Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Kupujemy auto (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=158)
-   -   Mondeo 2.0 TDCI potrzebna pomoc (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=272488)

silnar 15-11-2017 21:43

Mondeo 2.0 TDCI potrzebna pomoc
 
Witajcie,


to chyba będzie moje ostatnie ogłoszenie tego typu na jakimkolwiek forum. Od jutra pisać tu może będzie moja szanowna małżonka bo ja już nie ma mam siły na to. Ciężko się dogadać w kwestii auta no trudno się mówi. Mam do Was gorącą prośbę.

Prośba o pomoc w weryfikacji tych 3 poniższych aut znalezionych przez moją małżonkę. Nie niemieckie bo tak jak usłyszała najlepiej żeby były z polskich salonów bo najbezpieczniej i największa szansa że nie będzie żadnego przekrętu. Bo każde wcześniejsze auto które wrzuciłem to coś z nim było nie tak. Słowa żony "Czyli nie ma auta do którego Wy się nie doczepicie" Co nie znaczy w moim rozumowaniu że macie przemilczeć jakiś fakt i powiedzieć że auto jest super żeby wsadzić nas na minę. Ja poprostu nie mam już siły toczyć batalii o auto. Jak się wkur*** to powiem żeby sama auto sobie kupiła i takie auto będzie w domu jeździło wraz z wszystkimi kolejnymi naprawami, tanimi lub drogimi.

Wiem że napewno powiecie że auta golasy ale cóż i tego już też nie chce mi się tłumaczyć.

1. [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Brak VINu wiem postaram się dorzucić jutro.

2. [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

3. [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Mam nadzieję że choć trochę ktoś z Was rozumie w jakim położeniu jestem.

Pozdrawiam,
Jarek

kalkulator 15-11-2017 21:49

Odp: Mondeo 2.0 TDCI potrzebna pomoc
 
Takie już to forum jest,niestety.Podzwoń sam,skompletuj VIN-y,podzwoń po ASO.Wybierz 3szt jedź obejrzyj zmierz miernikiem czy nie uszpachlowane.Przejedź się ,diagnostyka i wiesz na czym stoisz.Tutaj tak naprawdę oprócz sprawdzenia historii auta to niczego się nie dowiesz.Prawie każdy że zdjęć będzie przekręcony pomalowany itd. :) To że auto z pl nie gwarantuje bezwypadkowości i dobrego stanu technicznego.Każde auto,niezależnie od pochodzenia, trzeba sprawdzić tak samo.

bzyq81 15-11-2017 21:57

Odp: Mondeo 2.0 TDCI potrzebna pomoc
 
Celowalbym w sprawdzenie nr 3, a później ewentualnie 2. 3 z racji niskiego przebiegu, a 2 o możliwość sprawdzenia w innym miejscu niż następuje sprzedaż. W okolicach Częstochowy ciężko o sprawdzenie forda.

Wysłane z Tapatalk

piotrek305 15-11-2017 22:07

Odp: Mondeo 2.0 TDCI potrzebna pomoc
 
Cytat:

Napisał bzyq81 (Post 2887721)
Celowalbym w sprawdzenie nr 3, a później ewentualnie 2. 3 z racji niskiego przebiegu, a 2 o możliwość sprawdzenia w innym miejscu niż następuje sprzedaż. W okolicach Częstochowy ciężko o sprawdzenie forda.

Wysłane z Tapatalk

w Częstochowie FRANK CARS dealer Forda.. kiedyś sprawdzałem i polecam.

bzyq81 15-11-2017 22:25

Odp: Mondeo 2.0 TDCI potrzebna pomoc
 
Cytat:

Napisał piotrek305 (Post 2887727)
w Częstochowie FRANK CARS dealer Forda.. kiedyś sprawdzałem i polecam.

