Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Sklepy i warsztaty (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=118)
-   -   Potrzebuję opinii o BratFORD w Radomiu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=27621)

HubertSLON 17-07-2007 21:39

Potrzebuję opinii o BratFORD w Radomiu
 
Witam,
potrzebyję opinii o warsztacie BratFORD w Radomiu, ponieważ mam potrzebę wymiany wtrysków do Mondeo 2.0 TDCI 130KM. Jak ktoś miał styczność z tym warsztatem to proszę o jakieś info. Hej

compactsj 20-07-2007 21:59

nie wiem czy już tam zawitałeś, ale mogę podzielić sie kilkoma uwagami co do "robienia" wtrysków przez radomski BratFord oraz przez chłopaków z Dąbrowy Górniczej...

mieszkam w Tarnowie wiec zarówno do DG jak i Radomia mam daleko, ale po 2 wizytach w tarnowskim ASO, stwierdziłem ze nie zaryzykuje 3 razu :)

mam MKIII kombi 2.0 TDCI 2002 r. i po zakupie od razu lał 1 wtrysk.

pojechałem do DG - zrobili próbę przelewową, podpięli pod komp, wymienili 1 wtrysk na nowy, zapłaciłem 1100 zł za wtrysk, 20 za uszczelkę i 150 za diagnozę + robotę. razem 1250 z rabatem :)

po przejechaniu 7 tys km sprężynka odezwała się znowu, ale tym razem jakoś dziwnie, bo świeciła non stop, a nie jak poprzednim, kiedy włączała się przy szybszej jeździe.

dojechałem do BratForda i tam przy próbie przelewowej wyszło wszystko OK, więc gość wpiął się do komputera i stwierdził spalanie stukowe i zalecił wymianę WSZYSTKICH 4 WTRYSKóW :)

nie decydowałem się na to i kazałem zrobić ten 1. wtrysk - 800 zł (podobno nowy i z gwarancją, ale pewności nie mam), uszczelka 20 zł, przewody do tego wtrysku i tego obok (podobno trzeba było wymienić - 2x 75 zł = 150 zł), robocizna 250 zł. razem z rabatem 1200 zł :)

zarówno pan w sklepie, jak i mechanik mocno namawiali mnie na wymianę od razu pozostałych wtrysków, ale stwierdziłem, że może pojadę z 3 (który na pewno padnie :) ) w jakieś inne miejsce ;)

ogólne wrażenia:
1. Bratford - Radom
- na pewno się na tym znają i mają sporo klientów (byłem w sobotę rano i na raz robili 3 szt. mondeo, a 3 następne czekały) - tylko wtryski. Chwalą się, że mają tanio, ale za 1 zapłaciłem 1200. Gość który przyjechał przede mną zdecydował sie na wszystkie 4 szt :)
- mają dużo klientów i swoje odstać trzeba
- mimo tego, że samochód jeździ po ich interwencji, nie wiem do dziś czy konieczna była wymiana wtrysku na nowy (oczywiście stary sobie zostawili za free :) )

2. Dąbrowa Górnicza
- też się na tym znają
- cena ta sama
- odstać swoje trzeba, ale dlatego że nie mają na miejscu wtrysków, tylko jadą po nie do Forda
- też zabierają stary wtrysk :)
- nie naciągają na wymianę pozostałych 3, jak jeden jest niesprawny

Nie chciałbym, żeby ktoś odebrał moją wypowiedź jako krytykę, czy pochwałę któregoś z tych 2 serwisów, bo w przypadku obydwu sam nie do końca wiem co sądzić :). Na pewno wiem jedno. Jeśli miałbym wybrać ich lub ASO w Tarnowie to nie zastanawiałbym się pól minuty, tylko wsiadłbym w auto i jechał jak najdalej od ASO :)

Mam nadzieję, że ta wypowiedź pomoże komuś w podjęciu decyzji, gdzie robić wtryski

HubertSLON 26-07-2007 20:21

Dzięki za odpowiedź.
Byłem w Radomiu i wymieniłem wszystkie cztery wtryski, ponieważ wydaje mi się sensowne wymienić komplet. Przy okazji sprawdzili mi ogólny stan auta oraz udzielili kilka rad co do eksploatacji TDCI. Przejechałem ok. 1000km i jest wszystko wporządku. Generalnie jestem zadowolony. Mam nadzieję, że taki stan będzie trwał długi czas.
Pozdrawiam.Hej.

kuczis 15-08-2007 09:44

byłem w Bratfordzie swoim Transitem na wymiane pompy wtryskowej , odczucia same pozytywne , poza jednym przy okazji musiąłm "niby" wymienić łańcuszek rozrządu bo już miał luz itp , nie wiem czy było to konieczne ale po naprawie autko smiga ino hej .

Polecam z czystym sumieniem , znają sie na swoim fachu , jedyne na co bym kazał zwrócić uwagę to czy dodatkowe elementy które nie miały byc wymieniane a niby powinny byc (wg nich )są konieczne i niezbędne .

Szefu ludzki z brat Forda ludzki gośc , da siez nim pogadać i pośmiac ,ale negocjacje cenowe raczej z góry skazane na niepowodzenie , wie ile co jest warte i tego sie trzyma

xavi 31-10-2007 13:34

moja opinia i przygoda (pozytywna) jest tutaj:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

alan11x 13-03-2008 20:12

Re: Potrzebuję opinii o BratFORD w Radomiu
 
Co do Bratforda, to moja przygoda zaczęła się od wymiany kpl wtrysków nie muszę chyba mówić że mondeo tdci. Ogólnie fachowo, szybko i tanio. Zobaczymy co dalej, jak czytam posty na temat tego modelu to mam ochotę go od razu sprzedać, jak go widzę i nim jadę to jakoś mi przechodzi. Pozdrawiam!!!

roki863 28-08-2008 07:44

Re: Potrzebuję opinii o BratFORD w Radomiu
 
Wróce do tematu.BratForda w Radomiu moge polecić,chłopaki znają się na rzeczy podpowiedzą,co i jak,ale negocjacje cenowe odpadają odrazu.Ale najfajniesze jest to że pojechałem raz zapyatać o filtr paliwa kosztował 100zl,znalazłem inny sklep gdzie ten sam kosztował 90zl,ale przy okazji kupowałem coś dodatkowo w BratFordzie i spytałem jeszcze raz o ten filtr(sprzedawca był inny)to kosztował już 80zl,wiec ceny maja jakie im sie podobaja.Ale znajomosć Forda Transita na BARDZO ale to BARDZO wysokim poziomie.Polecam naprawde

teska 12-06-2017 11:50

Odp: Potrzebuję opinii o BratFORD w Radomiu
 
Moze ktos jeszcze doda opinie? Zamierzam sie tam wybrac w tym tygodniu.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:04.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.