Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2008-2011] czy licznik od mk3 będzie pasował do lifta (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=268410)

marcos0aliance 18-08-2017 19:51

czy licznik od mk3 będzie pasował do lifta
 
Witajcie,

Na początek witam wszystkich jako nowy użytkownik forum. Czytając liczne bardzo profesjonalne odpowiedzi i opinie postanowiłem się zarejestrować i też brać czynny udział na tyle na ile będę.mogl;) za wszystkie niedociągnięcia z góry wielkie sorry!!;)

Na początek mam pytanie - licznik focus mk2 lift.

Od jakiegoś miesiąca mam problem z licznikiem. W różnych momentach jazdy zaczyna wyrzucać wszystkie ikony ma wyświetlaczu. Elektryk sprawdził luty - są wg niego w porzadku. Błąd polega na miganiu ikon w losowych momentach. Ikony znikają jak lekko lub mocniej uderze w licznik. Pozostaje wtedy tylko ikona kółka zębatego z wykrzyknikiem.2 dni temu zdenerwowałem się i zacząłem szperac. Okazuje się że jak podniose lekko lewy góry róg licznika TP błędu nie ma i nie wyskakuje. Problem pojawi się gdy puszczę licznik. Macie na to jakiś pomysł? Czy w grę wchodzi wymiana licznika czy coś prostszego?

Drugie pytanie odnoszące się już do tematu - czy licznik od Focusa mk3 będzie pasował do Focusa mk2 lift z 2008R?

Z góry dzięki za pomoc!

Lukasz2525 18-08-2017 19:57

Odp: Liczniki focus mk3 do Mk2 lift 2008
 
2 załącznik(i)
A jak sądzisz, patrząc na kształt ?

O uruchomieniu tego nawet nie wspominam.


Jedź do elektronika, nie elektryka.

marcos0aliance 18-08-2017 20:16

Odp: Liczniki focus mk3 do Mk2 lift 2008
 
Gość generalnie zajmuje wyłącznie samochodami i opinie raczej dobra miał ale różnie bywa..

Co do liczników różne cuda widziałem dlatego wolę zapytać.

W takim razie inne pytanie - czy jest jakaś różnica pomiędzy licznikiem od "Anglika"? Czy będzie pasował?

Lukasz2525 18-08-2017 21:08

Odp: Liczniki focus mk3 do Mk2 lift 2008
 
Jest anglik/europa i benzyna/diesel. Ale trzy razy taniej będzie naprawić u elektronika niż kupić drugi ( nie wiadomo w jakim stanie, być może taki sam do naprawy ), uruchomić, ustawić przebieg, kodować kluczyki. Naprawisz raz porządnie za 150 zł i masz spokój na zawsze. Wymieniając zegary to i do tysiąca możesz dojść.

Nie neguję, że opinie miał raczej dobrą, tylko mówię że elektryk i elektronik to nie to samo. Niech elektronik wezmie zegary na stół, spojrzy przez lupę, mikroskop, cokolwiek, i naprawi jak coś znajdzie.

radek70 18-08-2017 21:21

Odp: Liczniki focus mk3 do Mk2 lift 2008
 
To sprawdził czy poprawił te luty? Twoje objawy (poprawa po uderzeniu) ewidentnie wskazują na zimne luty. Jeżeli nie czujesz się mocny w lutowaniu, możesz rozmontować zegary i zanieść do jakiegoś elektronika do przelutowania głównej wtyczki. Na pewno zapłacisz mniej jak u elektryka samochodowego. Z angola pasują, tylko skala kilometrowa jest mniej czytelna. Zasada jest tylko z diesla do diesla, z benzyny do benzyny. Inaczej jest wyskalowany obrotomierz. To jakie masz zegary? Takie jak na fotce 1 od Łukasza? Drugie zegary musi dopisać ktoś ogarnięty, zaszyte jest tam IMMO.

lando 19-08-2017 05:51

Odp: czy licznik od mk3 będzie pasował do lift 2008
 
Na 100 % zimne luty

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

EW1 19-08-2017 07:39

Odp: czy licznik od mk3 będzie pasował do lifta
 
Tak jak ci Radek zaleca ... zanieś do przelutowania elektronikowi (popytaj w serwisach naprawy laptopów nawet) nie powinno to kosztować majątku jak przyniesiesz już rozebrane . Ale jeśli nie przyniesie to efektu to koszt licznika (angola) to około 150 zł i czasem nawet trafia się za 100 zł , angole zazwyczaj mają mniejszy przebieg (nie wiem ile u ciebie jest ,ale zawsze sprzedawce zapytać można.Korekta w górę przy mniejszym przebiegu to nie problem (robi się to ELMconfig-iem) jeśli wyższy to już trzeba do magika podjechać (koszt około 100 zł) .Tarcze przełożysz ze swojego i trzeba przeskalować wskazówki tylko by prawidłowo wskazywały ( o ile pamiętam kręcąc w prawo aż do oporu wskazówka znajduje się idealnie w pionie , ale też można zaznaczyć pozycję wskazówek przy włączonym zapłonie i tak samo je zamontować ). Potem już tylko dopisać kluczyki do zegarów (muszą być minimum 2 kluczyki i nie mogą to być oba klony jednego). Można to samemu zrobić ForScan-em albo podjechać do kogoś kto to robi (koszt około 100 zł)
Myślę ,że opisałem dokładnie możliwości ale i tak polecam elektronika i na 99,9% po tej wizycie będzie OK

marcos0aliance 20-08-2017 19:45

Odp: czy licznik od mk3 będzie pasował do lifta
 
Witajcie ponownie,

dzięki wszystkim za tak błyskawiczne i pomocne odpowiedzi. Na pewno oddam licznik do regeneracji.

Poniżej zamieściłem linki do filmów na youtube z tym co się dzieje na liczniku. Co wy na to? Diagnoza ta sama tym razem już bezdyskusyjna?


LINK 1
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
(podważony licznik i jego "odcięcie")

LINK 2
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
(sztuczne wymuszenie błędu)

P.S. mam nadzieje że przyszłym pokoleniom to pomoże.

Lukasz2525 20-08-2017 19:50

Odp: czy licznik od mk3 będzie pasował do lifta
 
To są zegary przedliftowe, czyli masz taką przejściową wersję auta, częściowy lift, były takie.

Jeżeli chcesz to możesz je wymienić na liftowe, pierwsze zdjęcie w moim poście, ale znacznie większy koszt niż naprawa tych. Naprawisz za 100-150 zł u elektronika, na 99,999% to zimne luty. Wymontuj i do elektronika.

marcos0aliance 20-08-2017 19:54

Odp: czy licznik od mk3 będzie pasował do lifta
 
A czy polecacie kogoś uczciwego i z głową w Krakowie?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:43.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.