Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ogólnie o motoryzacji (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=122)
-   -   Mondeo vs Mazda 6 vs insignia vs inne (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=313170)

Warmplace 20-09-2020 14:55

Mondeo vs Mazda 6 vs insignia vs inne
 
Hej

Mam nadzieję że temat w dobre miejsce wrzucam. Szukam auta do ok 80k pln najchętniej 75. Ma to być w miarę odpychająca sie benzyna (elastyczna). Wcześniej sprzedałem mondka Mk4 1.6 eb i byłem bardzo zadowolony stąd pomysł na mk5 eb. Druga strona mnie mówi że może jednak coś innego dla zmiany klimatu :) i tka zaczalem oglądać insignia 2 gen, Mazda 6 2.0 (2.5 ciężko dostać w budżecie używane), Passata 1.4, nawet nowa octavie 1.5 act tsi. Oczywiście szukam bezwypadkowy kupiony w salonie w pl z przebiegami do ok 50 k. Dajcie znać co sądzicie.?

kopson 20-09-2020 20:29

Odp: Mondeo vs Mazda 6 vs insignia vs inne
 
Wydaje mi się, że najłatwiej będzie ci kupić Mondka, który spełniałby założone przez ciebie warunki. Insignia drugiej generacji (od 2017) z motorem 1.6T 200KM lub 2.0T kosztuje więcej niż 75k zł (ze słabszym silnikiem tj.1.5T 165KM wg mnie nie ma sensu kupować, tak jak Mondeo 1.5EB, bo to są jednak za słabe jednostki do dużych limuzyn).
Passat 1.4? Nieporozumienie.. :D no chyba, że lubisz emerycką jadę. Ale 1.8TSI mógłby już być, podobnie jak w Octavii.
Mazda 6 to elegancka limuzyna, ale silniki w niej mnie nie przekonują (bez turbiny, wolnossący i nie dający takiej elastyczności jak inne z turbo, wyjątkiem może być 2.5l. ale sam pisałeś, że będzie trudno takiego ustrzelić)

W pierwszej kolejności szukałbym więc Mondka lub Passata, a dopiero potem Octavii, bo to jednak mniejszy prestiż i taka trochę naciągana klasa średnia.

Warmplace 20-09-2020 22:18

Odp: Mondeo vs Mazda 6 vs insignia vs inne
 
Dzięki. Czasy się zmieniły :) kiedyś Passat w Tdi 1.9 robił robotę ze 110 km a teraz 165 to za mało jak na mondeo :)?powiem wam że mi te 160 km w Mk4 starczały. Coraz więcej opcji na mandat i zabranie prawka, coraz więcej obaw bo się wiezie rodzinę. Ciekawe co mówisz kopson i wcale to nie jest złośliwe z mojej strony pytanie. Jeśli mi 1.6 eb starczył do Mk4 to myślisz że 1. 5 do mk5 będzie też ok?
Tak jak mówisz też te 2.0 bez turbo będzie muliło pewnie bez krecenia wyżej w Mazdzie

kopson 20-09-2020 22:39

Odp: Mondeo vs Mazda 6 vs insignia vs inne
 
Tu nie chodzi o to, że dużym i mocnym silnikiem masz szybko jeździć, ale raczej o komfort i świadomość, że masz zapas mocy gdy jej potrzebujesz.
Niejeden na forum już pisał, że 1.5EB w Mondku V to takie minimum. Jeśli ci to wystarcza, bo miałeś podobny silnik w mkIV, to takim też da się jeździć. Ale warto pamiętać, że samochody z generacji na generacji rosną i stają się coraz cięższe. Kiedyś słabsze silniki zupełnie wystarczały w klasie średniej, a dziś żeby je sprawnie napędzać potrzeba już więcej KM i Nm.