No w sumie to sprzedaje salon VW to można sprawdzić w aso Ford.
Także sklanialbym się ku opcji 3 w takim razie. Zbadać i jak ok to cieszyc;)

Wysłane z Tapatalk

czeslaw555 16-11-2017 06:27

Odp: Mondeo 2.0 TDCI potrzebna pomoc
 
Cytat:

Napisał silnar (Post 2887716)
3. [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Mam nadzieję że choć trochę ktoś z Was rozumie w jakim położeniu jestem.

masz fajną żonę, pozdrów ją ode mnie.
Ostatnimi czasy mam więcej styczności z żonami które chcą kupić auto i mailowo, telefonicznie trudno je przekonać, dopiero kontakt osobisty, długie rozmowy, wyjaśnienia w większości przynosi rezultat.
Krajowe, zagraniczne, nie ma znaczenia, znaczenie ma podstawowa wiedza czego omijać, jak wyszukiwać auto, to już na wstępie pozwala wyeliminować wiele wątpliwych autach ale jak poczytacie niżej i tutaj można polec. :(
Następny etap to sprawdzenie czego się da bez ruszania się z domu i dopiero potem wyjazd i sprawdzanie auta. Na miejscu może okazać się że auto jednak nie spełnia oczekiwań lub jest niezgodne z opisem.
Warto taki wyjazd zorganizować sobie tak że jest parę szt. do sprawdzenia na trasie, rośnie szansa zakupu.
Ostatnio miałem taki przypadek że pan, emeryt już, właściciel auta od początku które miało 100 tys km. sprzedawał je bo już nie jeździ bo ma problemy z prowadzeniem, auto w rozmowie i opisie w bdb. stanie,miało jedną stłuczkę, naprawa wykonana w ASO.
ASO potwierdziło że była taka naprawa ale więcej info nie udzielili bo ochrona danych, potwierdziło też że przebieg realny.
Pojechaliśmy i... auto to jedna wielka porażka, środek zniszczony że aż strach. Nie pamiętam kiedy widziałem takie auto. Stłuczek, wypadków przy oględzinach wyszło że jednak miało o wiele więcej, poza naprawą blacharsko-lakierniczą w ASO pozostałe wykonane w systemie domowym bez podstawowej wiedzy o wykonywaniu takiego czegoś. Pan twierdził że takie kupił w salonie i że wymyślam. Jednak dealer nie naprawia auta toną szpachli którą wyrównano szpachelką, nie maluje elementu wałkiem (chyba wałkiem) i wie że na kolor kładzie się potem lakier bezbarwny. Silnik w "idealnym stanie" jak to określił sprzedający, mimo niskiego przebiegu w opłakanym stanie technicznym, nie wchodzę już w szczegóły jednak zwracam uwagę że nawet takie wypytanie się o auto, obejrzenie zdjęć które okazało się robił ktoś inny, upewnienie się w rozmowie telefonicznej że auto jest w stanie w jakim ktoś mówił, pierwszy właściciel, historia potwierdzona w ASO gdzie pozostaje już tylko jechać i oglądać i po oględzinach, porażka...
Do dzisiaj się zastanawiam jak można auto które ma 5 lat i niski przebieg doprowadzić do takiego stanu. Teoretycznie wszystko można ale ja jakoś nie natrafiłem wcześniej na taki przypadek.
Sprawa została zgłoszona do otomoto z opisem i prośbą o usunięcie ogłoszenia.

Piszę to dla Twojej żony :) może zrozumie że zakup aut nie jest wcale taki łatwy :(

