Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Diesel (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=139)
-   -   [1,8 TDCi] Migająca kontrolka świec żarowych (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=120873)

imao 25-01-2011 13:51

Migająca kontrolka świec żarowych
 
Witam!
Wiem że temat był wałkowany i czytałem juz kilka artykułów ale jeśli można przedstawię dokładnie mój przypadek

Jechałem autostradą przed Krakowem tak z prędkością około 160 km/h
Gdy zjeżdżałem z autostrady to zaczęła migać sprężynka i nie wyczuwałem żeby się coś złego działo z samochodem
Zgasiłem auto i wróciłem do niego po około 1h. Sprężynka dalej miga nawet przy włączonym zapłonie. Dojechałem tak z Krakowa do Rzeszowa
objawy:
-Auto nie ma tak jakby turba, brak mocy;
-Po późniejszym odpaleniu leci siwy dym jak się przygazuje.
-Auto nie gasło,ale po 2 dniach spoczynku jest problem z odpaleniem -obróci z dwa razy i gaśnie.
Czy to według Was poważna awaria czy jest szansa że jakaś drobnostka?
Gdzie z taką awarią dobrze udać się w Rzeszowie , aby nie zdarli kasy i dobrze to zrobili?

Bourne 25-01-2011 16:51

Odp: Migająca kontrolka świec żarowych
 
kiedy zmieniałeś świece ??

imao 25-01-2011 18:01

Odp: Migająca kontrolka świec żarowych
 
świece zmieniałem 2 miesiące temu na BERU gdyż 4 były przepalone

boleknh 27-01-2011 19:26

Odp: Migająca kontrolka świec żarowych
 
To nie wina świec,najprawdopodobniej padł sterownik pompy a inaczej tranzystor w sterowniku.

pit76 27-01-2011 21:17

Odp: Migająca kontrolka świec żarowych
 
może być sterownik,podłącz pod kompa

cezarg1410 28-01-2011 10:22

Odp: Migająca kontrolka świec żarowych
 
Radziłbym zwrócić uwagę że kolega ma tdCI a nie tdDI - a w tdCI sterownik pompy nie pada bo go najzwyczajniej nie ma.
Dorze rozumiem? Że nawet bez odpalania miga sprężynka?? Gdybyś miał Mondeo to w takim przypadku najpewniej auto zgubiłoby kody od wtrysków... A w focusie... Najlepiej sprawdzić błędy i może zaprogramować na nowo wtryski.
Pozdrawiam.

pit76 28-01-2011 14:48

Odp: Migająca kontrolka świec żarowych
 
Cytat:

Napisał cezarg1410 (Post 1586819)
a w tdCI sterownik pompy nie pada bo go najzwyczajniej nie ma.
Dorze rozumiem?

masz bezapelacyjnie rację,co za gafa :oops:

boleknh 28-01-2011 21:36

Odp: Migająca kontrolka świec żarowych
 
Kurde też nie zauważyłem ,przepraszam za błąd,podłącz pod kompa ,wydaje mi się że wtryski będą do regeneracji ;)

imao 28-01-2011 21:50

Odp: Migająca kontrolka świec żarowych
 
Zrobiona cała diagnostyka , komputer wykazał 3 razy błąd i samochód przeszedł w tryb serwisowy. Błąd dotyczył układu paliwowego . Próba przelewowa wykazała że wtryski w normie choć 2 w górnej granicy. Przeczyszczono układ pod ciśnieniem chyba zaprogramowano wtryski , mechanik zalecił MIXOL i trzeba zmienić filtr paliwa bo juz dawno nie był wymieniany.Długo rozmawiałem z nim i w tym wszystkim zagubiłem konkretną przyczynę awarii. Być może powodem było feralne paliwo hhmmm tankowane na BP i to ulitmate , ale na tej konkretnej stacji juz nie zatankuję i Wam nie polecam

aikanab 06-03-2011 20:33

Odp: Migająca kontrolka świec żarowych
 
Cześć, ja miałem dokładnie to samo, nawet prędkość się zgadza :). Cieszy mnie to że nie padły wtryski bo ich cena mnie przeraża, ja jutro jadę szukać komputera, bo już mi się dodatkowo check świeci. Ile zapłaciłeś??
Polecicie jakiś serwis w Krakowie? byle nie ASO :)

A tak na marginesie ile stukoną foką wyciągaliście, bo ja generalnie powyżej 150km/h nie jeżdzę a awaria wyskoczyła mi przy 160 przy wyprzedzaniu


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:20.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.