Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fusion (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=100)
-   -   [Fusion] Bulgotanie plynu ch³odniczego (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=298199)

Sann 09-07-2019 14:07

Bulgotanie plynu ch³odniczego
 
Witam, bulgocze mi plyn ch³odniczy, wystarczy na ja³owym przygazowaæ i gejzer murowany, test na walniêta uszczelkê by³ robiony, uszczelka w bdb stanie. Mechanik upiera siê, ¿e tak ma byæ i kropka. Czy aby na pewno? Uk³ad rzekomo odpowietrzony, zbiorniczek wymieniony na nowy stary by³ pêkniêty. Temp w normie, brak wahañ temperatury, wê¿e na moje oko nie s± twarde. Termostat rzekomo dzia³a. Ostatnio zacz±³ korek ze zbiorniczka syczeæ po je¼dzie, jak wy³±czê silnik s³ychaæ jakby przelewanie. Muszê rozrz±d wymieniæ boje siê, ¿e to zrobie i oka¿e siê, ¿e jednak uszczelka/g³owica, jednak zdaje sobie sprawê, ¿e mo¿e pompa wody byæ uszkodzona(rozrz±d w 2014r by³ z pomp± wymieniany) i nie wiem w któr± stronê i¶æ co sprawdziæ, a mo¿e zostawiæ to tak jak jest. Zna kto¶ na ¶l±sku warsztat który nie boi siê fusiona🙂

darmodziej 09-07-2019 17:06

Odp: Bulgotanie plynu ch³odniczego
 
Cytat:

Napisa³ Sann (Post 3150850)
uszczelka w bdb stanie.

Sk±d taka pewno¶æ? Jak wygl±da³ ten test?

mm32 09-07-2019 17:42

Odp: Bulgotanie plynu ch³odniczego
 
Przy aucie by³o co¶ robione,czy samoistnie zacz±³ siê problem ?

Sann 11-07-2019 08:43

Odp: Bulgotanie plynu ch³odniczego
 
Cytat:

Napisa³ darmodziej (Post 3150926)
Sk±d taka pewno¶æ? Jak wygl±da³ ten test?

Nie wiem jak, dzwoni³am zapytaæ czy maj± tester na szczelno¶æ g³owicy, maj±, zrobili i uszczelkê wykluczyli.

Bump:
Cytat:

Napisa³ mm32 (Post 3150943)
Przy aucie by³o co¶ robione,czy samoistnie zacz±³ siê problem ?

Obawiam siê, ¿e takie auto kupi³am, silnik ogl±dalam aczkolwiek nie wpad³am na to aby auto przygazowaæ. Silnik nie ma ¿adnych wycieków. Wymieni³am oleje, swiece, kable, filtry, zbiorniczek bo by³ pêkniêty, niby uk³ad odpowietrzyli ale objaw nie ust±pi³.

mm32 11-07-2019 09:03

Odp: Bulgotanie plynu ch³odniczego
 
U mnie takie objawy by³y przy z³ym odpowietrzeniu.
Po zlaniu plynu i ponownym napelnieniu uk³adu z odkrêconym odpowietrznikiem w ch³odnicy wszystko by³o ju¿ ok.

Przemaz 11-07-2019 14:28

Odp: Bulgotanie plynu ch³odniczego
 
Jakie¶ testy na szczelno¶c - czy nie pobiera oleju - to ostatnio Duda na TVN Turbo pokazywa³ - koszt oko³o 20 z³ .
Ja mam korek z wsadzonym( wklejonym ) wentylem z dêtki - pompka z manometrem i sprawdzasz czy ci¶nienie spada ( skrót my¶lowy )
Tak na logikê dolny odp³yw wprowadza p³yn w uk³ad ch³odzenia
Boczny górny - odprowadza nadmiar i recyrkulacja ( czy jak to siê zwie ) leci
Ten gejzer z dolnego czy tego górnego bocznego

KRUKER 13-07-2019 08:32

Odp: Bulgotanie plynu ch³odniczego
 
Cytat:

Napisa³ mm32 (Post 3151533)
U mnie takie objawy by³y przy z³ym odpowietrzeniu.
Po zlaniu plynu i ponownym napelnieniu uk³adu z odkrêconym odpowietrznikiem w ch³odnicy wszystko by³o ju¿ ok.

To interesujace. Uklad w tym silniku zaprojektowany jest tak, aby sam sie odpowietrza³.
Oczywiscie trzeba na to czasu= pojezdzic ze 2 dni i pozniej dolac brakuj±cy p³yn.

mm32 13-07-2019 21:36

Odp: Bulgotanie plynu ch³odniczego
 
1 za³±cznik(i)
Cytat:

Napisa³ KRUKER (Post 3152224)
Uklad w tym silniku zaprojektowany jest tak, aby sam sie odpowietrza³.

No nie do koñca.

zielu¶ 22-07-2019 17:32

Odp: Bulgotanie plynu ch³odniczego
 
W fie¶cie te¿ tak mia³em w ksi±¿ce sam naprawiam napisane jest ¿e wchodzi 5l do uk³adu. Zobacz najpierw czy korek równo przykrêcony i czy nigdzie nie ma dziury. Od czasu do czasu odkrêæ korek jak samochód ostygnie poma³u niech zejdzie powietrze. U mnie czêsto p³yn znajdowa³ siê na min zaraz po dolaniu po paru dolaniach uk³ad siê odpowietrzy³ i jest stan. To ¿e zaraz po je¼dzie p³yn wskakuje jak u ³ysego z brazzers to normalne to jest uk³ad ci¶nieniowy


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:23.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
T³umaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
czê¶ci do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprê¿arek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Bia³ystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.