Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fiesta (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=99)
-   -   [Fiesta 2012-2017] Czujniki ciśnienia powietrza w oponach - awaria (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=235202)

jgrtc 12-12-2015 11:39

Czujniki ciśnienia powietrza w oponach - awaria
 
Po zmianie kół na zimowe tj.: opon z felgami, z seryjnych alumów na stalowe. Wyświetla mi się komunikat o awarii "nie właściwe ciśnienie powietrza w kołach". Z tego co przeczytałem w instrukcji:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

to samochód wyposażony jest w bezpośredni system pomiaru ( za pomocą czujników ciśnienia w kołach). Stalowe felgi które założyłem czujników nie mają. Czy istnieje możliwość wyłączenia takiego systemu w tym przypadku żeby uniknąć ciągłego świecenia się kontrolek na desce rozdzielczej?
Samodzielnie bądź w ASO?

Czy jedynym wyjściem w takiej sytuacji jest domontowanie czujników do stalowych felg?

Miał ktoś podobny przypadek?

fordfocus2 12-12-2015 12:02

Odp: Czujniki ciśnienia powietrza w oponach
 
nie zamontujesz czujników będzie komunikat cały czas

quirites 12-12-2015 20:20

Odp: Czujniki ciśnienia powietrza w oponach - awaria
 
Z tego co się orientuję to czujniki fabrycznie zamontowane są na wentylach. po prostu załóż zimowe opony na na oryginalne felgi i sprawa będzie rozwiązana.

mskgs 13-12-2015 10:36

Odp: Czujniki ciśnienia powietrza w oponach - awaria
 
Nie ma możliwości wyłączenia tego ? Ja planuję pozbyć się całkiem tego g*wna. Mam kolejny samochód, w którym PRZYPADKIEM wentyl z czujnikiem puszcza powietrze i co 3-ci dzień mam spotkanie z kompresorem :) Świetne rozwiązanie, no i świetna cena zarazem.

kirhoff 13-12-2015 11:42

Odp: Czujniki ciśnienia powietrza w oponach - awaria
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] Da się wyłączyć.

jgrtc 14-12-2015 19:53

Odp: Czujniki ciśnienia powietrza w oponach - awaria
 
Przekładka samych opon odpadam. Zimówki mam na stalowych felgach po to żeby nie przekładać gum 2 razy do roku. Notabene felgi były tańsze niż te czujniki :P


Cytat:

Wczoraj 12:42
kirhoff

@mskgs Da się wyłączyć.
Jak? Chętnie posłucham.

Nie wiem jak to wyłączyć-z poziomu komputera jedyne co znalazłem to kalibracja.
Jak ją puszcze to błąd znika.
Oszukuję układ na jakiś czas podczas którego system łapie dane na podstawie obserwacji z jazdy. A że nic nie zbierze bo czujników brak to wywala błąd znowu.

Co prawda po jakiś 20 minutach jazdy wraca z powrotem sygnalizacja ale "jakieś" doraźne rozwiązanie to jest.

quirites 15-12-2015 19:48

Odp: Czujniki ciśnienia powietrza w oponach - awaria
 
Możesz kupić drugi zestaw czujników do opon zimowych :P

mehacz 16-12-2015 12:34

Odp: Czujniki ciśnienia powietrza w oponach - awaria
 
Jak się odbywa adaptacja nowych czujników? Sam się zastanawiam nad zamontowaniem drugiej pary + stalówki, bo jeszcze 3 przekładki na alusy i tzreba będzie szukać nowych gum (o niszczeniu alusów podczas wymiany nie wspomnę).

Pytanie jest: czy podczas montowania 2 pary czujników trzeba udać się do aso w celu zaprogramowania drugich czujników do komputera? Jeśli tak to czy komputer zapamięta 2 komplety czy za każdym razem po wymianie kół (letnie -> zimowe itd) będzie trzeba jeździć do aso w celu adaptacji nowej pary czujników?

combit 22-12-2015 09:31

Odp: Czujniki ciśnienia powietrza w oponach - awaria
 
Ja dokupiłem czujniki UNI SENSOR TPMS one maja opcje klonowania wpisane mam te same numery seryjne co oryginalnych - zamieniam całe koła i nic nie trzeba robić czujnik 200 zł z zaprogramowaniem/klonowaniem i święty spokój.

Pozdrawiam

jgrtc 22-12-2015 16:33

Odp: Czujniki ciśnienia powietrza w oponach - awaria
 
Cytat:

Napisał combit (Post 2503587)
Ja dokupiłem czujniki UNI SENSOR TPMS one maja opcje klonowania wpisane mam te same numery seryjne co oryginalnych - zamieniam całe koła i nic nie trzeba robić czujnik 200 zł z zaprogramowaniem/klonowaniem i święty spokój.

Pozdrawiam

Gdzie kupiłeś?
Można prosić o jakiś link?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:04.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.