Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   strefa|dolnośląska (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=124)
-   -   Aktywacja komputera pokładowego Ford Fiesta MK6 (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=309987)

Speedshifter 12-06-2020 00:48

Aktywacja komputera pokładowego Ford Fiesta MK6
 
Witam.

Nabyłem ostatnio zegary z komputerem pokładowym do mojego Forda Fiesty mk 6, które niestety mają o 10 tyś większy przebieg od mojego faktycznego przebiegu oraz problem jest tego typu że po podłączeniu nowych zegarów nie mogę odpalić auta.
Poszukuję więc osoby we Wrocławiu lub okolicach, która potrafi aktywować komputer w zegarach oraz potrafi skorygować przebieg na właściwy w Fordzie Fiesta mk6.

lukaszooo 12-06-2020 07:44

Odp: Aktywacja komputera pokładowego Ford Fiesta MK6
 
Większość z nas obecnie korzysta z ucds ale on niestety nie obsługuje mk6 więc do cofnięcia przebiegu będzie potrzebny programator, na forum może być z tym problem ale ogólnie sporo osób posiada odpowiednie "narzędzia" . Auto nie odpala bo licznik jest elementem imo, trzeba na nowo zaprogramowac kluczyki, z tego co pamiętam to w mk6 robiło się to sekwencją kluczyka, nie wiem czy tak jak w nowszych sprzętach nie trzeba mieć minimum dwa klucze. Teoretycznie licznik trzeba też odpowiednio skonfigurowac ale działać powinien i bez tego.

Antej 12-06-2020 08:01

Odp: Aktywacja komputera pokładowego Ford Fiesta MK6
 
pats mk6 robi się jak focusa mk2 czyli forscan
klucze mozesz dodawac samemu ale dwa muszą być zrobione tradycyjnie

cofkę da radę zrobić przez obd ale trzeba mieć kabel do tego :)
i nie jest to viakrn ani ucds

Speedshifter 13-06-2020 12:27

Odp: Aktywacja komputera pokładowego Ford Fiesta MK6
 
Cytat:

Napisał lukaszooo (Post 3257819)
Auto nie odpala bo licznik jest elementem imo, trzeba na nowo zaprogramowac kluczyki, z tego co pamiętam to w mk6 robiło się to sekwencją kluczyka, nie wiem czy tak jak w nowszych sprzętach nie trzeba mieć minimum dwa klucze. Teoretycznie licznik trzeba też odpowiednio skonfigurowac ale działać powinien i bez tego.

Gdy podłączyłem zegary to przypisałem tylko jeden klucz, i auto nie odpalało więc możliwe że musiałbym spróbować dołożyć drugi

Bump:
Cytat:

Napisał Antej (Post 3257822)
cofkę da radę zrobić przez obd ale trzeba mieć kabel do tego :)
i nie jest to viakrn ani ucds

Drogi jest taki kabel? i jaki program sobie z tym poradzi? Jakbym mógł prosić o linka do takiego sprzętu.

Antej 13-06-2020 12:52

Odp: Aktywacja komputera pokładowego Ford Fiesta MK6
 
z tego co widzę to 400zl i w gore

Cytat:

Napisał Speedshifter (Post 3258114)
przypisałem tylko jeden klucz

czym?
bo forsacn wyraznie informuje ze muszą być minium dwa

Speedshifter 13-06-2020 14:07

Odp: Aktywacja komputera pokładowego Ford Fiesta MK6
 
Czyli teoretycznie jak przypiszę drugi klucz Fiesta powinna odpalić i zostaje jedynie korekcja przebiegu.

Mam jeszcze jedno pytanie, bo nie da się zrobić korekcji przebiegu do tyłu jeśli nie ma się do tego sprzętu, można jedynie go podnieść np za pomocą ELM-FNN
Gdzieś na Angielskim forum widziałem jak pewien człowiek napisał że można zrobić reset licznika przez wpisanie przebiegu 999999 a następnie przejechanie z kilometr, ktoś może mi powiedzieć ile w tym prawdy, bo mi osobiście się wydaje że to takie proste nie jest i można sobie w ten sposób tylko sobie bardziej namieszać w zegarach niż to warte?

Bump:
Cytat:

Napisał Antej (Post 3258126)
z tego co widzę to 400zl i w gore


czym?
bo forsacn wyraznie informuje ze muszą być minium dwa

Kluczyk przypisywałem sekwencją 4x przekręcenie kluczyka na drugą pozycję w ciągu 10 sekund i po sygnale dźwiękowym naciśnięcie któregoś z przycisków na pilocie. Forscana nie uruchamiałem do tego.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.