Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2008-2011] Brak automatycznych świateł mijania (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=226254)

shokaku 13-06-2015 18:01

Brak automatycznych świateł mijania
 
Witam,
W foce pl FL mam ustawione automatyczne właczanie świateł, i wszystko było ok, do czasu. Po ręcznym przełączeniu na światła mijania (przy automacie nie włączają się przeciwmgłowe z przodu), światła mijania nie zapalają się. Pytanie czy będzie to jakiaś pierdoła typu bezpiecznik czy ewentualnie podpięcie komputera może coś wyjaśnić. Może ktoś spotkał się z taką sytuacją. Dodam że długie się włączają.

gomez.pl 13-06-2015 19:10

Odp: Brak świateł mijania
 
to może sprawdź ten bezpiecznik :)

radek70 13-06-2015 21:15

Odp: Brak świateł mijania
 
Prawdopodobnie zaśniedział Ci nieużywany styk w przełączniku świateł. Bezpieczniki dla żarówek świateł mijania zwykłych i automatycznych są te same, F142 dla lampy prawej i F143 dla lampy lewej. Bezpiecznik do sterowania jest też wspólny F115. Można popstrykać przełącznikiem prawo lewo, może załapie. Tam płyną małe prądy sterujące tylko GEM, więc styk nie ulegnie samooczyszczeniu gdy iskrzy. Trzeba sprawdzić czy na wtyczce przełącznika świateł C320 pin 6 pojawia się napięcie. Można próbować podłączyć np. żarówkę 21 watt w to miejsce aby styk się oczyścił przy większym prądzie. Wyczyszczenie styku mechanicznie odradzam, bo przełącznik biednie się rozbiera. Może coś pomieszałem, bo nie mam świateł automatycznych, ale tak to wygląda na schematach.

shokaku 13-06-2015 22:58

Odp: Brak świateł mijania
 
problem rozwiązany, temat do zamknięcia

radek70 13-06-2015 23:03

Odp: Brak świateł mijania
 
Cytat:

Napisał shokaku (Post 2415068)
problem rozwiązany

Wypadało by napisać, jak problem został rozwiązany.

mihau134 23-02-2018 19:08

Odp: Brak świateł mijania
 
Cytat:

Napisał radek70 (Post 2415037)
Prawdopodobnie zaśniedział Ci nieużywany styk w przełączniku świateł. Bezpieczniki dla żarówek świateł mijania zwykłych i automatycznych są te same, F142 dla lampy prawej i F143 dla lampy lewej. Bezpiecznik do sterowania jest też wspólny F115. Można popstrykać przełącznikiem prawo lewo, może załapie. Tam płyną małe prądy sterujące tylko GEM, więc styk nie ulegnie samooczyszczeniu gdy iskrzy. Trzeba sprawdzić czy na wtyczce przełącznika świateł C320 pin 6 pojawia się napięcie. Można próbować podłączyć np. żarówkę 21 watt w to miejsce aby styk się oczyścił przy większym prądzie. Wyczyszczenie styku mechanicznie odradzam, bo przełącznik biednie się rozbiera. Może coś pomieszałem, bo nie mam świateł automatycznych, ale tak to wygląda na schematach.

Czesc wszystkim ! przepraszam za odgrzanie kotleta .
Powiedzcie mi prosze czy tylko te 3 bezpieczniki sa odpowiedzialne za za swiatla mijania ? Mam swiatla skandynawskie , podczas przelaczania swiatel w pozycje robacza , swiatla sie zaswiecily na 1s a potem zgasly i ich nie ma . sprawdzalem 3 bezpieczniki sa sprawne ... czy poszedl modul gem ?

litwik 20-12-2019 20:48

Odp: Brak świateł mijania
 
Mam ten sam problem, ktoś go rozwiązał ?

EW1 21-12-2019 08:38

Odp: Brak świateł mijania
 
Bez pomiaru napięć nie da się rozwiązać . Włącz mijania i miernik w dłoń. W GEM na wtyczce C102/44 pojawia się napięcie właśnie po włączeniu świateł mijania, reszty chyba nie muszę podpowiadać ....

max-bit 12-09-2021 19:45

Przestały działać automatyczne światła mijania
 
Jak w opisie działały i przestały działać.
Włączały się pod odpaleniu silnika. A teraz nie ?
Gdzie szukać przyczyny ?

hindus 12-09-2021 20:01

Odp: Przestały działać automatyczne światła mijania
 
Po odpaleniu silnika czy po włączeniu zapłonu?
Jeśli to pierwsze, był to widocznie jakiś dokładany układ który zapewne się zepsuł, bo fabrycznie takie rozwiązanie nie występowało


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:09.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.