Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2008-2011] Akumulator? Rozrusznik? Alternator? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=311802)

pawelgrucha 05-08-2020 20:07

Akumulator? Rozrusznik? Alternator?
 
Dzień dobry?
Szukam porady co to za usterka? Ford Focus MK II Lift 1,6 TDCI 100KM 2008 r Kombi. Pewnego dnia podczas postoju auto niespodziewanie zgasło. Myślałem że kolanem trąciłem kluczyk. Odpaliło bez problemu. Następnego dnia przy uruchamianiu silnika rozrusznik jakoś dziwnie dłużej zakręcił a z rury wydechowej wydobyło się trochę wiecej spalin. Za chwilę wszystko wróciło do normy. W trakcie jazdy pojawiło się bardzo delikatne stukanie gdzieś w okolicy prawej przedniej strony pod maską. Stukanie nie przyspieszało razem z dodaniem gazu było jednostajne. Następnie na drugi dzień auto nie odpaliło. W momencie uruchamiania rozrusznik nie miał jaby siły zakręcić silnikiem, a kontroli robiły dyskotekę i gasły. Sprawdziłem napięcie na akumulatorze miernikiem pokazał 12,3 V. Zdemontowałem akumulator i podłączyłem pod prostownik automatyczny. 12 godzin ładowania i wskazanie na mierniku 12,6. Podpiołem go pod klemy miernik wskazał 12,4. Następnie przy próbie uruchomienia okazało się że dyskoteka trwa dalej a do dźwięku rozrusznika doszedł odgłos bulgotania. Napięcie na akumulatorze spadło do 12,3V. Odczytałem błedy z menu serwisowego. Za pierwszym razem pokazało DTC 01 D900 i DTC 02 A103 za drugim DTC 01 D900, DTC 02 5750. Takie same objawy na kablach rozruchowych. Co padło?

slawek-kali 05-08-2020 20:32

Odp: Akumulator? Rozrusznik? Alternator?
 
podlacz jakis interfejs bo tak to mozna ... silnik kreci ciezko czy bez oporu?

pawelgrucha 05-08-2020 20:38

Odp: Akumulator? Rozrusznik? Alternator?
 
Cytat:

Napisał slawek-kali (Post 3271946)
podlacz jakis interfejs bo tak to mozna ... silnik kreci ciezko czy bez oporu?

to kręcenie jest bardzo słabe i trwa 0,5 s a potem choinka

slawek-kali 05-08-2020 20:48

Odp: Akumulator? Rozrusznik? Alternator?
 
drugie auto i na kable, jak odpali to juz wykluczysz najdrozsze.. rozrusznik byl juz wymieniany wczesniej?

pawelgrucha 05-08-2020 21:33

Odp: Akumulator? Rozrusznik? Alternator?
 
Cytat:

Napisał slawek-kali (Post 3271958)
drugie auto i na kable, jak odpali to juz wykluczysz najdrozsze.. rozrusznik byl juz wymieniany wczesniej?

kable były grane i to samo. Na alternatorze diody były wymieniane !

grzegorzyk 06-08-2020 05:58

Odp: Akumulator? Rozrusznik? Alternator?
 
Jak dyskoteka podczas odpalania to chyba masa hdzieś nie styka.

Styber 06-08-2020 06:19

Re: Akumulator? Rozrusznik? Alternator?
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

pawelgrucha 10-08-2020 21:32

Odp: Akumulator? Rozrusznik? Alternator?
 
Ktoś coś podpowie? Rozrusznik stratuje ale nie może obrócić wałem robi się choinka :(

pawelgrucha 13-08-2020 16:51

Odp: Akumulator? Rozrusznik? Alternator?
 
Ostatecznie samochód trafił na warsztat. Mechanik zregenerował rozrusznik. Teraz lata jak opętany lecz cyt mechanika za szybko jakby nie było kompresji. Rozrząd cały. Góra nie przestawiona ok. Ewentualnie dół mógł przeskoczyc. Komputer nie pokazuje żadnych bledow. Samochód nie odpala. Jakieś podpowiedzi. Słabo wygląda przewód od masy z akumulatora końcówka zasniedziala śruba zardzewiała. Mechanik mówi że to nie ma nic do rzeczy.

gibaj 13-08-2020 17:07

Odp: Akumulator? Rozrusznik? Alternator?
 
nie kręci? czy kręci a nie odpala? jak stoi u mechanika to czym się martwisz? niech szuka skoro uważa się za mechanika


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:51.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.