Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Tuning (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=107)
-   -   [Ogólne] CHIPTunning nowych silników 2.0D ECO_BLUE (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=297815)

heko 27-01-2020 08:45

Odp: CHIP Tunning nowych silników 2.0D ECO_BLUE
 
nikt nie robi skrzyń w Fordach :P

PRIMANUS 27-01-2020 14:41

Odp: CHIP Tunning nowych silników 2.0D ECO_BLUE
 
Cytat:

Napisał heko (Post 3217598)
nikt nie robi skrzyń w Fordach :P

No to jedna wielka dupa :mad:
Ale na chip silnika się pojawię, jak temat będzie rozgryziony
Wiadomo coś... ile czasu to jeszcze może potrwać?

woro_woro 27-01-2020 16:50

Odp: CHIP Tunning nowych silników 2.0D ECO_BLUE
 
A macie łopatki przy kierownicy? Da radę nimi zredukować przed manewrem?

smiechu 27-01-2020 16:54

Odp: CHIP Tunning nowych silników 2.0D ECO_BLUE
 
Tak. Łopatkami można zmieniać biegi.

PRIMANUS 27-01-2020 19:34

Odp: CHIP Tunning nowych silników 2.0D ECO_BLUE
 
Tak są łopatki... ale nie chodzi o rzadką sytuację wykonywania manewru wyprzedzania, tylko o częstą sytuację jazdy na trasie ze stałą prędkością na tempomacie i pojawiające się małe wzniesienia na trasie...

Jadąc na aktywnym tempomacie i ze skrzynią automatyczną... nie kupujesz tych dwóch drogich elementów, żeby na każdym małym wzniesieniu w trasie ręcznie redukować bieg...
skrzynia automatyczna ma to sama ogarnąć

A jeśli skrzynia nie zrzuca biegu... to mój pomysł na jakieś naprawienie tej sytuacji to przeprogramowanie dolnej granicy obrotów, które skrzynia trzyma na każdym biegu z 1500 obr na około 1800 obr. wtedy silnik nie będzie przeciążony pokonując te wzniesienia na trasie

PRIMANUS 29-01-2020 12:31

Odp: CHIP Tunning nowych silników 2.0D ECO_BLUE
 
Cytat:

Napisał kiler7 (Post 3214530)
Jakieś pozytywne wieści o EcoBlue?

Cytat:

Napisał heko (Post 3214603)
brak

Jest firma która już robi wirus silnika 2.0 Ecoblue. Niestety w tej w chwili jeszcze nie przez złącze diagnostyczne, tylko trzeba wyjąć sterownik. Będzie to widać w ASO w razie sprawdzania.
Za jakiś czas ma być możliwe zrobienie wirusa przez złącze diagnostyczne, bez wyjmowania sterownika silnika.
Ale jeśli komuś się spieszy... można już teraz :p

kierowcafocusa 29-01-2020 13:17

Odp: CHIP Tunning nowych silników 2.0D ECO_BLUE
 
masz wiedzę jak wychodzą te silniki?
właśnie zamawiam auto. poprzednie mk5 2,0tdci 210koni i 475Nm ( seria180)

Fiesta Mk8 ST Line 29-01-2020 13:17

Odp: CHIP Tunning nowych silników 2.0D ECO_BLUE
 
Cytat:

Napisał PRIMANUS (Post 3217582)
Bardzo żałuję, że ford nie kładzie już starych, dobrych diesli z rodowodem francuskim, tylko jakiś swój nowy wynalazek, który na dzień dobry widzę, że więcej pali w każdych warunkach od diesli francuskich 2.0, ale także od 2.0 TDI :mad:

Myślałem, że HEKO też potrafi "skaleczyć" skrzynie automatyczne i robi takie tematy...
Jeśli nie, to znacie jakichś sprawdzonych fachmanów od tych tematów?

A jakie masz średnie spalanie w mondeo? I przy okazji jaki styl jazdy, czy % miasto trasa, dynamika - tak dla porównania.
Miałem okazję kupić mondeo EcoBlue z A8 w czerwcu 2019 ale w końcu nie zdecydowałem się bo wystraszyłem się właśnie takich historii na zagranicznych forach o jakich piszesz. Wygląda na to że jednak dobrze zrobiłem...
Kupiłem starą konstrukcję silnika DW10 ze starym poczciwym PS i jestem zadowolony zarówno z pracy skrzyni jak i dynamiki i spalania. Oczywiście w miarę jedzenia apetyt rośnie i już myślałem o wirusie, jednak nie udało się na razie tego ogarnąć, bo mimo starego typu silnika jest już jakiś nowy sterownik nie pozwalający na ingerencję o oprogramowanie. Czekam więc też na rozwój sytuacji. Faktem jest że PS w dzisiejszych czasach również trzyma niskie obroty, ale jak ktoś napisał wyżej lekkie klepniecie w gaz natychmiast wywołuje redukcję i trzyma do końca wzniesienia. A jak kogoś drażnią nisko utrzymujące się obroty, to zawsze można przełączyć na S i już trzyma powyżej 2k obr.

heko 29-01-2020 13:38

Odp: CHIP Tunning nowych silników 2.0D ECO_BLUE
 
Cytat:

Napisał PRIMANUS (Post 3218378)
Jest firma która już robi wirus silnika 2.0 Ecoblue. Niestety w tej w chwili jeszcze nie przez złącze diagnostyczne

gdzie ta firma?
a właściwie bardziej, którym sprzętem, bo tylko od tego zależy czy się da, a nie od firmy tuningującej

PRIMANUS 29-01-2020 14:01

Odp: CHIP Tunning nowych silników 2.0D ECO_BLUE
 
Cytat:

Napisał kierowcafocusa (Post 3218392)
masz wiedzę jak wychodzą te silniki?
właśnie zamawiam auto. poprzednie mk5 2,0tdci 210koni i 475Nm ( seria180)

słabo niestety: około + 20KM + 40Nm

Bump:
Cytat:

Napisał Fiesta Mk8 ST Line (Post 3218394)
A jakie masz średnie spalanie w mondeo? I przy okazji jaki styl jazdy, czy % miasto trasa, dynamika - tak dla porównania.

Pali jak smok 9-10 litrów. Jazda spokojna. 30% miasto, 70% trasa
Mam AWD - to pogarsza dynamikę :roll: i zwiększa spalanie
skrzynia A8 jest mułem generalnie :evil:

Bump:
Cytat:

Napisał heko (Post 3218401)
gdzie ta firma?
a właściwie bardziej, którym sprzętem, bo tylko od tego zależy czy się da, a nie od firmy tuningującej

Goodhope pod Pleszewem. Jakie ma narzędzia - to ja już nie wnikam. Pewnie tajemnica zawodowa :p


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:11.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.