Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2011-2014] Jak usunąć smród? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=247948)

DudekSopot 21-07-2016 15:09

Jak usunąć smród?
 
Witam,
To już mój drugi FF w którym widzę ten sam objaw. W sytuacji kiedy mocniej przygazuję i puszczam sprzęgło a w samochodzie w wentylacji jest ustawione zasysanie powietrza z zewnątrz pojawa się okropny smród.
Wczoraj odebrałem samochód po nabiciu klimy i odgrzybieniu i pokazałem ten objaw szefowi warsztatu to był nieco zdziwiony, że aż tak śmierdzi.
Widziałem na forum, że niektórzy użytkownicy Mondeo też pisali o dość podobnej sytuacji i że to może być przypalające się sprzęgło.

Druga przyczyna to może być zagrzybienie ale jednak przy normalnej pracy silnika (bez przygazowania i sprzęgła) nie ma żadnych przykrych zapachów.
I to niezaleźnie czy obieg wewnątrz jest włączony czy nie.


Ja też bym bardziej się skłaniał w tym kierunku bo w latach 2011-2014 jeździłem służbowym Focusem MK3 i też miałem takie objawy jak mocno przygazowałem na jedynce - podjeżdżając pod krawężnik czy pod wzniesienie.



Na obecną chwilę jedynym rozwiązaniem żeby uniknąć wejścia smrodu do samochodu jest włączanie obiegu zamkniętego przed każdorazowym przygazowaniem. Ale powiem szczerze że to dosyć dziwna sytuacja jak na samochód z 2011 roku (czyli chyba nowoczesny :) ).


Jestem ciekaw czy ktoś z was spotkał się z podobnym problem w Focusie MK3 i może go już rozwiązał?

P.S. Wczoraj z szefem warsztatu od klimy to na koniec doszliśmy do wniosku że jedynym sposobem żeby ustalić co jest dokładnie źródłem tego smrodu byłoby przygazować go na jakimś podeście i dobrze niuchać skąd to tak śmierdzi.

pjetrucha 21-07-2016 16:24

Odp: Jak usunąć smród?
 
Rozwiążesz problem jak przestaniesz palić sprzęgło.. :)

technikibart 21-07-2016 16:32

Odp: Jak usunąć smród?
 
U mnie winna była popuszczająca dymek uszczelka kolektora wydechowego.

DudekSopot 21-07-2016 16:41

Odp: Jak usunąć smród?
 
To wiedziałem już wcześniej. Napisałem zresztą że to podejrzewam że to sprzęgło tak wali.
Cały czas uważam że to dziwne.

Bo czy nie zdarza ci się przycisnąć więcej gazu przy podjeżdzaniu pod bardziej stromą górę ????
Nawet na kursach prawa jazdy uczą jazdy na półsprzęgle bo się czasem przydaje.
Samochód przygasa i dajesz więcej gazu. Normalna reakcja.
A tu taki smród z tego????
Nie wierzę że to norma w nowoczesnym samochodzie.

Ale dzięki że potwierdasz że to palone sprzęgło.
Też masz takie objawy czy też nie jeździsz na półsprzęgle?

Ja zanim kupiłem Forda jeździłem przez wiele lat starym Oplem Astrą i taki problem nie istniał w ogóle. Przez ostatni rok służbową Toyotą Avensis i też taki problem nie istniał.

Bump:
Cytat:

Napisał technikibart (Post 2630293)
U mnie winna była popuszczająca dymek uszczelka kolektora wydechowego.

Dzięki to jest konkretna odpowiedż. Nie typu "wujek dobra rada".
Jak będę u mechaniora to poroszę żeby rzucili oczkiem.

technikibart 21-07-2016 17:01

Odp: Jak usunąć smród?
 
Sprzęgło mam regenerowane i grubiej powlekane bo te oryginalne w focusach są wyjątkowo cienkie + nowe koło 2masowe. Nic nie śmierdzi a mam auto z 2005r.

pjetrucha 21-07-2016 18:23

Odp: Jak usunąć smród?
 
Mowie z autopsji że palone sprzęgło śmierdzi. W foce czułem to 2 razy właśnie podczas podjeżdżania pod krawężnik gdy jeszcze uczyłem się auta. W poprzednim samochodzie (Nissan) było identycznie a smród byl nawet intensywniejszy. U mnie zapach pojawia się ewidentnie podczas przejarania. Jeśli u Ciebie zdarza się to zawsze, to albo to co innego, albo przyczyną jest właśnie to polsprzeglo.

Bump: Określ jeszcze jaki to smród. Palone sprzęgło śmierdzi coś jakby kapusta, bigosem wiec nie sposób pomylić :)

technikibart 21-07-2016 20:00

Odp: Jak usunąć smród?
 
Ewentualnie któreś z hamulców niech sprawdzi czy się nie kleszczą...

tomaszjan31 21-07-2016 20:38

Odp: Jak usunąć smród?
 
Przyjarane sprzęgło ma specyficzny smród, trudno go przyrównać do innego zapachu wydobywającego przez samochód, wiec łatwo powinieneś go zdiagnozowac

edmun 22-07-2016 09:51

Odp: Jak usunąć smród?
 
I ja potwierdzam, że smród palonego sprzęgła to coś jak zgniłe jajka czy zgniła kapusta. Bardzo łatwo można ten smród wywołać i najlepiej zostawić go gdzies za soba lub nie zatrzymywac sie przez kilka kilometrow po zostawieniu smrodu za soba.

DudekSopot 23-05-2019 09:38

Odp: Jak usunąć smród?
 
W sumie po długim czasie ale u mnie wniosek jest taki że kolega PJetrucha miał rację, że jaram sprzęgło. Wygląda na to że u mnie smórd jest zawsze jak dodam trochę więcej gazu.
Ostanio jak robiłem klimę pokazywałem ten objaw specowi od klimy że mam taki objaw że mega wali w samochodzie jak np. pod górę ruszam i ma klimę włączoną.
Niuchał do silnika i stwierdził że to dziwne.
Jakoś ten smrodek z tarczy zaciąga.
Ale rzeczywiście jak bardziej uwazam że nie gazować to problemu nie ma.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:57.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.