Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fiesta (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=99)
-   -   [Fiesta 2001-2008] Dorobienie kluczyka z pilotem (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=203506)

vasteq 23-08-2010 18:41

Dorobienie kluczyka z IMMO
 
Witam
Do mojej fiesty posiadam tylko jeden klucz z pilotem i IMMO. Chciałem się zapytać Was czy jest możliwość przekodowania takiego kluczyka jeśli kupię używany kluczyk (zakodowany już do innego auta) o takim samym oznaczeniu:

SIEMENS 433mhz
5wk4 725/8686
315mhz
5wk4 8025

Chodzi mi o to żeby w kluczyku było również centralny i otwieranie klapy bagażnika. Na allegro są kluczyki, w których można samemu zaprogramować centralny i bagażnik ale nie mają immobilizera i nie służą do odpalania pojazdu. Czy zakodowane, używane kluczyki można przekodować? Oryginalny klucz nie jest czerwony niestety anie nie ma tez czerwonej plamki wiec nie jest to, tak podejrzewam, klucz matka.

JoeMix 24-08-2010 12:59

Odp: Dorobienie kluczyka z IMMO
 
Kluczyka się nie koduje, każdy identyfikator IMMO ma fabrycznie zakodowany ID którego nie można zmienić,,, to do centralki w aucie wprowadzasz kluczyk, który będzie rozpoznawany jak "swój",,, jak centralka ma możliwość wprowadzenia kolejnego klucza to będzie on rozpoznawany jak trzeba,,, co co sterowania to nie wiem, ale zazwyczaj jest podobnie, kluczyk wprowadzasz do alarmu/sterownika zamka,,,

bidżej 24-08-2010 13:28

Odp: Dorobienie kluczyka z IMMO
 
z tego co wiem, bez czerwonego klucza-matki nic sam nie zrobisz.

TSRules 24-08-2010 13:28

Odp: Dorobienie kluczyka z IMMO
 
Trochę nie kumam, używany kluczyk od innego auta ma inne ustawienie ząbków więc nie pasuje na zamków i stacyjki więc po kiego grzyba taki kupować ? nie prościej kupić dorobić i ew. pomyśleć nad zaprogramowaniem u Forda ? koszta fakt większe no ale w razie zguby masz zabezpieczenie, opcja dwa dorobić kluczyć i przenieść transponder ze starego i tyle.

Rafał A.(antek) 29-08-2010 13:47

Odp: Dorobienie kluczyka z IMMO
 
Do odpalenia auta wazne jest immo. Immo ma unikatowy kod, ktory wprowadzasz do komputera samochodu albo majac klucz matke, albo przez komputer diagnostyczny. I mozna wprogramowac czyjes "uzywane"immo z uzywanego kluczyka bez problemu

Inna kwestia to mechaniczne pasowanie kluczyka do zamka... wiadomo. Niemniej czesc kluczykow fordowskich rozklada sie na 2 czesci, czesc mechaniczna tzw "surówke" i czesc elektroniczna (pilot+immo) mozna wiec kupic uzywanego pilota z chipem immo, oraz nowa surówke, sorówke dociac do swoich zamkow, złorzyc w calosc i zaprogramowac (albo kluczykiem matka, albo WDS-IDS)

Do dostania sa tez kluczyki surowe, bez piotow ale z miejscem na chip immo, mozna do takiego kluczyka przelozyc sam chip immo, i znow tylko kwestia dociecia surowego kluczyka i zaprogramowania.

Pavlis83 15-09-2010 11:08

Odp: Dorobienie kluczyka z IMMO
 
ja do nowej fiesty z salonu w 2005 dostalem dwa klucze z niebieskim kropkiem na kluczu...

gdy zgubilem klucz, pojechalem do aso, kupilem klucz (nowy bez rowkow), dalem im ten ktory mialem zapasowy jako wzorzec i w aso dorobili ponacinali jak trzeba klucz dokupiony.
a co do immobilisera to powiedziano mi ze nawet jezeli stary klucz by sie znalazl to jest bezuzyteczny poniewaz na dorobionym kluczu, kluczu "wzorcu" i w stacyjce zminiono kodowanie immo by zgubionym lub ewentualnie ukradzionym kluczem nie udalo sie autem odjechac Takie zabezpieczenie anty zlodziejskie :)

JoeMix 15-09-2010 15:26

Odp: Dorobienie kluczyka z IMMO
 
Kodowania klucza nie można zmienić, zwyczajnie usunęli ci z pamięci stary klucz a w jego miejsce wprowadzili identyfikator nowego klucza,,, i tyle...

ventola 18-01-2011 15:49

Odp: Dorobienie kluczyka z IMMO
 
Słuchajcie krótka piłka...
Jest fiesta mk6 (2002 r.), benzyna o poj. 1.4, ale z ECU z wersji 1.25. Tak, wiem rzeźba. Znalazłem na allegro komp do wersji 1.4 (S118107002F, 2S6A12A650SE, 4ROS, SIM22).

Pytanie podmieniam komp, a co z immo. Kolega Rafał A. napisał:
Cytat:

Napisał Rafał A.(antek) (Post 1498542)
Do odpalenia auta wazne jest immo. Immo ma unikatowy kod, ktory wprowadzasz do komputera samochodu albo majac klucz matke, albo przez komputer diagnostyczny. I mozna wprogramowac czyjes "uzywane"immo z uzywanego kluczyka bez problemu

"mozna wprogramowac czyjes "uzywane"immo z uzywanego kluczyka bez problemu" czyli wystarczy podmienić pastylki immo i będzie działało? Czy w ogóle trzeba zmeniać stacyjkę, licznik i pół auta, a w ogóle dać sobie spokój.

Rafał A.(antek) 19-01-2011 00:13

Odp: Dorobienie kluczyka z IMMO
 
pisz tak zeby szlo zrozumieć.

Jak immo w sterowniku, to musisz miec pastylki od tego sterownika i przelozyc do swoich kluczykow, albo dopisac swoje kluczyki do nowozakupionego sterownika diagnoskopem.

Pavlis83 25-01-2011 11:05

Re: Dorobienie kluczyka z IMMO
 
no tak, nie ma to jak isc na skroty...
dorobienie w normalny sposob klucza - nie
przerobienie i dopasowanie starego klucza do innego auta - nie
wymiana kompa w samochodzie - faktycznie, najprostsze rozwiazanie...

pelen szacun


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:19.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.