Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Aktywacja Headlight cleaning (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=274987)

happyboy 12-01-2018 13:22

Aktywacja Headlight cleaning
 
Witam,
Posiadam forda SMAX z 2012 roku, Fabrycznie auto nie było wyposażone w układ mycia reflektorów. Planowałem wymianę reflektorów na oryginalne z źródłem światła Xenon, aby to miało sens zacząłem od pierwszego etapu, czyli dołożenia układu mycia reflektorów. Zakupiłem niezbędne elementy i wszystko zamontowałem tak jak to robią w fabryce (pompka wysokiego ciśnienia, przewody, dysze etc) Kolejnym etapem była aktywacja funkcji Headlight cleaning w ELMconfig'u (ustawiłem na Headlamp washer). Niestety spryskiwacze nadal nie działają. Zakupione części są oryginalne pompka jest nowa ponoć na 100% sprawna. Wiązka elektryczna jest oryginalna (wtyczka była zaślepiona w miejscu montażu pompki) bezpiecznik F24 (30A) Spryskiwacz Reflektorów jest na miejscu oraz przekaźnik R10 (również był fabrycznie zamontowany) Prośba o pomoc/podpowiedź dlaczego układ nie działa... :( czy należy coś jeszcze zmienić w ELMconfigu? Modułu świateł jeszcze nie zakładałem wydaje mi się jednak, iż nie ma to wypływu - kolega ma podobny samochód wypuszczany na rynek skandynawski (lampy zwykłe halogen wraz ze spryskiwaczami) i wszystko działa bez problemu.

citrovit 12-01-2018 13:40

Odp: Aktywacja Headlight cleaning
 
A próbowałeś spryskiwać jak swiatła są włączone? Bo tylko wtedy to działa.

happyboy 12-01-2018 13:43

Odp: Aktywacja Headlight cleaning
 
amatorem jestem ;) ale nie aż takim.... Oczywiście, że próbowałem. Bez załączonych świateł nie działają spryskiwacze, tak samo jak po wykryciu przez czujnik niskiego poziomu płynu w zbiorniku.

woro_woro 12-01-2018 21:57

Odp: Aktywacja Headlight cleaning
 
Nie wiem dokładnie jak to jest ale reflektory spryskiwane są co któreś mycie szyby. Dużo razy próbowałeś?

pgrob 12-01-2018 22:54

Odp: Aktywacja Headlight cleaning
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] czy masz sprawny czujnik ilości płynu spryskiwacza? Jeśli tak to czy nie masz zbyt mało płynu i odpowiedniego komunikatu? Jeżeli pojawia się komunikat o zbyt niskim poziomie płynu spryskiwacza to spryskiwacze lamp przestają działać, bo w takim przypadku priorytet mają spryskiwacze szyb.

happyboy 12-01-2018 22:58

Odp: Aktywacja Headlight cleaning
 
Po krótce tak. Dokładna częstotliwość nie znalazłem (różnie podają) mniej więcej co 6 raz powinny zadziałać. Czas pomiędzy używaniem spryskiwaczy też jest brany pod uwagę. Mam juz je zainstalowane od 1miesiaca i ani razu nie udało mi się ich uaktywnić. Wczesniej miałem mondeo mk4 i pamiętam, że działały dość często. Instrukcje jest mało precyzyjna odnośnie działania spryskiwaczy reflektorów: (str 60.)
SPRYSKIWACZE
REFLEKTORÓW
Spryskiwacze reflektorów będą działały
jednocześnie ze spryskiwaczami szyby
przedniej, gdy reflektory są włączone.
Wskazówka: Aby zbiorniczek płynu
spryskiwaczy nie opróżniał się zbyt szybko,
spryskiwacze reflektorów nie będą działały
za każdym razem, gdy uruchamiasz
spryskiwacze szyby przedniej.

Obstawiam, iż należy coś wiecej zrobić niż tylko aktywować funkcje w ELMconfig'u. Niestety do tej pory nie udało mi się znaleźć odpowiedzi. :(

Bump: @pgrob:Tak mam czujnik poziomu płynu i działa prawidłowo - powyżej pisałem już o tym ;) wiem, że nie działają gdy jest mało plynu ;)

pgrob 12-01-2018 23:10

Odp: Aktywacja Headlight cleaning
 
Ja też dokładałem i u mnie wystarczyła aktywacja ELMConfigiem.
1.Sprawdź Forscanem czy nie ma błędów, a jeśli są to je skasuj.
2. Podłącz pompkę bezpośrednio do zasilania i sprawdź czy na 100% jest sprawna.
3. Sprawdź/podmień przekaźnik.
4. "Przedzwoń" przewody czy nie ma gdzieś przerwy.

happyboy 12-01-2018 23:13

Odp: Aktywacja Headlight cleaning
 
Ok dzięki za info. A zmieniłeś coś w instalacji elektrycznej? Zakładałem iż podpięcie do fabrycznej wtyczki i rekonfiguracja w ELMconfigu powinna wystarczyć.

pgrob 12-01-2018 23:47

Odp: Aktywacja Headlight cleaning
 
Dokładałem instalację od zera i oczywiście zmiana w ELMConfigu.

happyboy 12-01-2018 23:57

Odp: Aktywacja Headlight cleaning
 
Sprawdziłem - wyciągnąłem przekaźnik R10 i najzwyczjniej podałem +12 wynik testu pozytywny pompka zadziałała, czyli instalacja elektryczna również jest ok. Spryskiwacze umyły reflektory. Zostaje weryfikacja przekaźnika ( ale nówka sztuka z fabeyki nie używany) pozostaje sprawdzić błędy, ale na chłopski rozum powinno to działać... :(


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.