Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ogólnie o motoryzacji (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=122)
-   -   diesel gasnie podczas jazdy. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=67462)

motoboy 19-04-2009 11:30

Odp: Silnik Traci Prąd Podczas Jazdy !!!!
 
Cytat:

Napisał darnel (Post 1142164)
W dieslu nie ma przewodów zapłonowych. Sorry, ale poziom Twojej wiedzy nie jest wystarczający do poprawnego postawienia pytania (Nadal nie wiemy, czy ciśniesz gaz i gaśnie czy zjeżdżasz na biegu i zgaśnie). O naprawie we własnym zakresie zapomnij. Oddaj auto w dobre ręce. Nie musisz wiedzieć wszystkiego ;)

sorka z tymi kablami to się pomyliłem z benzyną a co do wiedzy to dużo wiem o samochodach i naprawach :) a co awarii to nieważne czy na biegu czy nie i jak cisnę i jak się toczy na wolnych obrotach, przy ruszaniu tez. po prostu zgaśnie świecą się kontrolki albo zgaśnie i kontrolki tylko migną i muszę albo odpalić starterem albo na biegu

motoboy 19-04-2009 12:03

Odp: diesel gasnie podczas jazdy.
 
Chodziło mi o te przewody które idą z pompy do wtrysków :) mój błąd

bacz18 19-04-2009 18:51

Odp: diesel gasnie podczas jazdy.
 
No i powinien zgasnąć bo przecież odcięty zostaje dopływ paliwa. Jednak moja sugestia to sprawdź najpierw połączenie ztym elektrozaworem. Ale immobilaizer też może fiksować.

motoboy 20-04-2009 16:04

Odp: diesel gasnie podczas jazdy.
 
Elektrozawór był zmieniony bo pompę miałem rozwaloną (nie dawała ciśnienia) i wymienił mi tez elektrozawór na używany bo mi nie gasił na kluczyku ;/ nie znam się aż tak bardzo na dieslach i nie wiem o co Kaman ale ten elektrozawór sprawdzę :) jak myślicie co to moze jeszcze być ??? ;/

szkudi713a 20-04-2009 17:42

Odp: diesel gasnie podczas jazdy.
 
Miałem podobny przypadek. Luźny styk w kostce łączeniowej przy pompie wtryskowej. Gasł mi prawie na każdej dziurze czy wyboju. Po wymianie kostki przestał gasnąć.

bacz18 20-04-2009 21:08

Odp: diesel gasnie podczas jazdy.
 
MOTOBOY jeśli chcesz łatwo i tanio sprawdzić ten zawór i zasilanie. To równolegle podłącz sobie do niego jakąś kontrolke (np. diode dostosowaną do 12V) wprowadź do kabinki i obserwój. Napewno ustalisz czy to napięcie czy nie.

motoboy 21-04-2009 06:58

Odp: diesel gasnie podczas jazdy.
 
ok zobaczę to i napisze wam czy pomogło i co zaobserwowałem :)

PaBlLoO90 09-10-2009 09:52

Odp: diesel gasnie podczas jazdy.
 
Twierdziłeś że niedawno regenerowałeś pompę , takie zachowanie jest wynikiem zacierania się pompy , miałem ten sam problem dwa razy , bo za drugim nie wymieniłem filtra paliwa który jak się okazało był w opłakanym stanie, moja rada sprawdz filtr !

PiotrA 16-11-2009 14:50

Odp: Silnik Traci Prąd Podczas Jazdy !!!!
 
Cytat:

Napisał kubson1 (Post 1141220)
O ile mi wiadomo, to diesel chodzi na wolnych obrotach i tym bardziej w czasie jazdy nawet bez akumulatora i nie potrzebuje do tego ładowania... On pewnie nie traci prądu... Szukaj innej przyczyny bo to nie benzyniak który bez ładowania nie pojedzie za daleko... (Do spalania mieszanki w silniku nie potrzebna jest iskra - w dieslu)

Nie zgodzę się do końca, to że w dieslu mieszanka zapala się pod wpływem sprężenia nie oznacza, że pozostałe układy będą działać prawidłowo bez prądu. W takim przypadku nie działa pompa/wtryski.

PaBlLoO90 20-11-2009 07:36

Odp: Silnik Traci Prąd Podczas Jazdy !!!!
 
Cytat:

Napisał PiotrA (Post 1290109)
Nie zgodzę się do końca, to że w dieslu mieszanka zapala się pod wpływem sprężenia nie oznacza, że pozostałe układy będą działać prawidłowo bez prądu. W takim przypadku nie działa pompa/wtryski.

jak najbardziej, wystarczy zwrócić oczy na rzeczy podstawowe jak elektrozawór na pompie wtryskowej, ręcznie go nie otworzysz


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:21.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.