Jeżeli możecie wydać trochę kasy to proponuje sprawdzić auto tutaj
to jest auto nr 3
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

jeżeli chodzi o szkody to dowiesz się jedynie kiedy była(y) zgłoszona i na jaką kwotę

dorsiu 16-11-2017 07:14

Re: Mondeo 2.0 TDCI potrzebna pomoc
 
Napiszcie koledze kupującemu wprost, auto nr 2 i 3 miały szkody, co pokazuje Autobaza (link w poście czeslawa555). Jeśli chcesz wiedzieć, kiedy szkoda i jaki przedział kwotowy, musisz wykupić raport (tylko mi nie pisz, że chcesz wydać 43 tys. zł na auto, a żal ci 50 zł na raport). Tak na marginesie, już widzę małżonkę kolegi jak to przeczyta: "i widzisz jakie auta, żeś zaproponował na forum, znowu je skrytykowali..." :)
Kup raporty, wstaw je najlepiej tu w wątku, któryś z użytkowników ci doradzi, czy iść w nr 3 czy w nr 2, być może i nr 1 będzie czarnym koniem jak będzie VIN, jak się zdecydujesz na auto, bierz na przegląd przedzakupowy obowiązkowo do ASO lub innego warsztatu. Jeśli nie masz czasu na bawienie się w takie rzeczy, to zamów sprawdzenie auta u jakiegoś eksperta, jest pełno takich serwisów, które za 300-400 zł sprawdzą auto dla ciebie.

wojtekn 16-11-2017 07:40

Odp: Mondeo 2.0 TDCI potrzebna pomoc
 
Cytat:

Napisał kalkulator (Post 2887719)
Takie już to forum jest,niestety.Podzwoń sam,skompletuj VIN-y,podzwoń po ASO.Wybierz 3szt jedź obejrzyj zmierz miernikiem czy nie uszpachlowane.Przejedź się ,diagnostyka i wiesz na czym stoisz.Tutaj tak naprawdę oprócz sprawdzenia historii auta to niczego się nie dowiesz.Prawie każdy że zdjęć będzie przekręcony pomalowany itd. :) To że auto z pl nie gwarantuje bezwypadkowości i dobrego stanu technicznego.Każde auto,niezależnie od pochodzenia, trzeba sprawdzić tak samo.

Już nie przesadzaj ciągle ci się coś nie podoba u nas więc nie komentuj.
Nie jeden uratował się dzięki forum od wtopienia kasy.
Tyle ot z moje strony i na tym koniec.

silnar 16-11-2017 09:12

Odp: Re: Mondeo 2.0 TDCI potrzebna pomoc
 
Cytat:

Napisał dorsiu (Post 2887801)
Napiszcie koledze kupującemu wprost, auto nr 2 i 3 miały szkody, co pokazuje Autobaza (link w poście czeslawa555). Jeśli chcesz wiedzieć, kiedy szkoda i jaki przedział kwotowy, musisz wykupić raport (tylko mi nie pisz, że chcesz wydać 43 tys. zł na auto, a żal ci 50 zł na raport). Tak na marginesie, już widzę małżonkę kolegi jak to przeczyta: "i widzisz jakie auta, żeś zaproponował na forum, znowu je skrytykowali..." :)
Kup raporty, wstaw je najlepiej tu w wątku, któryś z użytkowników ci doradzi, czy iść w nr 3 czy w nr 2, być może i nr 1 będzie czarnym koniem jak będzie VIN, jak się zdecydujesz na auto, bierz na przegląd przedzakupowy obowiązkowo do ASO lub innego warsztatu. Jeśli nie masz czasu na bawienie się w takie rzeczy, to zamów sprawdzenie auta u jakiegoś eksperta, jest pełno takich serwisów, które za 300-400 zł sprawdzą auto dla ciebie.


Wstawiając masz na myśli link samego raportu czy opcje wyposażenia ??

janas14 16-11-2017 09:13

Odp: Mondeo 2.0 TDCI potrzebna pomoc
 
To raczej polskie poliesingowe auta powinny być książki i raport rzeczoznawcy pewnie dostępne u sprzedającego . Większośc poliesingowych ma jakieś przecierki zamalowane , w sumie raczej niegroźne .
Ja takie autka kupuje tutaj pełna historia plus raporty dostępna sprawdź >

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Pamiętaj to ceny netto czyli mnożymy netto*1,23=brutto


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.