Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Sprzęt Audio/CB/GPS (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=98)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Blaupunkt NX - po zmianie nie działa mikrofon (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=186625)

Dzanek 24-07-2013 14:32

Blaupunkt NX - po zmianie nie działa mikrofon
 
Witam,

Fabrycznie mam zainstalowanego Blaupunkta NX z modułem BT oraz voice commands.
Oryginalne radio uległo uszkodzeniu - nota bene podczas niedużej naprawie blacharskiej, a raczej plastikowej w Euro-Car w Gdyni. Najprawdopodobniej w wyniku w wyniku odłączenia akumulatora gdy wszystkie sterowniki pracowały (wersja bezkluczykowa) navi się wysypało, a Euro-Car powiedział, że to zbieg okoliczności i się na mnie wypiął :(

Próby naprawy NX spełzły na niczym i finalnie mam NXa pochodzącego z Kugi.
Moje mondeo jest z 2008r, NX z Kugi pewnie trochę młodszy.
Wszystko działa prawidłowo oprócz mikrofonu. Voice commands się odzywa ale mnie nie słyszy, bez problemu mogę nawiązać połączenie telefoniczne przez BT, doskonale słyszę rozmówcę, ale mnie nie słychać.

Nic nie było zmieniane w aucie oprócz navi.

Czy NXy z różnych roczników miały inne wyprowadzenia do mikrofonu? Aktualny NX jest tak samo jak poprzedni na płyty DVD.

Jeśli te same to, które wtyczki i jakie piny podają dźwięk z mikrofonu - może jakiś przewód nie kontaktuje po rozpięciu i wpięciu wtyczek?

Przegrzebałem tematy związane z dodawaniem modułu BT i koniecznych czynnościach z tym związanych ale u mnie ten moduł był fabrycznie i nie sądzę, że to wina wtyczki ze zworkami, gdyż konfiguracja auta się nie zmieniła.

Czy jesteście w stanie mi pomóc?

Mattus 17-12-2018 21:22

Odp: Blaupunkt NX - po zmianie nie działa mikrofon
 
I jaki finał?

Mam ten sam problem w galaxy. Wymienione radio na mlodsze i mikrofon nie działa

Dzanek 18-12-2018 12:01

Odp: Blaupunkt NX - po zmianie nie działa mikrofon
 
Temat zakończył się na zakupie starszej nawigacji i problem się rozwiązał. Niestety młodszego egzemplarza nie udało mi się ogarnąć.

Serek_On_Dope 18-12-2018 15:38

Odp: Blaupunkt NX - po zmianie nie działa mikrofon
 
Problem leży w sterwoniku przetwarzanie sygnału, stare mikrofony nie są kompatybilne z nowszymi sterownikami.

Speedo 18-12-2018 21:30

Odp: Blaupunkt NX - po zmianie nie działa mikrofon
 
Cytat:

Napisał Serek_On_Dope (Post 3069605)
Problem leży w sterwoniku przetwarzanie sygnału, stare mikrofony nie są kompatybilne z nowszymi sterownikami.

zabawne są takie porady, a wystarczy dwa kable w kładloku zmienić i już są kompatybilne :P

Serek_On_Dope 19-12-2018 15:54

Odp: Blaupunkt NX - po zmianie nie działa mikrofon
 
Akurat moja firma produkuje mikrofony do Forda, więc jak była zmiana dostawcy mikrofonów, to wiem że po stonie Forda też były nowy sterownik od przetwornika cyfrowego...

tedi_k 19-12-2018 22:50

Odp: Blaupunkt NX - po zmianie nie działa mikrofon
 
Cytat:

Napisał Serek_On_Dope (Post 3070035)
...jak była zmiana dostawcy mikrofonów, to wiem że po stonie Forda też były nowy sterownik ...

Całe szczęście, że my o tym nie wiemy - i w tej niewiedzy zmieniamy 2 kabelki z jednego miejsca na drugie - i wszytko działa:one:

adamsal 30-05-2019 20:44

Odp: Blaupunkt NX - po zmianie nie działa mikrofon
 
2 załącznik(i)
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 3070165)
Całe szczęście, że my o tym nie wiemy - i w tej niewiedzy zmieniamy 2 kabelki z jednego miejsca na drugie - i wszytko działa:one:

Witaj tedi_k

Mam s-max z 10.2007 z oryginalną instalacją
BT/VC - 6M2T-19G488-BG
Radio - TravelPilot EX (to badziewie z pomarańczową navi)
Pajączka - 6G9T-19A391 AB
Converse+
AUX w schowku

W tym zestawie wszystko ładnie pracuje, nawet "panienka" z VC reaguje na moje angielskie wypociny ;) lecz...

Wymieniłem radio na TravelPilot NX DVD z 2008 od mondziaka.
Na Converse+ doszły ciekawe funkcje związane z CD, radiem i navi, których nie było na radiu EX... ale nie w tym problem.
NX DVD - radio gra, CD gra, AUX działa, VC słyszę panienkę która prosi o komendę i .... I tu jest problem. Ona mnie nie słyszy !!! Myślę że zmiana pajączka tu pomoże... w aucie we wiązce jest 8 kabelków a w pajączku 4.

Jest jeszcze jeden problem... Gdy wcisnę PHONE wyskakuje komunikat "No link to phone availale" czyli nie widzi telefonu. (zdjęcie)
Po wciśnięciu "BT Setting" nie wyświetlają się funkcje dodania telefonu, tzn. nie są wyświetlone napisy na biało, co wiąże się z niemożliwością kliknięcia w nie.

Masz jakieś pomysły?

PS. Wiem że NX ma w sobie moduł BT i ten zewnętrzny się jakoś dezaktywuje, ale jaka jest prawda to nie mam pewności.

Ciqita 19-08-2019 12:09

Odp: Blaupunkt NX - po zmianie nie działa mikrofon
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 3070165)
Całe szczęście, że my o tym nie wiemy - i w tej niewiedzy zmieniamy 2 kabelki z jednego miejsca na drugie - i wszytko działa:one:

Witam
O których kabelkach mowa i gdzie, mam podobną sytuację. Radio działa ale mikrofon nie działa, nie mogę podac komend po angielsku i nie mogę rozmawiać przez telefon bo mnie nie słyszą.
Bardzo proszę o pomoc, ale taką dla idiotów, jak można nawet ze zdjęciem lub dokładną lokalizacją.
Z góry dziękuję

artur1970 20-08-2019 21:40

Odp: Blaupunkt NX - po zmianie nie działa mikrofon
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:42.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.