Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Kosmetyka samochodowa (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=181)
-   -   Pranie tapicerki materia³owej (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=280161)

kln1920 28-04-2018 14:40

Pranie tapicerki materia³owej
 
Witam. Macie sprawdzone sposoby na w³asnorêczne pranie tapicerki? Jakich materia³ów u¿ywacie?

Antej 28-04-2018 15:17

Odp: Pranie tapicerki materia³owej
 
Zwykly domowy odkurzacz pioracy Thomas Orca.
Wysz³o najszybciej i najdok³adniej.

savo 28-04-2018 15:31

Odp: Pranie tapicerki materia³owej
 
Odkurzacz pior±cy Karcher + p³yn do dywanów Karcher.

Wys³ane z mojego LG-K430 przy u¿yciu Tapatalka

lol19 28-04-2018 17:14

Odp: Pranie tapicerki materia³owej
 
A ja pra³em ju¿ 3 razy karcher wd3 plus zwyk³e apc i p³ukanie wod± z opryskiwacza. Efekty wiêcej ni¿ zadowalaj±ce a koszt niski. Oczywi¶cie nic za darmo, wiêcej pracy ni¿ przy normalnym odkurzaczu.

gusiak11 07-05-2018 10:27

Odp: Pranie tapicerki materia³owej
 
Za pierwszym razem po¿ycza³em z Ramirenta puzzi, fajnie sie pra³o bo to typowy odkurzacz do prania, wada w Ramirencie mieli tylko szerok± ssawke pior±c±.
Przy drugiej próbie po¿yczenia okaza³o siê ¿e jest na dzier¿awie nie wiadomo kiedy wróci... Kolejnych kilka tel. nie ma.... egh... zakupi³em Karchera 4001 i jestem bardzo zadowolony bardzo dobry odkurzacz 1400W wsysa dywan do rury :) a nie obecne 600W bo ekologia :) a w ci±gu kilku minut mo¿na go przezbroiæ na wersje pior±c±.
Piorê p³ynami do ekstrakcji litrowa butelka 40z³, 5L 80z³, jak sie w domu pojawi³ odkurzacz kupiony do prania samochodów to sie zaraz okaza³o ¿e to by kanapê upra³, a to dywan a to co¶ tam jeszcze naprawdê dobry sprzêt, mi sie zwróci³ juz kilkukrotnie licz±c wypo¿yczenie a zawsze jest w gara¿u kiedy potrzeba.

koval1980 07-05-2018 17:00

Odp: Pranie tapicerki materia³owej
 
Cytat:

Napisa³ kln1920 (Post 2972002)
Witam. Macie sprawdzone sposoby na w³asnorêczne pranie tapicerki? Jakich materia³ów u¿ywacie?

Nielsen Nap Low Foam lub ValetrPro Heavy Duty Carpet Cleaner. Najlepiej z ma³ej pianowniczki i daæ trochê czasu na dzia³anie, potem szczoteczka i jeszcze raz i ¶cieramy mokr± szmatk±. Pra³em tak materac, kanapê, tapicerkê w samochodzie i zawsze wychodzi³o ³adnie. Na szybko z marketowych to K2 Tapis u¿ywa³em, te¿ dobre efekty, ale w piance, jednak¿e w/w ¶rodki zawsze co¶ wiêcej ¶ci±gnê³y.

gusiak11 07-05-2018 22:33

Odp: Pranie tapicerki materia³owej
 
Cytat:

Napisa³ koval1980 (Post 2975788)
Nielsen Nap Low Foam lub ValetrPro Heavy Duty Carpet Cleaner.

Polecam oba ¶rodki choæ wydaje mi siê ¿e VP robi lepszy :)
ze ¶rodków gotowych do u¿ycia mogê poleciæ STP Tuff Stuff, upra³em dwa samochody i efekt by³ bardzo fajny, troche pracy kosztowa³, odkurzaczem robi sie to znacznie pro¶ciej ale da siê :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:07.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
T³umaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
czê¶ci do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprê¿arek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Bia³ystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.