Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Kosmetyka samochodowa (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=181)
-   -   Jak myjecie samochód ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=96610)

Patt MelodyZ 03-04-2010 17:02

Jak myjecie samochód ?
 
Witam serdecznie :)

Zacznę od tego, że mam dosyć mycia swojego samochodu. Przed chwilą to zrobiłem i patrzę a na poszczególnych elementach smugi, kropki i brud. Po prostu ręce opadają. Zimą jakoś udaje mi się umyć, ale jak tylko wyjdzie słońce zaczynają się problemy. Myję samochód tak, że najpierw spłukuję cały wodą, później zaczynam od góry - dach i szyby, spłukuję następnie pod szybami do dołu i spłukuję następnie progi, koła i spłukuję. Robię tak, żeby woda nie nadążała wyschnąć, jak widać mało skutecznie. Ma ktoś jakiś sposób na te smugi, które powstają po myciu ??

Pozdrawiam

benny86 03-04-2010 17:20

Odp: Jak myjecie samochód ?
 
Ja przygotowuję sobie dwa lub trzy wiadra wody z zcego jedno z wodą z szamponem (używam produktów Autolandu, ale to mało istotne, ejst dużo dobrych szamponów w podobnej cenie) a następnie:
a)chlapię dach i szyby przód plus tył żeby kurz się rozpuścił z wodą (tak zeby nie porysować lakieru drobinkami kurzu, myjąc całkowicie suchy samochód)
b)myję dach i szyby (miękką gąbką dostępną w każdym motoryzacyjnym, na stacjach benzynowych itp itd.)
c)jak umyję dach i szyby to ściągam te mydliny bawełnianą, delikatną szmatką płukaną w czystej, ani zimnej ani ciepłej wodzie - takiej średnio-temperaturowej:D
d)wycieram do sucha inną, również delikatną szmatką - polecam irchę naturalną - raz przeciągniesz i nie ma żadnych smug
e) w podobny sposób postępuję z innymi elementami karoserii myjąc kolejno: maskę przednią wraz z błotnikami i zderzakami, boczne drzwi kazą stronę osobno, na koncu tylnia klapa ze zderzakiem
f)potem pucowanko szyb płynem w atomizerze (szampon zostawia niestety smugi na szybach...)
g)mycie dywaników gumowych
h)plastiki/kokpit odpowiednim środkiem tzn najpierw przecieram lekko wilgotną szmatką a potem antystatycznym kokpit-sprayem dowolnego produycenta (teraz akurat mam z shella bo konczyła mi się ważność punktów i wybrałem ze smarta )
i)tak z 2-3 razy w sezonie woskowanie

Mój sposób oceniam na dość dobry, lecz pracowity...Ostatecznie wolę poświęcić na to te 1,5h niż traktować lakier wysokociśnieniową myjką do których nie mam zaufania

tomiscorpio 03-04-2010 17:31

Odp: Jak myjecie samochód ?
 
ja jezdze na automata. Tyle ze moj lakier nawet nie jest zniszczony bo ja auta nie myje na blysk raz w tygodniu. Przez zime byl umyty 4 razy , tylko zeby sol zmyc.

najwazniejszym etapem jest zmycie jak najwiekszej ilosci piachu i syfu przed myciem .


Wysokocisnieniowa myjka w niczym nie szkodzi , tylko trzeba umiec obslugiwac to urzadzenie. A to jest wedlug mnie najlepszy etap i najbardziej potrzebny.

ja jak na orlenie mylem recznie ze bralem wiaderko i gompacza , to splukanie 2 razy piachu przed myciem.


Smugi po myciu , slaby szampon , a jak masz jakies wzery w lakier od smoly pylu z kominow czy cos , to Ci zadna myjnia nie pomoze , tylko pasta i jechac szmateksem .

benny86 03-04-2010 17:37

Odp: Jak myjecie samochód ?
 
No jeśli bym miał myć myjką to nie za blisko karoserii i jeśli jest taka możliwość to wyregulwoać ciśnienie na jakieś nie za duże. Mój sposób prraktykuje na escorcie od niecałych 6 lat i lakier jest w tak samo dobrej kondycji jak w chwili kupna, a myje często bo jestem zmuszony parkować w niefajnej okolicy (kurz z zasyfionej drogi, dym z kominów itp itd) w dodatku często jezdze trasą gdzie powstaje a1 (trasa żory-wodzisław w roju i świerklanach i żory-rybnik w rowniu, koledzy z regionu wiedzą co to oznacza dla czystego auta:D) a więc chyba nie ma to jakos szkodliwego wpływu na lakier. Chevroleta rzadziej myje bo mniej ejzdzi i ma miejscówke w postaci garażu:D

Hetfield 03-04-2010 17:39

Odp: Jak myjecie samochód ?
 
Polecam srebrny metalic- nie trzeba myć.Ja mam granatowy metalic - po umyciu jest od razu brudny.

jacio 03-04-2010 17:39

Odp: Jak myjecie samochód ?
 
Patt, a wycierasz może po umyciu irchą, czy jakąś inną miękką szmatką? Bo to na te smugi bardzo pomaga.

Patt MelodyZ 03-04-2010 17:45

Odp: Jak myjecie samochód ?
 
No właśnie to jest chyba ten problem, że nie przecieram. Ale ten samochód praktycznie od razu po myciu jest suchy, więc chyba wycieranie nie ma sensu :(

jacio 03-04-2010 17:48

Odp: Jak myjecie samochód ?
 
To spróbuj etapami myć i od razu wycierać wilgotną irchą, może to jest lekarstwo na Twój problem. Ale skoro suchy zaraz to może w słońcu myjesz? Wtedy smugi gwarantowane.

Patt MelodyZ 03-04-2010 17:49

Odp: Jak myjecie samochód ?
 
No teraz myłem w takim leciutkim słońcu, ale to chyba też od temperatury zależy... Nie wiem, po prostu nie umiem myć a 20 zł na myjkę szkoda :D

tomiscorpio 03-04-2010 17:53

Odp: Jak myjecie samochód ?
 
ja po umyciu zawsze sie gdzies rozpedze zeby owialo.

Jak takie smugi Ci zostaja to wydaje mi sie ze masz gowniany szampon , jakas tlusta szmate lub cos innego.

Bo jakies zacieki ewetualnie jak zostaja to ok , potem jak wyschnie wytrzec sucha szmatka i po problemie , ale jak Ty masz smugi to cos jest nie tak.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:21.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.