumieniem polecić Ford Sławek Katowice - Grota Roweckiego 49A. Wczoraj byłem wymienić zawieszenie komplet tył i wahacze przód . Pełen profesjonalizm jeśli chodzi o obsługę klienta jak jakość i czas wykonania usługi . Mogę z całą odpowiedzialnością stwierdzić że niejedno ASO. mogło by się szkolić u Pana Sławka ze sposobu obsługi klienta i jakości wykonywanej pracy. Ktoś pisał że Ford-Sławek nie należy do najtańszych.............cóż może i nie ale uważam że warto , wszystko co było ustalone zostało wykonane + rabat na FCP. Zawieszenie wymienione w ciągu 7 godz. nie to auto aż się nie chce wysiadać :619::619::619: Pozdrawiam Pana Sławka jak i całą załogę Ford-Sławek :one:

Creek73 27-05-2021 14:32

Odp: Serwis - Śląsk. Gdzie polecacie?
 
Cytat:

Napisał marlon7676 (Post 3343085)
Panowie mogę z czystym sumieniem polecić Ford Sławek Katowice - Grota Roweckiego 49A. Wczoraj byłem wymienić zawieszenie komplet tył i wahacze przód . Pełen profesjonalizm jeśli chodzi o obsługę klienta jak jakość i czas wykonania usługi . Mogę z całą odpowiedzialnością stwierdzić że niejedno ASO. mogło by się szkolić u Pana Sławka ze sposobu obsługi klienta i jakości wykonywanej pracy. Ktoś pisał że Ford-Sławek nie należy do najtańszych.............cóż może i nie ale uważam że warto , wszystko co było ustalone zostało wykonane + rabat na FCP. Zawieszenie wymienione w ciągu 7 godz. nie to auto aż się nie chce wysiadać :619::619::619: Pozdrawiam Pana Sławka jak i całą załogę Ford-Sławek :one:

Można zapytać ile $ za wszystko ?

marlon7676 27-05-2021 17:22

Odp: Serwis - Śląsk. Gdzie polecacie?
 
wycena 3500 całość z geometrią po rabacie na FCP. 3100.

Creek73 28-05-2021 07:57

Odp: Serwis - Śląsk. Gdzie polecacie?
 
Cytat:

Napisał marlon7676 (Post 3346060)
wycena 3500 całość z geometrią po rabacie na FCP. 3100.

Razem z częściami ?
I jak nie u nich to gdzie kupowałeś ?

gregor75 28-05-2021 10:06

Odp: Serwis - Śląsk. Gdzie polecacie?
 
Też polecam Ford Sławek Katowice .
Nie naciągają na niepotrzebne koszta .
Wszystko robione profesjonalnie i w krótkim czasie .
W miarę możliwości jeżdżę do nich mimo , że jestem z dolnośląskiego .

marlon7676 28-05-2021 19:45

Odp: Serwis - Śląsk. Gdzie polecacie?
 
2 załącznik(i)
Cytat:

Napisał Creek73 (Post 3346214)
Razem z częściami ?
I jak nie u nich to gdzie kupowałeś ?



Tak oni dają części zamienniki Niemieckie - dają rok gwarancji wpisaną w ich książkę serwisową którą dostałem.

mondeo70235 30-05-2021 21:02

Odp: Serwis - Śląsk. Gdzie polecacie?
 
Jeśli pracujesz w Katowicach polecam TIME CAR specjalizuja się w FORDZIE ul.Żeliwna 23b
własciciel pracował w CITY CAR polecam rano zawozisz po pracy odbierasz

marconit1991 03-06-2021 11:43

Odp: Serwis - Śląsk. Gdzie polecacie?
 
Czy ktoś z forumowiczów może wypowiedzieć się w roku 2021 na temat serwisu Nowy Dwór w Bytomiu? Ostatnią niechlubną wypowiedź w tym temacie widziałem z 2017 roku.

kunte 08-06-2021 12:02

Odp: Serwis - Śląsk. Gdzie polecacie?
 
Cytat:

Napisał mondeo70235 (Post 3346856)
Jeśli pracujesz w Katowicach polecam TIME CAR specjalizuja się w FORDZIE ul.Żeliwna 23b
własciciel pracował w CITY CAR polecam rano zawozisz po pracy odbierasz

Potwierdzam, porządny serwis.
Jakość usługi i cena, na bardzo dobrym poziomie.