Warmplace 21-09-2020 06:40

Odp: Mondeo vs Mazda 6 vs insignia vs inne
 
Racja 100% auta rosną i tyja. Mniej jak te 160 km bym nie chciał mieć. Z drugiej strony te 2.0 eb to nie był częsty wybór w PL, więc ciężko dostać a jak są to się cenią. Łatwiej chyba tego 1.8 tsi wyrwać. Co ciekawe ludzie na forum paska piszą że 1.8 tsi jeździ podobnie jak 1.4 tsi. A Twoim zdaniem lepiej brać Mundka 1.5 eb czy poszukać paska 1.8 tsi? To co mi się podoba w mondeo to moze nawet nie sama moc tylko dostępność Nm od samego dolu. 1.6 był bardzo elastycznym silnikiem jak na swoja pojemność i moc. Mam nadzieję 1.5 ma podobnie, bo wstyd ale nie jechałem jeszcze. Ostatnio w ramach testów jechałem Kia ceed 1.5 zdaje siw 140 km. Auto sporo lżejsze a moc miało dopiero od ok 3k. Mega się zawiodłem

kocur 21-09-2020 07:59

Odp: Mondeo vs Mazda 6 vs insignia vs inne
 
Cytat:

Napisał Warmplace (Post 3282878)
Hej

Mam nadzieję że temat w dobre miejsce wrzucam.


Lepiej tutaj :)

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Dyskusja trwa już kilka lat.

Warmplace 21-09-2020 09:29

Odp: Mondeo vs Mazda 6 vs insignia vs inne
 
Haha dzięki. Widziałem ten temat ale, przepraszam za tą opinie, z racji właśnie kilkuletniej dyskusji ten wątek na forum stał się mało zjadliwy i dużo off topocikowy :) ja w swoich poszukiwaniach, a zastanawiać się zaczalem sporo przed covid, zatoczyłem pewnie już że 3 koła kończąc zawsze na mondeo, ale chciałem się jednak finalnie utwierdzić badz finalnie zmienić zdanie :)

kopson 21-09-2020 13:15

Odp: Mondeo vs Mazda 6 vs insignia vs inne
 
Cytat:

Napisał Warmplace (Post 3283008)
Co ciekawe ludzie na forum paska piszą że 1.8 tsi jeździ podobnie jak 1.4 tsi. A Twoim zdaniem lepiej brać Mundka 1.5 eb czy poszukać paska 1.8 tsi? To co mi się podoba w mondeo to moze nawet nie sama moc tylko dostępność Nm od samego dolu. 1.6 był bardzo elastycznym silnikiem jak na swoja pojemność i moc. Mam nadzieję 1.5 ma podobnie, bo wstyd ale nie jechałem jeszcze. się zawiodłem

Osiągi 1.5EB w Mondeo są jednak trochę słabsze niż 1.4TSI 150KM w Pasku, podobnie elastyczność. Najwyraźniej przełozenia skrzyni w VW przekładają się na lepsze wyniki. A w silniku 1.8TSI ta różnica będzie jeszcze większa (180KM i 320 Nm).
Różnice między osiągami 1.4 TSI i 1.8TSI też są zauważalne.Wystarczy spojrzeć na dane techniczne.

piotrek305 21-09-2020 13:53

Odp: Mondeo vs Mazda 6 vs insignia vs inne
 
ogólnie TSI to bardzo dynamiczne silniki, często z giftem od fabryki.

kopson 21-09-2020 14:09

Odp: Mondeo vs Mazda 6 vs insignia vs inne
 
Cytat:

Napisał Warmplace (Post 3283040)
ja w swoich poszukiwaniach, a zastanawiać się zaczalem sporo przed covid, zatoczyłem pewnie już że 3 koła kończąc zawsze na mondeo, ale chciałem się jednak finalnie utwierdzić badz finalnie zmienić zdanie :)

I Passat i Mondeo to dobre samochody, i wybór któregokolwiek z nich nie będzie zły. Czasem o zakupie tego a nie tamtego auta decydują niuanse, np. większy bagażnik, wygodniejsze fotele, lepsze osiągi czy nawet sentyment do danej marki. A ponieważ chcesz wydać na zakup sporo gotówki, poleciłbym ci przejechać się każdym z nich i porównać odczucia.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:51.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.