Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fiesta (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=99)
-   -   [Fiesta 2012-2017] Wymiana wejścia usb na aux (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=277647)

semplice5 06-03-2018 13:43

Wymiana wejścia usb na aux
 
Jak w temacie. W moim samochodzie, posiadam tylko wejście usb x1. Czy jest mozliwa wymiana tego elementu na auxa? Wiem, ze ten maly panel z wejsciami do radia wystepuje w roznych wersjach (usb, aux, karta sd i inne kombinacje ww). Czy ktos moglby powiedziec cos wiecej na ten temat?

marion6660 20-03-2018 03:45

Odp: Wymiana wejścia usb na aux
 
Ja bym chętnie wymienił odwrotnie bo mam AUX Jack a chciałbym USB. Działa ci muzyka z pendrive-a ?

pankrakus 20-03-2018 09:41

Odp: Wymiana wejścia usb na aux
 
Witam

Mam pytanie do kolegi => dlaczego kolega chce zmienić USB na AUX?

Moim zdaniem - większy sens ma USB niż AUX
(to tak jakby radio na CD, ktoś chciał wymienić na radio na kasety magnetofonowe)

pozdrawiam
pankrakus

semplice5 11-04-2018 15:22

Odp: Wymiana wejścia usb na aux
 
Cytat:

Napisał marion6660 (Post 2951929)
Ja bym chętnie wymienił odwrotnie bo mam AUX Jack a chciałbym USB. Działa ci muzyka z pendrive-a ?

Raz sprawdzałem i działała bez problemu

Cytat:

Napisał pankrakus (Post 2952024)
Witam

Mam pytanie do kolegi => dlaczego kolega chce zmienić USB na AUX?

Moim zdaniem - większy sens ma USB niż AUX
(to tak jakby radio na CD, ktoś chciał wymienić na radio na kasety magnetofonowe)

pozdrawiam
pankrakus

Sa gusta i gusciki. Jestem zwolennikiem odtwarzania muzyki z spotify, openfm czy yt. Nie neguje, ze sa osoby ktore lubia kupowac pojedyncze utwory albo cale albumy w postaci mp3, a potem sie jeszcze bawic w kopiowanie tego z pc na usb. Pytam o mozliwosc wymiany a nie o opinie co jest wygodniejsze :)

Pozdrawiam

swampshark 11-04-2018 19:18

Odp: Wymiana wejścia usb na aux
 
Jeżeli masz bluetooth w radiu to puszczaj przez niego.

semplice5 12-04-2018 12:27

Odp: Wymiana wejścia usb na aux
 
Cytat:

Napisał swampshark (Post 2963696)
Jeżeli masz bluetooth w radiu to puszczaj przez niego.

Radio nie posiada modulu wifi, wiec ta opcja niestety odpada (a przyznam, ze bylaby najwygodniejsza)

pkraska31 12-04-2018 12:48

Odp: Wymiana wejścia usb na aux
 
A to było radio obsługujące wifi? :o

swampshark 12-04-2018 12:56

Odp: Wymiana wejścia usb na aux
 
Bluetooth to nie wifi! Bluetooth służy np. do zestawu głosnomówiacego

Ze_ja 12-04-2018 15:29

Odp: Wymiana wejścia usb na aux
 
Ludzie kochani - bez fantastyki :) Trzymajmy się podstaw, żeby nie mieszać autorowi w głowie. Najpierw rozróżnienie na wejścia analogowe / cyfrowe. Potem, przy radiowych, nie mieszajmy Bluetooth i Wi-Fi.

AUX z gniazdem mini-jack to analogowy sygnał. USB to cyfrowy odczyt danych. Jedno z drugim nie pogada. Trzeba po drodze dać "tłumacza", czyli bez dodatkowych elementów nie pójdzie. Kwestia, jakie były dostępne oryginalne elementy do radia. Jak się da przełożyć, to komplet danego modułu plus wejście a nie samo wejście.

Bluetooth to nie Wi-Fi, zaś samo Bluetooth w danym ustrojstwie może obsługiwać tylko profile audio lub tylko komunikacyjne. Np. popularny, montowany przed laty przez dealerów zestaw głośnomówiący, podpięty pod radio, nie obsługiwał A2DP, więc muzyki brak. Był profil HSP (+HFP), czyli obsługa marnej jakości dźwięku mono i mikrofonu. Lepsze zestawy mają A2DP i HSP. Obu naraz nie można używać, więc sprzęt się przełącza - albo znośny dźwięk stereo bez mikrofonu, ale marny dźwięk mono + mikrofon. Czyli zależnie od posiadanych fabrycznych / dodatkowych grajków, trzeba patrzeć, czy specyfikacja podaje profil A2DP - bez tego nie ma muzyki. Dobrze, żeby był też AVRCP - wtedy będzie się słuchał pilota przy kierownicy, czy po prostu przycisków radia, nawet do zmiany utworów.

Wi-Fi nie ma tu nic do gadania :)

semplice5 13-04-2018 13:06

Odp: Wymiana wejścia usb na aux
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] dzieki za odpowiedz. Przede wszystkim bylem przekonany ze w samej kostce dzieje sie jakas magia, ktora potem i tak prowadzi dane do radia w formie analogowej (co by oznaczalo, ze w sumie dla samego radia nie ma znaczenia jakiego rodzaju bylo wejscie). W najblizszym czasie wybieram sie do aso w zwiazku z przebiegiem, wiec przy okazji zapytam mechaniorów czy mam jakies mozliwosci :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.