Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Maverick (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=197)
-   -   [Maverick 2000-2007] Ford Maverick II - Roleta bagażnika (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=290518)

jakubniebieszczanski 06-01-2019 15:05

Ford Maverick II - Roleta bagażnika
 
Drodzy użytkownicy Mavericków II!
Właśnie stałem się dumnym posiadaczem Forda Mavericka 2.3. Niestety w przyjemności użytkowania zaczął przeszkadzać mi brak rolety przysłaniającej bagażnik. Przeglądałem już allegro i inne polskie portale z cześciami. Niestety ceny tej rolety idą powyżej 300 zł...
Orientujecie się może czy istnieją jakieś tańsze zamienniki (od razu mówię, że do Mazdy Tribute kosztują podobnie...)? Albo czy macie sposoby aby przykryć bagażnik w jakiś sprytny sposób (przykrywanie kocem już praktykuje - tak tylko wyprzedzam odpowiedzi ;) )?.

Próbowałem też znaleźć na e-bayu, przy czym nie jestem do końca pewien jak nazywa się ta część w języu angielskim - luggage compartment cover? luggage rollette? luggage cover/rack?

Z pozdrowieniami noworocznymi,
Kuba

Pan Kleks 06-01-2019 20:30

Odp: Ford Maverick II - Roleta bagażnika
 
Mój nabytek też był bez rolety, cena używanej z allegro - jak widzę - taka sama od lat.
Zrezygnowałem z kupna, tym bardziej, że woziłem na tylnej kanapie owczarka i "wściekłego" jamnika. Jeden jego skok na roletę i .... szukałbym nowej.
Rozwiązałem problem dwiema matami (z Lidla) na tylną kanapę do przewożenia "zwierzyny". Miały "uszy" zakładane na zagłówki, były czarne, dermopodobne.
Jedna osłaniała tylną kanapę, druga maskowała bagażnik.

dantes 07-01-2019 07:33

Odp: Ford Maverick II - Roleta bagażnika
 
Witam.
Po niewielkich modyfikacjach pasuje od forda scorpio. Trzeba trochę przyciąć po szerokości i przerobić tylne zaczepy.
Pozdrawiam.

ADEX1983 27-04-2019 17:39

Odp: Ford Maverick II - Roleta bagażnika
 
Czy kolega mógłby coś więcej napisać o przeróbce rolety od Scorpio?

dantes 28-04-2019 08:47

Odp: Ford Maverick II - Roleta bagażnika
 
Cytat:

Napisał ADEX1983 (Post 3123912)
Czy kolega mógłby coś więcej napisać o przeróbce rolety od Scorpio?

Roletę trzeba rozmontować, zwęzić i dorobić tylne zaczepy aby pasowały do tych w bagażniku. Robota na jedno popołudnie.
Pozdrawiam.

Chmiel60 07-05-2019 10:01

Odp: Ford Maverick II - Roleta bagażnika
 
Myśle, że to tak szybko nie pójdzie. Raczej czasu trzeba poświęcić i mieć na to plan.

Romek357 23-05-2019 10:01

Odp: Ford Maverick II - Roleta bagażnika
 
Plan masz napisany powyżej, czasu dużo nie potrzeba, wystarczą chęci.

jar14 26-05-2019 11:46

Odp: Ford Maverick II - Roleta bagażnika
 
Ja przyciemniłem wszystkie szyby czarna folia:) Koszt ten sam co rolety a poprawia jeszcze wygląd auta

darmodziej 26-05-2019 12:10

Odp: Ford Maverick II - Roleta bagażnika
 
Cytat:

Napisał jar14 (Post 3135706)
Ja przyciemniłem wszystkie szyby czarna folia

A gdzie tu mowa o przyciemnianiu szyb?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:45.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.