Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Jaki sterownik silnika PCM (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=248137)

mrowcio 19-03-2014 21:48

Jaki sterownik silnika PCM
 
Witam, mam problem z mondkiem 2009 Titanium 1.8 TDCI 125 6 skrzynia QYBA, otoz kupilem uderzona sztuke, niestety nie chce odpalic, pokazuje na wyswietlaczu pokazuje aktywny immobiliser, ESP, usterka silnika, airbag. Akumulator byl rozladowany. Po podlaczeniu sprzetu diagnostycznego AXONE 4, sprzet nie chce sie plolaczyc z ECU, mialem mozliwosc przelozenia ECU z innego modelu tez 1.8 TDCI, komputer diagnostyczne polaczyl sie z tym ECU. Na wyswietlaczu tylko poakzuje immobiliser aktywny, innych bledow nie pokazuje. Teraz chcialbym sie zapytac jakie ECU mam poszukac i czy moge dopisac moje stare klucze do uzywanego ECU. Nie wiem czy z tego mojego Ecu da cos sie jeszcze zrobic w sumie to plytka Ecu wyglada na cala po rozebraniu tylko blacha oslaniajaca jest troche wgniecona. Czy nie ma znaczenia jakie bedzie ECU i trzeba bedzie wgrac nowy soft.

Moje ECU
7G91-12A650-YJ
5WS40592J

z gory dziekuje

tedi_k 19-03-2014 22:20

Odp: Wymiana ECU jakie kupic
 
Jak znasz P/N to kup takie same - po co kombinować.
IMMO odpowiednim sprzętem (z użyciem fordowskich kodów IN - OUT) spokojnie doprogramujesz. Obecne kluczyki do tego wystarczą (muszą być minimum 2).

kamsonsan 20-03-2014 07:45

Odp: Wymiana ECU jakie kupic
 
ja miałem "podobnie" tylko mój nie bity,kupiłem, miałem tydzień, po deszczowej nocy wychodzę rano , odpalam a tu pu.pa. tylko komunikat że Immobilizer aktywny, sprawdzałem wszystko , akumulator , różne kombinacje odpalenia, po podłączeniu do kompa nie było sygnału ze sterownika silnika, więc majster stwierdził że padł. Na okazaniu majster z mechanikiem w końcu znaleźli kłopot po 3 dniach, nie padł sterownik a wiązki były gdzieś zgniłe i nie dawały impulsów do sterownika.

a co do autora tematu - to polecał bym dodatkowo jeszcze wiązki przelecieć czy nie pogniły.

mrowcio 20-03-2014 10:21

Odp: Wymiana ECU jakie kupic
 
Niestety nie znalazlem takiego samego jak moj na rynku byl jeden w niemczech na ebayu ale juz zakonczona aukcja, jaki mozecie polecic do mojego, czy nie ma zadnego znaczenia jaki i wgrac nowy soft i zakodowac klucze do niego? Podobno ostatnie znaki z S/N to sotf moze dobrac nowszy?

Bump:
Cytat:

Napisał kamsonsan (Post 2180353)
ja miałem "podobnie" tylko mój nie bity,kupiłem, miałem tydzień, po deszczowej nocy wychodzę rano , odpalam a tu pu.pa. tylko komunikat że Immobilizer aktywny, sprawdzałem wszystko , akumulator , różne kombinacje odpalenia, po podłączeniu do kompa nie było sygnału ze sterownika silnika, więc majster stwierdził że padł. Na okazaniu majster z mechanikiem w końcu znaleźli kłopot po 3 dniach, nie padł sterownik a wiązki były gdzieś zgniłe i nie dawały impulsów do sterownika.

a co do autora tematu - to polecał bym dodatkowo jeszcze wiązki przelecieć czy nie pogniły.

Wiazki sa dobre nawet poczyscilem wszystkie masy, pozniej przelozylem drugie Ecu ale wiadomo ze nie bedzie odpalal, chcialem tylko sprawdzic czy na drugim Ecu polaczy sie ze sprzetem diagnostycznym.

BiPi 28-06-2016 17:38

Sterownik silnika/ Komputer nie domaga
 
Witam.
Mam pytanie czy ktoś wie może czy sterownik/Komputer od S-max'a bedzie pasował do Mondeo Mk4. Sterownik ma te same numery oprocz dwoch ostatnich liter.

kris8484 28-06-2016 20:11

Odp: Sterownik silnika/ Komputer
 
Cytat:

Napisał BartekPiórek (Post 2618246)
Witam.
Mam pytanie czy ktoś wie może czy sterownik/Komputer od S-max'a bedzie pasował do Mondeo Mk4. Sterownik ma te same numery oprocz dwoch ostatnich liter.

Napisz do tedi_k mi pomógł w dopraniu komputera do auta jak mi ukradli.

SRS 28-06-2016 20:13

Odp: Sterownik silnika/ Komputer
 
Cytat:

Napisał BartekPiórek
Czesc. Ogolnie mechanik mi kaze wymienic kompa bo czasami auto podczas jazdy jakby na chwile przerwalo prace i usterka silnika wywala i immo aktywne moge jechac caly czas ale jak sie zatrzymam to zgasnie,
Start i dalej jedziejakby nigdy nic, mechanik sprawdzal wiazke i niby dobra, masy tez poczyscil, a teraz sugeruje kupno sterownika silnika. Wierzyc i kupic?

Zacznijmy od tego jakie masz błędy bo tak to można sobie gdybać , co do objawów to bardziej stawiam na wiązkę w komorze silnika i dokładniej ją sprawdził , może być izolacja cała a w środku żyła przewodu jest zgniła , co do PCM masz pod lewym przednim nadkolem , sprawdź czy jest cała obudowa kompa ( zakładam że powinna być cała jak i PCM )

htc32 29-06-2016 06:40

Odp: Sterownik silnika/ Komputer
 
Cytat:

Napisał SRS (Post 2618323)
Zacznijmy od tego jakie masz błędy bo tak to można sobie gdybać , co do objawów to bardziej stawiam na wiązkę w komorze silnika i dokładniej ją sprawdził , może być izolacja cała a w środku żyła przewodu jest zgniła , co do PCM masz pod lewym przednim nadkolem , sprawdź czy jest cała obudowa kompa ( zakładam że powinna być cała jak i PCM )

Dokladnie tak jak piszesz. U mnie walnięty był kabel zasilania (+) i niebieska wtyczka nie mała dobrego styku (jazda po dziurach powodowała zgaszenie silnika) czyszczenie wtyczki i pinów +delikatne podgięcie 1-nego pina załatwiło sprawę

BiPi 29-06-2016 11:20

Odp: Sterownik silnika/ Komputer nie domaga
 
nie pokazuje błedow. Jazda po dziurach tez loozik nic sie nie dzieje. Problem jest dziwny bo nie ma reguly kiedy pokaze imo aktywne... tydzien pojezdzi i nagle komunikat a czasami 3 miesiace bez problemu..

SRS 29-06-2016 21:25

Odp: Sterownik silnika/ Komputer nie domaga
 
ponawiam propozycję sprawdzenia wiązki głównej w komorze silnika , kabelek po kabelku idąc od PCM-a na razie to wyjdzie najtaniej a nowy PCM zdążysz kupić


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:42.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.