Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Ciężko odpala a jak odpali to biały dym (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=327491)

Simon13 03-03-2022 15:32

Ciężko odpala a jak odpali to biały dym
 
Witam serdecznie. Mam S-Maxa z 2008r benzyna 2.0 145KM, silnik jest po remoncie po 10 000 km zaczął się cyrk. Ciężko odpala a jak odpali to biały dym. Świece nowe cewki nowe i pojawił się komunikat na błędach "błąd przepustnicy" Spanalnie pokazuje ok 11l/100km a rzeczywiście zasięg ze 100 km spadł do 50 km po przejechaniu 14km do pracy i do domu. Do puki się nie zagrzeje szarpie i nierówno pracuje. Co może być tego przyczyną że tak z dnia na dzień się stało ??

lucas4891 03-03-2022 19:28

Odp: Ciężko odpala a jak odpali to biały dym
 
Po remoncie - czyli co dokładnie było robione- kapitalka czy po łebkach?

Simon13 03-03-2022 19:54

Odp: Ciężko odpala a jak odpali to biały dym
 
Kapitalka i wszystko banglało

Bump: co najdziwniejsze 10 tysi ponad zrobił wymieniłem olej z filtrami i z dnia na dzień problem. Zajechałem po 2 zmianie do domu ja rano chce pojechać a tu aj waj. Wyczyściłem świece i z trudem odpalił ale nie trzymał niskich obrotów i pojawił się komunikat usterka silnika po kompie wypadający zapłon na 1,2,4 cylindrze i błąd przepystnicy. Wymieniłem świece z cewkami i dalej to samo a błędów na dziś nie pokazywał a z bulem pojechałem do pracy i z powrotem robiąc ok 14km a zasieg spadł mi o 50km i widać to po wskaźniku paliwa, jak było na pierwszej ćwiartce tak spadło poniżej jej połowy.

BobMF 03-03-2022 21:45

Odp: Ciężko odpala a jak odpali to biały dym
 
Cytat:

Napisał Simon13 (Post 3399955)
"błąd przepustnicy"

po co w takim razie wszystko wymieniasz bez sprawdzenia powyższego ?
oddaj do fachowca , albo najpierw sprawdź złączki "elektryczne", zabrudzenie złączek i samej przepustnicy, a potem, jeśli nic się nie poprawi, to wymień przepustnicę.
Skoro piszesz o różnicy w rozgrzaniu, to może jakiś czujnik temperatury...
Kasuj błędy przed inwestycją i sprawdzaj czy jest różnica.

Simon13 04-03-2022 04:41

Odp: Ciężko odpala a jak odpali to biały dym
 
wyciągnąłem przepustnice wymyłem silnik krokowy w niej wyczyściłem poskładałem i błędu nie ma obecnie a objawy dalej te same

kacza1982 04-03-2022 19:56

Odp: Ciężko odpala a jak odpali to biały dym
 
Sprawdź jeszcze wtyczki od wtrysków, też mogą dawać błędy o wypadaniu zapłonów albo szykować się na ich wymianę

Wysłane z mojego COR-L29 przy użyciu Tapatalka


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:14.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.