Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2011-2014] Wymiana chłodzenia czujnika temperatury wewnętrznej (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=291225)

buroszaj 21-01-2019 17:38

Wymiana chłodzenia czujnika temperatury wewnętrznej
 
Witam,

Mam problem z prawdopodobnie chłodzeniem czujnika temperatury wewnętrznej. Jest on zlokalizowany pod stacyjką za plastikową osłonką (z zewnątrz widac kratkę). Problem polega na tym, że wentylator chłodzący po uruchomieniu strasznie hałasuje i muszę pogłaśniać radio by mnie to nie drażniło. Po jakimś dłuzszym czasie wentylatorek cichnie, ale dalej jest słyszalny. Chciałbym go wymienić na nowy lub ewentualnie jakoś go przeczyścić o ile to możliwe. Niestety nie znalazłem na forum tematu, który by to opisywał (jeśli takowy istnieje bedę wdzięczny o przekierowanie). Możliwe, że źle nazwałem część, z którą jest problem i dlatego nie udało się nic znaleźć. Jeśli potrzeba mogę dorzucić fotke tego elementu.
Będę wdzięczny za pomoc.

edmun 22-01-2019 09:35

Odp: Wymiana chłodzenia czujnika temperatury wewnętrznej
 
Mam to samo do zrobienia.

Numer części wg mnie to 1754599 dla europejskich i 1325968 dla anglików.

Wygląda to tak.


https://www.bildelsbasen.se/img/a/24...tur_sensor.jpg

Na schemacie zaznaczone jest mniej więcej tutaj:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Znalazłem nagranie na YT. Oglądaj od 2:18


[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Fitch82 22-01-2019 10:29

Odp: Wymiana chłodzenia czujnika temperatury wewnętrznej
 
Nowy czujnik koszt ponad 300 ja kupiłem używany za 50 na allegro

Bartuś01 22-01-2019 11:28

Odp: Wymiana chłodzenia czujnika temperatury wewnętrznej
 
Ale fajnie ze to wrzuciłeś . Na wiosne musze to zrobic bo czasem słuchać bzyczenie :)A patrząc na filmik banalna sprawa :)

edmun 22-01-2019 11:57

Odp: Wymiana chłodzenia czujnika temperatury wewnętrznej
 
Zestawienie zrobiłem, bo już chyba rok temu usłyszałem jakieś bzyczenie/buczenie z tamtej okolicy i obiecałem sobie, że się za to kiedyś zabiorę.
Też się zdziwiłem, że wystarczy tylko jeden plastik wyrwać z uchwytów.
Martwi mnie tylko (bo nie ogladałem z dźwiękiem) czy nagrywający czasami nie próbował czyścić wiatraczka,
ale z racji że nic to nie dało to wymienił.

U mnie bzyczy tylko czasami (oczywiście rano) i myślę, czym go potraktować.
Nie wiem czy nie użyję czasami tego samego płynu co do czyszczenia czujników MAF/MAP ale to na razie zgadywanka.
Z drugiej strony, czy można zapsikać to płynem i nie uwalić?


mały update: w komentarzach pod filmem na YT ktoś wspomina, że samo czyszczenie spokojnie wystarcza.
W takim razie wygląda na to, że filmik powstał dlatego, że czujnik nie działał, a nie że był czyszczony bo przeszkadzał hałas.
Może nawet dzisiaj się za to zabiorę tylko musiałbym moją ledową latarkę podładować.

buroszaj 24-01-2019 16:33

Odp: Wymiana chłodzenia czujnika temperatury wewnętrznej
 
Super. Dzięki wielkie za pomoc. Faktycznie nie wygląda to jakoś skomplikowanie. Ja planowałem na początku potraktować to zwykłym sprężonym powietrzem z puszki takiej jak do kompów mozna kupić, ale jak nie pomoże to wymienię.

saint12 19-04-2020 17:52

Czujnik temperatury wewnętrznej - INT_TEMP (klimatyzacja)
 
Witam,

Przeszukałem forum ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi. Mianowicie po dłuższej jeździe jak np mam ustawione 22 stopnie na klimatroniku, zaczyna się robić bardzo zimno w samochodzie (odczuwałem to zawsze gdy na zewnątrz temperatura wahała się około 0 stopni) - teraz z racji wyższy temperatur odczuwam to mniej ale jednak.

Z racji większej ilości czasu, podpiąłem się komputerem i widzę, że INT_TEMP = 215 stopni. Wg opisu jest to właśnie czujnik temperatury wewnętrznej.

Co oznacza taka dziwna wartość? Czy ktoś mógłbym sprawdzić u siebie jak wygląda ta wartość? Czy ten czujnik (zakładam, że to ten pod kierownica za kratkami o oznaczeniach H82NB (BM5T-8B506-AB) nie powinień pokazywac poprawnej temperatury wewnątrz samochodu? Zdaje sobie sprawę, że ten czujnik ma swoją bezwładność - nie oczekuje idealnie zmierzonej temperatury ale wartość 215 stopni jest bardzo dziwna.

Widziałem również zrzuty z FORScan i ludzie mają tam normalne temperatury między 10-30 stopni np.

Nie jest dla mnie problemem wymiana tego czujnika ale chciałbym wiedzieć czy to dobry trop.

Dziękuje bardzo za pomoc.

saint12 23-04-2020 10:40

Odp: Czujnik temperatury wewnętrznej - INT_TEMP (klimatyzacja)
 
Poradziłem sobie z problemem. Nadal nie wiem czym jest INT_TEMP (po kupnie nowego interfejsu chyba nawet tego nie ma tam teraz przy odczycie) jednak udało mi się zdiagnozować problem.

Okazało się, że padł wiatraczek w czujniku od temp wewnętrznej i utrzymywał cały czas wysoka temperaturę. Robiłem test grzejąc w aucie na 30 stopni (odczyt IAMT) i później ustawiając na niska temperaturę. Czujnik nadal pokazywał około 30-32 stopni bo nie był w stanie zaciagać powietrza z wewnątrz auta.

Ciekawostka: dzwoniłem do ASO pytając ile ten czujnik kosztuje po numerze VIN - Pan oznajmił zaporową cenę 407zł (czujnik na zamówienie brak na stanie).
Kupiłem na Allegro za 40zł (wyjęty z rozbitka) - działa wybornie i zadziwiająco szybko reaguje na zmianę temperatury. Klapy teraz sterowane są prawidłowo.

Dla przypomnienie, czujnik ten ma oznaczenie BM5T-8B506-AB (Focus 2017).
Na internecie w sklepie forda znalazłem ten czujnik, wyglądał identycznie ale ma oznaczenia G1B5-19C734-AA. Po sprawdzeniu po VIN okazało się, że katalogowo nie pasuje do mojego (tutaj nie jestem tego pewien) może osoba która sprawdzała się pomyliła albo nie było dobrej informacji.

edmun 25-04-2020 12:20

Odp: Wymiana chłodzenia czujnika temperatury wewnętrznej
 
Ceny tego czujnika w ASO to niestety jakieś nieporozumienie.
Mój rzęzi od dwóch lat (podczas jazdy nie słychać, ale po odpaleniu auta jak się siedzi w kabinie to jednak słychać jak wiatraczek rzęzi). Może kiedyś kupię jakiś zamiennik a ten hałaśliwy rozbiorę. Psikanie tam smaru w ten wiatrak nic nie pomaga

doubleube 25-04-2020 13:23

Odp: Wymiana chłodzenia czujnika temperatury wewnętrznej
 
Ja go wyjąłem, łatwo się rozbiera, trochę kurzu, przesmarowałem i cisza
Polecam

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:28.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.