Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Kupujemy auto (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=158)
-   -   Prośba o ocenę S-Max 1.6 Eco (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=295328)

Repp 27-04-2019 00:23

Prośba o ocenę S-Max 1.6 Eco
 
Witam. Przymierzam się do zakupu S-maxa i trafiłem na takie oto ogłoszenie:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Co sądzicie, warte uwagi ? Trochę ponad mój budżet ale zawsze można coś podciągnąć :D

Z góry dzięki, pozdrawiam.

kopson 27-04-2019 06:00

Odp: Prośba o ocenę S-Max 1.6 Eco
 
Generalnie prezentuje się nieźle. Trochę mało jest zdjęć wnętrza. I nie bardzo rozumiem zdanie z ogłoszenia: " Auto jest 5 osobowe zarejestrowane na 7 osób".
Z dokumentów wydaje się, że przebieg może być oryginalny, ale zawsze możesz zapytać kolegę @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] o sprawdzenie przebiegu w bazie danych.
W trakcie oględzin radziłbym zweryfikować określenie "bezwypadkowy" oraz sprawdzić, czy silnik 1.6 EB zaliczył akcje serwisowe dot. ukladu chłodzenia i sprzęgła.

karloss 27-04-2019 07:06

Odp: Prośba o ocenę S-Max 1.6 Eco
 
Na zdjeciu widać, że rura układu chłodzenia (powrotna) jest wymieniona na gumowa plus jakas opaska. Czy było to zrobione przed czy po jakiejś awarii trudno powiedzieć. Widać też jakiś papier od akcji serwisowej sprzęgła i wygląda na to że tylko wgrano soft.

yamaha2000 27-04-2019 16:27

Re: Prośba o ocenę S-Max 1.6 Eco
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

:)

Repp 27-04-2019 16:42

Odp: Prośba o ocenę S-Max 1.6 Eco
 
Ok dzięki, tyle w temacie :) To trzeba szukać dalej, coraz bardziej rozważam oferte Kaliego w sprowadzeniu auta, ponad miesiąc szukania i ciągle nic rozsądnego.

TOMAS 27-04-2019 18:04

Odp: Prośba o ocenę S-Max 1.6 Eco
 
To auto naszego klubowicza, widziałem na żywo i jest godne polecenia. Sprzedawane, ponieważ użytkownik nie chce niszczyć auta w biznesie i zakupił większe Citroena

Tośka 27-04-2019 21:12

Odp: Prośba o ocenę S-Max 1.6 Eco
 
Stary 13-07-2015, 08:18 #13
PiotrKil
ford::average


Imię: Piotr
Zarejestrowany: 19-06-2015
Model: S-Max
Silnik: 1,5EB
Rocznik: 2015
Postów: 55
Domyślnie Odp: Prośba o opinie - S-max
Dla potomnych.
Pojechałem bo miałem niedaleko.

Sprzedawca pięknie odpicowuje auta, a klienta ma gdzieś. Pierwsze pytanie o książkę serwisową, to odpowiedź brzmi "Kupuje Pan auto czy książkę serwisową". Na szczęście pokazuje, ale wygląda jakby wypełniała ją jedna osoba (może się zdarzyć w serwisie). Sprzedawca nie chce pokazać innych dokumentów historycznych auta, więc nie wiadomo kto był poprzednim właścicielem. Najeżył się ostro więc ma coś do ukrycia.

Technicznie:
Przednia szyba do wymiany, bo jest dziura wywalona kamieniem na wysokości oczu kierowcy, brak zestawu naprawczego do kół, kilka rys i wgnieceń na karoserii. Prawdopodobnie rozrząd do wymiany. Nie jestem specjalistą, ale dlaczego w lipcu sprzedaje się samochody na zimowych oponach?

Historia auta nieznana więc lepiej trzymać się z daleka.

nr VIN WF0SXXGBWSCK24020
Ostatnio edytowane przez PiotrKil ; 14-07-2015 o 07:54
PiotrKil jest offline Raportuj zły post.





Witam klubowiczów.
Ponieważ jest opisywany Mój samochód pozwolę sobie odnieś się
do opisu powyżej i przekazać parę informacji.

Auto zakupiłem w Płocku 24.09.2015r. z przebiegiem 153495km. Ford przyjechał z Niemiec. Przed zakupem pojazd został dokładnie sprawdzony w autoryzowanym serwisie Ford Michalski Motors w Płocku. Dokładne oględziny wykazały że faktycznie oprócz odprysku na szybie przedniej, którą zresztą zabezpieczyłem od razu po przyjeździe do Łodzi w specjalistycznym warsztacie i braku możliwości potwierdzenia przebiegu wszystko z fordem jest ok.Brak zestawu naprawczego w żaden sposób nie dyskwalifikuje auta. Sam zakupiłem koło dojazdowe, lewarek i klucz. Rozrząd wymieniłem zaraz po kupnie. Auto nosi normalne ślady użytkowania i ma ważne wszystkie przeglądy. Sprzedaję bo zakupiłem większego Citroena Jumpy, który jest mi potrzebny do prowadzenia firmy a Forda najzwyczajniej w świecie było mi szkoda. Smax zaliczył kilkanaście zlotów po całej Polsce i był dokładne prześwietlany przez klubowiczów i wszystkim się podobał. PiotrKil auto wcale nie było odpicowane. Rozmowa ze sprzedawcą bardzo konkretna i rzeczowa. Wspomniał o gościu, który na dzień dobry zbija cenę o parę tysięcy. To o czym miał rozmawiać. Pewnie chodziło o Ciebie. Autem zrobiłem około 40tys. przez 4 lata i jak na razie jestem bardzo zadowolony. Myślę że następny użytkownik również nie będzie narzekał. Dodam że Ja Smaxa szukałem prawie 6msc. W razie pytań proszę dzwonić 881-212-501. Pozdrawiam Tośka.
[/I]

slawek-kali 27-04-2019 21:19

Odp: Prośba o ocenę S-Max 1.6 Eco
 
Pisalem wczesniej juz.. ze 06/2015 mial ponad 165kkm.. kupiony z firmy..
Czyli przy kupnie juz cie zrobili na km... troszke ale zawsze..
Ostatni serwis w ASO jaki widze to 01/2019 na 197kkm..

Tośka 27-04-2019 21:36

Odp: Prośba o ocenę S-Max 1.6 Eco
 
Kolego ze świecą w ręku można szukać auta które ma prawdziwy przebieg, zresztą napisałem że przebieg nie został potwierdzony i liczyłem się z kręceniem. Jaki widzisz problem z ostatnim przeglądem, który był wykonany w ASO 12.10.2017r z przebiegiem 179.184km?
Ford jest trzecim autem w rodzinie i jeździ okazjonalnie. Mając to na uwadze wykonałem pełny przegląd techniczny( rozrząd, płyny itd.). Jak się dba tak się ma. Ja z czysty sumieniem mogę polecić S maxa, co potwierdzą klubowicze. Pozdrawiam

quickstarter 27-04-2019 22:10

Odp: Prośba o ocenę S-Max 1.6 Eco
 
Cytat:

Napisał Repp (Post 3123887)
Ok dzięki, tyle w temacie :) To trzeba szukać dalej, coraz bardziej rozważam oferte Kaliego w sprowadzeniu auta, ponad miesiąc szukania i ciągle nic rozsądnego.

Najzupelniej polecam - człowiek absolutnie godny zaufania


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:29.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.