Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Diesel (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=139)
-   -   [2,0 i 2,2 TDCi] Mk4 twardy rozruch (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=117834)

berater 19-12-2010 23:01

Mk4 twardy rozruch
 
Samochód ma przebieg 15.000 km. Od kilku dni obserwuję niepokojący objaw. Występuje tylko rano przy pierwszym odpaleniu lub po co najmniej kilku godzinach postoju.
Otóż bezpośrednio po odpaleniu, przez ułamek sekundy, maksymalnie 1 sek. silknik pracuje twardo i głośno.
Jeszcze tydzień wstecz tego nie było.
Szukam wyjaśnienia tej sytuacji.

wojtekjanus 20-12-2010 08:11

Odp: Mk4 twardy rozruch
 
Przy dużych mrozach bardziej gęsty olej nie dociera natychmiast do samoregulatorów zaworów - i przez tą sekundę głośno klepią.
Nie wiem na jakim oleju jeździsz, ale najlepszym rozwiązaniem jest full syntetyk 0W/40.

Zamieszczałem ten filmik już w innym wątku, ale warto spojrzeć:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

berater 20-12-2010 09:10

Odp: Mk4 twardy rozruch
 
Cytat:

Napisał wojtekjanus (Post 1562306)
Zamieszczałem ten filmik już w innym wątku, ale warto spojrzeć:

Pouczające ale to wiedziałem wcześniej.
Cytat:

Napisał wojtekjanus (Post 1562306)
Nie wiem na jakim oleju jeździsz, ale najlepszym rozwiązaniem jest full syntetyk 0W/40.

Właśnie jeżdżę na Mobilu 1 0W40 Turbo diesel. Olej wymieniałem gdzieś 2,500 km temu. Kurcze może jakiś trefny trafiłem. Ale brałem u znanego dystrybutora w W-wie (f-ma ALCOR).

heko 20-12-2010 20:19

Odp: Mk4 twardy rozruch
 
10w40??!!! do tego silnika??!!!...jeszcze w zimie??!!!.. no to masz odpowiedź...biedny silnik...biedna turbinka :(

....dobra...doczytałem...0w40 :P
...a ta głośna, twarda praca to raczej związana z wtryskiem paliwa...może trefne paliwo?

berater 20-12-2010 21:45

Odp: Mk4 twardy rozruch
 
Cytat:

Napisał heko (Post 1562723)
może trefne paliwo?

Chyba nie. Objawy obserwuję od 3 baków. Każdy na innej stacji. 2X shell VP i 1X Statoil też premium.

sgrzegorz86 20-12-2010 22:15

Odp: Mk4 twardy rozruch
 
Każdy Diesel powtarzam każdy po parkowaniu pod chmurką przez całą mroźną noc poklepie chwile ponieważ olej jest w misce i temperatura działa na niego że jest gęstszy i nim porozchodzi się po silniku minie chwila nim nasmaruje wszystko wewnątrz.I nikt mi nie powie że tak nie jest czy to stare auto czy nawet 2 dniowe prosto z salonu zawsze w mroźny dzień poklepie.I nie ma czym się przejmować i szukać dziury w całym bo wszystko jest w porządku.Pozdro

berater 20-12-2010 22:22

Odp: Mk4 twardy rozruch
 
Niby oczywista oczywistość. Tyle, że objawy obserwuję od tygodnia a mrozy mamy od miesiąca.

wojtekjanus 21-12-2010 08:16

Odp: Mk4 twardy rozruch
 
Cytat:

Napisał berater (Post 1562329)
Kurcze może jakiś trefny trafiłem.

Wszystko w tym kraju jest możliwe...

Zacytuję tu fragment wątku z innego forum z linka:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

[ Dodano: 26-04-2009, 09:31 ]
Jeszcze jedno - pytacie o mobila. Mobil 1 we wszystkich swoich odmianach jest z tych lepszych baz. Natomiast widziałem NA WŁASNE OCZY jak serwisant olejowy do 60-litrowej beczki Mobila1 0W-40 która była już opróżniona do połowy dolał dwie pięciolitrowe bańki Lotosa Mineralnego i dwa moto-doktory. Kiedy zapytałem czy to potem silnikom nie zaszkodzi odpowiedział "przecież dolałem doktorów". Więcej tam nie jeżdze nawet po żarówki /z wyjątkiem sytuacji nocnych kiedy odlewam się na ich service/.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:30.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.