Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Sprzęt Audio/CB/GPS (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=98)
-   -   zakłócenia od silnika w głośnikach (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=5150)

silver76 06-05-2005 12:36

zakłócenia od silnika w głośnikach
 
Jak można usunąć tzw. "pierdzenie" :D w głośnikach pochodzące od pracującego silnika? Głośniki podpięte pod radio są oki, tylko mam jeszcze mały dodatkowy wzmacniacz na tylnych dodatkowych głośnikach i tam właśnie to słychać. Po prostu na wzmacniacz przechodzą zakłócenia od pracującego silnika. Może jakiś filtr założyć? tylko jaki i gdzie? na zasilanie wzmacniacza czy na wejście sygn. do wzmacn.??

Greg 06-05-2005 13:46

Przewody do wzmacniacza powinny byc pociagniete od aku , tak plus jak i minus . Jezeli tak masz podlaczone i masz zaklocenia , to stawialbym na przebicie na alternatorze .
Pzdr.

silver76 07-05-2005 07:12

Ale zakłócenia te znikają jak odepnę kable sygnałowe od wejścia wzmacniacza, mimo że zasilania nadal podłączone. Więc to chyba nie przenosi się przez zasilanie, tylko przez wejście sygn. z radia.

BoogeMan 12-05-2005 12:55

Jakie wyjście masz w radiu na wzmacniacz.Jeżeli RCA to zmień kable sygnałowe.Dobrej firmy, ekranowane, które nie będą ściągały zakłóceń pracującego silnika.

silver76 12-05-2005 13:06

Cytat:

Napisał BoogeMan
Jeżeli RCA to zmień kable sygnałowe

RCA? Nie jestem w tym biegły. Wyjście z radia mam tzw. "czincze". Czy to jest RCA? A kable mam zwykłe (za 8 zeta). Sama wymiana kabla na ekranowane pomoże? To tylko kabel ściąga to od silnika? to nie będzie wina radia? Radio mam nówkę dobrej firmy (CD).

Slawko 12-05-2005 16:33

RCA i "czincze" to jedno i to samo. Spróbuj sprawdić najpierw czy to na pewno te kable. Poprostu je odłaczyć i zobacz czy dalej gwiżdze.

Greg 12-05-2005 21:20

Jest jescze jedna mozliwosc . Jezeli kabel sterujacy masz przyklejony razem z Cinczem , to go odklej . Nieraz przenosi sie zaklocenie ze sterowania na Cincz , i to moze powodowac zaklocenia .
Pzdr.

silver76 13-05-2005 06:52

Po odpięciu sygnału (cinczów) zakłócenia znikają.

Cytat:

Napisał Greg
Jezeli kabel sterujacy masz przyklejony razem z Cinczem

Kabel sterujący?? znaczy zasilający?? Jeśli o tym piszesz, to nie są sklejone z sygnałowymi.

Slawko 13-05-2005 07:15

To zostało Ci sprawdzić czy samo radio nie ma zakłóceń. Misisz podłaczyć głosniki bezposrednio do radia i posłuchać. Jesli tez nie bedzie zakłóceń to tak jak koledzy napisali problem leży w kabelkach połaczeniowych radio ze wzmacniaczem.

BoogeMan 16-05-2005 13:38

Sterujacy to nie zasilający :) Zasilajacy idzie od aku do wzmaka a sterujacy podłanczasz do radyjka(tzn.przeważnie pod kabelek zasilający antenę elektr.)by przy uruchamianiu radyja odpalił sie wzmak.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.