Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Edge (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=194)
-   -   [Edge 2015- ] Światła postojowe USA a EU (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=282582)

arekmiz 29-06-2020 17:28

Odp: Światła postojowe USA a EU
 
Ciąg dalszy... Ponieważ nie dowiedziałem się jak aktywować zasilanie styku 3 czyli DRL, to postanowiłem zadziałać inaczej. Miernik w ruch i okazało się, że na przewodzie 10 pojawia się napięcie po włączeniu pozycyjnych, czyli tak jak powinno być zgodnie ze schematem. Więc wymyśliłem, że zrobię małe otwory od wewnętrznej strony lamp i obsadzę tam odpowiednie oprawki z żarówkami W5W. Żarówki te podłącze do przewodu 10 i masy, np. przewodu 9. Jednocześnie równolegle podłącze do 9 i 10 cewki przekaźników samochodowych. Zaś do styków tych przekaźników (rozwieranych) podłączę przewód nr 4 i styk 3. Okazuje się bowiem, że na przewodzie 4 (VPWR) jest napięcie "po stacyjce". Czyli jak uruchomię samochód to prąd z przewodu 4 popłynie przez zwarty przekaźnik na styk 3 i zaświecą się włókna 15W H15 jako dzienne (DRL). Jak włączę światła (pozycyjne, krótkie, długie) to przekaźnik odłączy DRL 15W a zapalą się W5W pozycyjne (i dalej krótkie czy długie). Tak sobie to wykombinowałem. :)

rysiula 29-06-2020 17:32

Odp: Światła postojowe USA a EU
 
A jak chcesz aktywować dzienne LED w zwykłej lampie halogenowej, która nie ma dziennego światła? W oryginale w USA LED w zderzaku jest światłem dziennym.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

arekmiz 29-06-2020 17:58

Odp: Światła postojowe USA a EU
 
Chyba kolego nie zrozumiałeś. Nie chcę aktywować "światła dziennego LED DRL w mojej lampie" tylko włókno 15W żaróki H15, którą moja lampa posiada. I do lampy idzie przewód oznaczony DRL (nr 3 na schemacie). Więc wyjścia są dwa:
1) Aktywować "w oprogramowaniu" napięcie DRL na przewód nr 3
2) Zrobić to co napisałem powyżej - skorzystać z napięcia na przewodzie 4

Jeśli dowiem się jak zrobić 1) to nie będę robił 2), zrobię sobie tylko pozycyjne W5W. :)

arekmiz 04-07-2020 17:16

Odp: Światła postojowe USA a EU
 
9 załącznik(i)
No dobra. Nie dowiedziałem się... Zatem przyszła sobota, udałem się do garażu. Zacząłem od lewego reflektora. Na początek, dla polepszenia wyglądu, wymieniłem żarówkę kierunkowskazu WY21W na chromowaną, teraz nie rzuca się w oczy. :) Następnie zabrałem się za modyfikację wiązki elektrycznej idącej do lampy, zgodnie z powyżej przedstawioną ideą. Podłączyłem odpowiednie kable, dałem przekaźnik, całość ładnie zaizolowałem. W lampie wywierciłem małą otwornicą otwór. W otworze umieściłem oprawkę z żarówką pozycyjną W5W. Dałem ładną gumową zaślepkę - przelotkę...Reflektor zamontowałem. Takie same operacje przeprowadziłem dla prawej lampy. :) Kable podłączyłem i nadeszła chwila prawdy. Po włączeniu "stacyjki" zapaliły się włókna 15W żarówek H15, jako światła dzienne DRL. :) Po przekręceniu włącznika świateł na pozycyjne (i dalej) ładnie H15 zgasły a zapaliły się moje nowe pozycyjne W5W. Dziękuję, dobranoc. :)

vtec 04-07-2020 21:05

Odp: Światła postojowe USA a EU
 
Ale rzeźba. Przepina się jeden kabelek w kostce przy lampie i koduje się. Na myśli mam nową lampę EU. Wtedy pozycja jest w drogowym, analogicznie jak w Edge EU.

arekmiz 04-07-2020 21:35

Odp: Światła postojowe USA a EU
 
Tylko że pozycja w drogowym czyli 15W to za dużo. Chciałem 15W jako DRL i mam. A pozycja ma 5W. :)

vtec 04-07-2020 21:55

Odp: Światła postojowe USA a EU
 
Cytat:

Napisał arekmiz (Post 3264011)
Tylko że pozycja w drogowym czyli 15W to za dużo. Chciałem 15W jako DRL i mam. A pozycja ma 5W. :)

przecież ona nie świeci tak mocno jak drogowa. Nie wiem jak to jest dokładnie zrobione, ale obstawiam że żarówka jest dwuwłóknowa ...

arekmiz 05-07-2020 07:06

Odp: Światła postojowe USA a EU
 
Cytat:

Napisał vtec (Post 3264021)
przecież ona nie świeci tak mocno jak drogowa. Nie wiem jak to jest dokładnie zrobione, ale obstawiam że żarówka jest dwuwłóknowa ...

Jeszcze raz: w drogowym jest żarówka dwuwłóknowa H15. Ma 2 włókna: 55W do światła drogowego i 15W do światła innego. To inne może być pozycyjne (jak piszą co niektórzy, możliwe że jest tak w EDGE EU) lub DRL (jak jest w innych samochodach, np. w nowej Fieście mojej żony, kupionej parę miesięcy temu). W większości samochodów z normalnymi światłami z przodu (nie full led) za pozycję odpowiada żarówka W5W. I ja postanowiłem, że tak będę miał:
pozycja - W5W
mijania - oddzielna żarówka H7 55W
drogowe - żarówka H15 włókno 55W
dzienne - żarówka H15 włókno 15W

arekmiz 08-09-2020 18:59

Odp: Światła postojowe USA a EU
 
2 załącznik(i)
Ciąg dalszy. :)

Jak pisałem powyżej w lampach przednich jest styk 14, który wg schematu odpowiada za ustawienie poziomu świecenia lampy, ale u mnie nie było regulatora poziomu w przełączniku świateł. Postanowiłem jednak to zmienić i spróbować, czy uda się uruchomić ustawianie poziomu świecenia reflektorów. W tym celu kupiłem odpowiedni przełącznik świateł, który posiada pośrodku małe pokrętło regulatora poziomu. Po otrzymaniu przesyłki wyjąłem stary przełącznik, podłączyłem nowy i nastąpiła chwila prawdy. Po przekręceniu małego pokrętła reflektory elegancko zaczęły przestawiać poziom świecenia. Także udało się - teraz wszystko działa jak należy. Poniżej zdjęcie starego przełącznika świateł oraz nowego, zamontowanego już w samochodzie.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:40.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.