Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2003-2007] [Duratec] Stukanie w silniku (nie klapki) (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=268635)

Pinhead_PL 11-09-2017 12:36

Odp: [Duratec] Stukanie w silniku (nie klapki)
 
Niestety nie mam jeszcze zdjęcia wału (to fotki od mechanika).
Pierwsza teoria jest taka że ktoś nie dolał na czas oleju i wyjeździł ponad minimum lub były wymiany "longlife" co 30tyś km.
Ciekawy jestem jak wygląda normalne zużycie panewek w tym silniku (lub bliźniaczym 1.8 ) po 200.000km :027:

CmaXpk 12-09-2017 12:37

Odp: [Duratec] Stukanie w silniku (nie klapki)
 
Jak jest wszystko OK,to nie ma żadnych zarysowań na panewkach ani na gładziach korbowodu i tyle.

Pinhead_PL 13-09-2017 13:45

Odp: [Duratec] Stukanie w silniku (nie klapki)
 
No i kłopot... nie ma dostępnych panewek do tego silnika :mad:
Oznaczenie silnika: AODA

rumunn95 13-09-2017 16:24

Odp: [Duratec] Stukanie w silniku (nie klapki)
 
Z mazdy nie podpasuja?

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Pinhead_PL 13-09-2017 17:00

Odp: [Duratec] Stukanie w silniku (nie klapki)
 
W hurtowniach jak sprawdzają to albo nie ma nic albo bzdury wychodzą że niby jeden rodzaj panewek pasuje do wszystkich Durateców 2.0 w Focusie C-Max a to niemożliwe bo w AODA są panewki bez zamków a w innych z zamkami.
Nie wiem czy pasują z mazdy, sam chciałbym się tego dowiedzieć ale nikt nic nie wie.
Ford oferuje tylko cały dół silnika, nie ma części do remontu.

W jednym ze sklepów udało się coś znaleźć ale dopiero jutro będą mieli je na stanie. Teoretycznie są do AODA ale coś czuje że znowu okaże się to bzdurą i panewki będą miały zamki. Będę wiedział jutro koło południa to dam znać.

Rafał A.(antek) 13-09-2017 22:30

Odp: [Duratec] Stukanie w silniku (nie klapki)
 
Daj foto panewki

Pinhead_PL 13-09-2017 23:17

Odp: [Duratec] Stukanie w silniku (nie klapki)
 
Jest w tym wątku.

Rift 15-09-2017 13:12

Odp: [Duratec] Stukanie w silniku (nie klapki)
 
Panewki bez zamków są również w 1,8 qqda.
Z dostępnością tragedia, choć ktoś, gdzieś, kiedyś kupił........lub dorobił..... niestey nie pamiętam w jakim temacie to było.

Lukasp85 15-09-2017 13:41

Odp: [Duratec] Stukanie w silniku (nie klapki)
 
Szkoda, że tak wyszło. Panewki pewnie załatwił poprzedni właściciel, tak jak pisałeś, pewnie jeździł na niskim poziomie oleju i taki efekt.
Przy okazji zapytam, ile oleju Ci bierze ?

Bump: http://www.ebay.co.uk/itm/Ford-1-8-2L-DURATEC-PETROL-BIG-END-CONROD-BEARING-SET-/191514020072

Te wyglądają na bez zamków, mimo że w opisie są inne kody silników.

Pinhead_PL 15-09-2017 15:21

Odp: [Duratec] Stukanie w silniku (nie klapki)
 
Udało się kupić panewki ale to nie było proste. Pierwszy problem to dostępność, większość sklepów i hurtowni stwierdza że nie ma panewek do tego silnika i do widzenia bo nic nie wymyślą.

Drugi problem jest taki że jak już się trafi że niby mają to okazuje się że do tego silnika sprzedają panewki korbowodowe z zamkami, oczywiście nie pasują.
Dopiero w sklepie [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] jeden ze sprzedawców wiedział o co chodzi i jak stwierdził istnieje bałagan w katalogach panewek dla Duratec-HE 2.0 AODA przez co błędnie sprzedają nie te panewki co trzeba (z zamkami). Cena kompletu 250zł za główne+korbowodowe+przesyłka pobranianiowa kurierem. Panewki są marki King.

Co ciekawe według katalogów istnieją również do tego silnika panewki bez zamków o szerokości 20mm, one również nie pasują bo musi być 17mm. Dzisiaj dostałem panewki i po wstępnych pomiarach i przymiarkach wygląda że powinno być dobrze. Do jutra powinny być zamontowane i będzie chwila prawdy.

Olej kupiłem Mobila Super 3000 XE 5W30, mam nadzieję że będzie dobry.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:37.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.