Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2003-2007] Pilot nie odblokowuje drzwi, świeci kontrolka ręcznego,brak kontrolek kierunkowskazów (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=215108)

bojan27pdw 19-11-2014 21:35

Pilot nie odblokowuje drzwi, świeci kontrolka ręcznego,brak kontrolek kierunkowskazów
 
Witam wszystkich forumowiczów. Od kilku dni mam taki problem - gdy coś się "zatnie" (nie zawsze to występuje, czasem wszystko jest ok), nie mogę otworzyć auta z pilota. Zamki nie odblokowują się mimo, że słychać jakieś kliknięcie i migają na chwilę kierunkowskazy, również zapala się światło środkowe w kabinie (jest ustawione na pozycji środkowej, tzn. włącza się, gdy się otworzy drzwi). Po otworzeniu auta z kluczyka (otwierają się tylko drzwi kierowcy, a normalnie chyba powinny wszystkie), nie wyświetla się nic ani na zegarach ani na fabrycznym radiu. Dopiero po przekręceniu kluczyka włączają się zegary, jednak nie wyświetla się temperatura - w miejscu liczby są kreski przez cały czas. Dodatkowo zapala się również na stałe kontrolka hamulca ręcznego (niezależnie od jego zwolnienia czy zaciągnięcia). W takim stanie "awarii" nie działają również kontrolki kierunkowskazów (i nie słychać "cykania") mimo, że same kierunkowskazy migają (to samo jest zarówno przy kierunkowskazach jak i awaryjnych). Ponadto z rzeczy, które zauważyłem, nie działa podgrzewanie przedniej szyby (nie podgrzewa ani nie zapala się kontrolka na przycisku), jednak podgrzewanie tylnej normalnie działa. W takim też stanie, gdy próbuję zamknąć auto z pilota, kierunkowskazy migają, światło w kabinie gaśnie, jednak stan drzwi się nie zmienia (nie ruszają się w ogóle zamki). A następnie gdy otwieram z pilota, zamki dalej są bez ruchu, ale zapala się światło w kabinie. Czasem ta "awaria" znika w losowym momencie zarówno postoju jak i jazdy (nagle pojawia się normalnie temperatura na zegarach i wszystko wraca do normy). Czasem włącza się po gwałtownym skręcie lub na dużych nierównościach drogi.
Wygląda więc na to, jakby coś nie stykało czy się rozłączało - czasem samo z siebie, a czasem przy "turbulencjach" auta. Pytanie tylko - co to może być? Co odpowiada na raz za te wszystkie rzeczy?
Jeszcze niczego nie sprawdzałem, ale nawet nie wiem, co podejrzewać/od czego zacząć.
Jeśli ktoś ma jakiś pomysł, bardzo proszę o pomoc.

lisek40 20-11-2014 08:19

Odp: Pilot nie odblokowuje drzwi, świeci kontrolka ręcznego,brak kontrolek kierunkows
 
U mnie podobne objawy dawał uszkodzony moduł GEM. Posprawdzaj wtyczki w module GEM. Znajduje się on pod schowkiem nad nogami pasażera z przodu

szafarek 20-11-2014 08:29

Odp: Pilot nie odblokowuje drzwi, świeci kontrolka ręcznego,brak kontrolek kierunkows
 
Niestety wygląda na GEM lub problemy z instalacją.
Spróbuj jeszcze odłączyć na chwilę akumulator i podłącz ponownie.
Być może że tylko się przywiesza i "reset" pomoże.
Odczytaj błędy to też może naprowadzić na zlokalizowanie usterki.

bojan27pdw 20-11-2014 08:59

Odp: Pilot nie odblokowuje drzwi, świeci kontrolka ręcznego,brak kontrolek kierunkows
 
Dzięki za odpowiedzi. Posprawdzam. Pytanie jeszcze - czy do odczytania błędów, które mogłyby tu mieć znaczenie potrzebuję ELM (przerobionego czy niekoniecznie), czy wystarczą kody z ukrytego menu serwisowego?

szafarek 20-11-2014 09:18

Odp: Pilot nie odblokowuje drzwi, świeci kontrolka ręcznego,brak kontrolek kierunkows
 
Ukryte ? Masz pewnie na myśli DTC w zegarach, sprawdź i podaj, zobaczymy co pokaże.
Do podstawowego odczytu ELM nie musi być przerobiony.
Zacznij od odłączenia aku.

bojan27pdw 20-11-2014 09:26

Odp: Pilot nie odblokowuje drzwi, świeci kontrolka ręcznego,brak kontrolek kierunkows
 
Tak, właśnie to mam na myśli. Piszę "ukryte", bo w zasadzie normalnie, bez "sekretnej kombinacji" go nie widać ;-)
Jak tylko będę miał chwilę wolnego czasu z autem, wszystko posprawdzam i napiszę (mam nadzieję, że jeszcze dziś)

bojan27pdw 21-12-2017 23:57

Odp: Pilot nie odblokowuje drzwi, świeci kontrolka ręcznego,brak kontrolek kierunkows
 
Przepraszam, miałem dać znać. Więc piszę, o czym przypomniał mi jeden z forumowiczów, otóż:
okazało się, że był problem z modułem GEM (pod nogami pasażera i to właśnie on - swoją torbą raz postawioną "w nogach"). Moduł był odrobinę wyciągnięty zza tego plastiku za którym siedzi i złączka w nim była lekko wysunięta - stąd część elementów się rozłączała - szczególnie np. na dziurach - po prostu nie stykało od wstrząsów albo naprawiało się od kolejnych. Wystarczyło dokładnie docisnąć do siebie wszystkie wtyczki. Dodatkowo miałem spalony jeden bezpiecznik, ale jakiś niezbyt istotny, no ale to już po "naprawieniu" modułu GEM było łatwe do zdiagnozowania - coś chyba z kierunkowskazami nie działało.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.