Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Tuning (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=107)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Chip 2.0 TDCI 140km (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=75245)

kalmar00kalmar 08-05-2007 19:30

Chip 2.0 TDCI 140km
 
mam s-maxa 140TDCI / 5600km przejechane-czy ktoś z forumowiczów przeprowadził tuning elektroniczny silnika 140 km , na ile i jak to sie ma do kontroli w stacji ASO, czy po podpięciu do komputera diagnostycznego w ASO nie wykryto podrasowania? :fcp12 :fcp19
-ogólnie jestem bardzo zadowolony , ale z ustrrek to alarm włącza sie po długotrwałym staniu w słońcu, muszę włączyc klimę na 10 minut i przewietrzyc auto.- to na kilka godzin wystarcza! :fcp27

_innych grzechów nie pamiętam!!!!!!!! :fcp2

bikej 09-05-2007 07:09

Jeden kolega-forumowicz podniosl do 170KM (390Nm) za male pieniadze. Obiecal, ze cos wiecej napisze na forum nt. osiagow, ale na razie cos sie nie kwapi:/ Panie kolego - czekamy!:]
Aha, wg. niego mozna to sprawdzic (czy byl zastosowany chip-tuning) tylko na hamowni, wiec serwis nic nie wykryje.

uzetex 09-05-2007 07:32

Oj, nie byłbym tego taki pewien. Ja mam doświadczenie w sumie tylko z silnikami VAGu, w których są co najmniej 2 inne metody sprawdzenia:
- zgranie softu i porównanie z oryginałem
- najprostsza sprawa - sprawdzenie dawek paliwa na interfejsie podłączonym do autka...

Wiem też, że niektóre nowe autka same sprawdzają soft i informują o jego zmianie podczas wizyty w ASO - nie wiem, czy S-Max się do nich zalicza. Ale nawet w takich samochodach, da się to jakoś obejść :)

Warto też dodać, że soft bywa aktualizowany przez ASO, więc dobrze się dowiedzieć, czy tuner za darmo wgra nową wersję w takim przypadku. Niektórzy wręcz oferują zgranie wersji, którą się ma po wyjeździe z ASO i darmowe wgrywanie jej przed przeglądami.

No i zawsze pozostaje box, który jest praktycznie niewykrywalny (o ile się zdemontuje go przed wjazdem do ASO). Ale ze względu na zaniżone zużycie paliwa i generalnie słabsze perspektywy podnoszenia mocy polecam tylko w ekstremalnych przypadkach :)

ford_driver 10-05-2007 06:23

Cytat:

Napisał bikej
Jeden kolega-forumowicz podniosl do 170KM (390Nm) za male pieniadze

pytanie co oznacza stwierdzenie małe pieniądze 5 zł czy 5 tys zł

z mojego doswiadczenia moge powiedziec ze 2.0 tdci (o ile wiem mamy te same silniki) mozliwosc uzyskania ok 160KM i moment bliski 400Nm, bez dymienia itp.
Bezproblemowa eksploatacja.

Pozdrowienia

ford_driver

Set7x7 26-07-2009 21:02

Chip do S-maxa - robił ktoś?
 
Co myślicie o tym pomyśle? Testował ktoś na sobie? Jakie są wady tego zabiegu a jakie korzyści poza wzrostem mocy off course ;)

jagrall 26-07-2009 21:15

Odp: Chip do S-maxa - robił ktoś?
 
s-maxa chyba jeszcze nie, ale mondek to mało który nie jest dłubnięty a to ten sam motor jest. chłopaki sobie chwalą, ja miałem okazję się jednym przejechać i byłem pod sporym wrażeniem

Set7x7 26-07-2009 22:04

Odp: Chip do S-maxa - robił ktoś?
 
a co myślicie o tym: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Ciekawe ile kosztuje taka przyjemność.

loop_77 27-07-2009 09:54

Odp: Chip do S-maxa - robił ktoś?
 
Cytat:

Napisał Set7x7 (Post 1213376)
a co myślicie o tym: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Ciekawe ile kosztuje taka przyjemność.


W dobrej firmie kosztuje to około 1500-2000 zł,a jak się zbierze większa grupa zawsze będzie taniej :)

hawranek999 27-07-2009 11:43

Odp: Chip do S-maxa - robił ktoś?
 
Cytat:

Napisał Set7x7 (Post 1213303)
s-maxa chyba jeszcze nie,

A własnie ze robil.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Tylko to jest wykres jeszcze przed korekta - pozniej moment zostal obnizony do 415 Nm i wyplaszczony na szerszy zakres.
Pzdr,
ML

heko 27-07-2009 13:15

Odp: Chip do S-maxa - robił ktoś?
 
Cytat:

Napisał Set7x7 (Post 1213303)
Co myślicie o tym pomyśle? Testował ktoś na sobie? Jakie są wady tego zabiegu a jakie korzyści poza wzrostem mocy off course ;)

...zalety...jak pisałeś + spadek spalania...szczególnie w trasie :D
...mamy już parędziesiąt dłubniętych 2,0 i wszyscy są szczęśliwi... :P
..ja zrobiłem swojego po wyjeździe pd dilera...i do dziś przejechałem szczęśliwy ponad 60tkm. :D
...jak chcesz to napisz na PW to Ci coś załatwię w super cenie :D


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.