Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fiesta (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=99)
-   -   [Fiesta 2001-2008] Moduł Air Bag bład 2477 / konfiguracja (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=308017)

Przemcio20 08-04-2020 22:52

Moduł Air Bag bład 2477 / konfiguracja
 
Witam po raz kolejny . Czy robił ktoś z was może konfiguracje modułu poduszek powietrznych ? Mam błąd 2477 związany z błędną konfiguracją modułu.... zakupiłem interfejs od Viakena ELM 327 STN 2170 V4. Mam ELMConfig tylko potrzebuję pokierowania , żeby nic nie spartolić. Czy ktoś jest w stanie mnie pokierować w tym temacie ?? dodam że auto nie jest po wypadku.... po prostu po długim kręceniu rozrusznikiem ( wymiana przepustnicy na nową ) zaczęła migać kontrolka Air Bag . Dodam że błędy sprawdzałem interfejsem MultiDiagPro na oprogramowaniu Delphi i drugim Multidiagiem na Wurthcie.

Za każdą pomoc będę bardzo wdzięczny.

Antej 09-04-2020 07:03

Odp: Moduł Air Bag bład 2477 / konfiguracja
 
pierwsza rada,
wyłącz elmconfig, to nie jest program do tego auta

druga rada
nie ma kabla 2170 v4, pewnie masz 2120 i szczerze to nie wiem czy zagada z autem z 2002r.
Z tą platformą nawet 1170 niechętnie gada, 1110 był bardzo rozmowy lub stary dobry elm327 ale v1.3 z przełącznikiem, nowsze już nie.

Zeby cos zrobic w tym roczniku to potrzeba elmffn lub ktorejs wersji forscana, nie pamiętam ktora miała niezły dostęp do modułów i z jakim kablem (trochę tego miałem z sobą i kabli i wersji).

Przemcio20 10-04-2020 11:13

Odp: Moduł Air Bag bład 2477 / konfiguracja
 
Tak zgadza się, vscan 2120 od Viaken. No to słabo to sobie wymyśliłem:?. Po prostu zasugerowałem się filmem na YT jak facet tłumaczy, że często błąd konfiguracji modułu przy błędzie 2477 jest spowodowany zgubionym nr VIN przez modul . I z najtańszych opcji tylko elmconfig jest wstanie zapisać nr VIN w module . Oczywiście robił to w Fordzie Kuga .

Przemcio20 13-04-2020 12:23

Odp: Moduł Air Bag bład 2477 / konfiguracja
 
1 załącznik(i)
Dzisiaj podłączyłem Forscana .... I wyszedł mi jeszcze jeden błąd w module RCM . B1318 za niskie napięcie akumulatora. W momencie skanowania auta było napięcie 12,2 błędu nie da się skasować. To oznacza że napięcie na modul idzie za niskie ? Czy błąd może być nadal związany z błędną konfiguracją modulu . ? Czy wychodzi na to że napięcie krytycznie spadło już wcześniej jak mi dłużej samochód odpalał i dlatego mam teraz problem z tym modułem. Proszę o pomoc bo już mi ręce opadają... dodam ze chcialem przeprowadzic konfiguracje forscanem modulu ale wyskakuje info w logach , ze potrzebuje wersje rozszerzoną .. założyłem konto już Ale czekam na potwierdzenie i może dostanę licencję na 2 miesiące próbne...

bluewolfik 13-04-2020 15:17

Odp: Moduł Air Bag bład 2477 / konfiguracja
 
Licencje dostajesz odrazu, ściągasz plik i otwierasz w programie.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:49.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.