JohnFroj 30-06-2021 19:25

Odp: Serwis - Śląsk. Gdzie polecacie?
 
Cytat:

Napisał marconit1991 (Post 3347592)
Czy ktoś z forumowiczów może wypowiedzieć się w roku 2021 na temat serwisu Nowy Dwór w Bytomiu? Ostatnią niechlubną wypowiedź w tym temacie widziałem z 2017 roku.

Witam. Ja słyszałem od kolegi że to już nie jest autoryzowany serwis. Chłopaki wzieli się za blacharkę i szpachelkę podobno. (jest tam serwis "nieautoryzowany" ponoć). Pozdrawiam.

Misieksmig 30-06-2021 19:31

Odp: Serwis - Śląsk. Gdzie polecacie?
 
Cytat:

Napisał JohnFroj (Post 3353070)
Witam. Ja słyszałem od kolegi że to już nie jest autoryzowany serwis. Chłopaki wzieli się za blacharkę i szpachelkę podobno. (jest tam serwis "nieautoryzowany" ponoć). Pozdrawiam.

A to był kiedykolwiek serwis autoryzowany?

20210608 16-07-2021 12:05

Odp: Serwis - Śląsk. Gdzie polecacie?
 
A polecicie kogoś w Zawierciu, ew. Częstochowie?

Krótki opis problemu: Focus mk2 FL 2.0 tdci 136 KM (silnik DW10 z grupy PSA)
Wibracje przenoszone na kierę/pedał gazu w okolicach 1800-2000. Wiem że jest pełno podobnych tematów (różnią się markami, modelami, silnikami i zakresem obrotów). Z tego co widzę to typowi podejrzani to:
- gumy przegubów i poduszka silnika - znajomy mechanik hobbysta rzucił okiem i sądzi że coś innego
- dwumasa lub poważniejszy problem z silnikiem - tu już trzeba mechanika. W/w znajomy nie miał czasu się przejechać.

Nie zakładam osobnego tematu na moje objawy bo nie sądzę że bez warsztatu coś jeszcze wskóram. Mam do zrobienia trasę 350 kilometrów i chciałbym się upewnić że nie zajadę auta.

Swoją drogą myślę że ten wątek zasługuję na "przyklejenie".

arni_ 17-07-2021 10:19

Odp: Serwis - Śląsk. Gdzie polecacie?
 
Cytat:

Napisał marlon7676 (Post 3346060)
wycena 3500 całość z geometrią po rabacie na FCP. 3100.

Ja u nich robiłem rozrząd,wymiana chłodnicy i akumulatora i jakoś nie dostałem rabatu ale też nie mówiłem że jestem na FCP

marlon7676 17-07-2021 16:53

Odp: Serwis - Śląsk. Gdzie polecacie?
 
A masz na samochodzie naklejki klubowe ?

20210608 19-07-2021 15:54

Odp: Serwis - Śląsk. Gdzie polecacie?
 
Cytat:

Napisał marlon7676 (Post 3356550)
A masz na samochodzie naklejki klubowe ?

Nie mam pewności czy pytasz mnie (mam za swoje za podpinanie się pod cudzy wątek...)

Jeśli tak to śpieszę z odpowiedzią że składka opłacona, przelewem elixir, bank twierdzi że wysłana o tej porze dojdzie jutro.

W trasę mam ruszać jutro wieczorem (wtorek) także byłoby idealnie gdybym zdążył znaleźć kogoś i do niego podjechać za dnia choćby na szybki rzut oka - "można jechać/nie można" (mam świadomość że gwarancji nikt nie da).

Jeśli przyspieszam spokojnie (powiedzmy jak kursant na nauce jazdy) to wibracje są znikome/żadne. Ale jak przycisnę mocniej (np. w mieście żeby dotrzymać tempa innym na lewym pasie, albo do wyprzedzania) to wibruje dość znacznie.

marlon7676 19-07-2021 17:01

Odp: Serwis - Śląsk. Gdzie polecacie?
 
Nie stresuj się pytanie o naklejki klubowe było do kolegi który pytał o rabat w Ford - Sławek. A tak na marginesie syn kupił focusa i w środę jedzie do Ford - Sławek na wymianę rozrządu


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:48.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.