Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Kuga 2013-2020] Ładowanie akumulatora bez odłączania. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=314648)

Marek1145 11-11-2020 08:38

Ładowanie akumulatora bez odłączania.
 
Witam.
Mam pytanie. Chciałem profilaktycznie podladowac aku przed zimą. Z tego względu że dostęp jest beznadziejny czy ktoś ładował w ecoboost akumulator bez odłączania go? W starym aucie tak robiłem ale tam elektroniki to prawie nic nie bylo.

Wacman 11-11-2020 12:16

Odp: Ładowanie akumulatora bez odłączania.
 
Po co w ogóle chcesz odłączać akumulator :roll:

lukaszek_socho 11-11-2020 13:28

Odp: Ładowanie akumulatora bez odłączania.
 
Bezpieczeństwo ładowania nie zależy od modelu samochodu a od tego czym ładujemy akumulator. Możesz ładować Kugę swoją ładowarką przez 10 lat i nic się nie stanie a podłączysz inną na 10 minut i coś się uszkodzi.
Ładowanie bez odłączenia nie jest zalecane ze względu na szkodliwe skoki napięcia podczas ładowania. Skoki napięcia pochodzą z ładowarki. Gdybyś podłączył pod ładowany akumulator oscyloskop i stworzył wykresy prądu i napięcia to ile modeli ładowarek podłaczysz tyle różnych wykresów w całym etapie ładowania uzyskasz.

arturmsi 11-11-2020 20:52

Odp: Ładowanie akumulatora bez odłączania.
 
Podłącz ładowarkę automatyczną, a jak nie masz, to zdejmij klemę plusową i ładuj prostownikiem pod nadzorem. Wcześniej zorientuj się jeszcze jaki masz typ akumulatora żeby nie przesadzić z napięciem ;)

peters 11-11-2020 22:39

Odp: Ładowanie akumulatora bez odłączania.
 
Kiedys byla taka zasada ze jesli auto nie jezdzilo to raz na 3 msc kazano podladowac czy naladowac aku.
Dzis pewnie jest to nie aktualne gdyz auto jak nie jezdzone max 1msc a tzw.' uzbrojone' czyli alarm itd to aku padnie szybciej niz sie spodziewamy. Chyba ze kogos stac aby nowe aku co 2 ,3 lata wsadzic to troche wytrzyma.
Zdjejmij kleme o podladuj na pare godzin. Zalezy jakiego prostownika uzywasz. Jedne po wylaczeniu sie wylacza same inne trzeba to zrobic samemu.

maro18 12-11-2020 19:28

Odp: Ładowanie akumulatora bez odłączania.
 
Dobra ładowarka a nie jakaś spawarka !! to podstawa.
Moje aku zawsze ładuje bez odpinania klem.

Marek1145 13-11-2020 15:30

Odp: Ładowanie akumulatora bez odłączania.
 
Mam takie cos. [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Dobra dziękuję za odpowiedzi.

CARISMA 18-11-2020 19:40

Odp: Ładowanie akumulatora bez odłączania.
 
jak kupilem cos takiego i laduje bezpiecznie polecam

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

sebo M 17-12-2020 14:20

Odp: Ładowanie akumulatora bez odłączania.
 
Witam ściąganie klemy z akumulatora wiąże się z utratą danych tzn . ponownie trzeba wprowadzić jaki rodzaj akumulatora i jego wartości nie zalecam nawet w salonie jak wymieniają to auto jest na podtrzymaniu . Ładowanie nie jest problemowe podłączamy plus do plusa a minus do słupka masowego po prawej stronie na karoseri . Oczewiście dobry prostownik w którym wybieramy rodzaj akumulatora wapniowy ,agm itp .

arturmsi 18-12-2020 21:00

Odp: Ładowanie akumulatora bez odłączania.
 
Robią na podtrzymaniu, żeby nie skasowały się liczniki dzienne kilometrów, średnie spalania czy zapamiętane stacje radiowe. U mnie bms po odłączeniu aku na dobę i ponownym podłączeniu pamięta ile dni użytkowany jest akumulator...ale wielkość aku muszę sprawdzić na lapku, bo forscan na android tego nie pokazuję.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:34.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.